Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodavatel her

Dobrý den,
zajímalo by mně, jak velké české herní servery získávají zbrusu nové, ještě nevydané hry k ozkoušení a otestování. Nevíte, kde bych mohl získat kontakty na dodavatele? Děkuji, anonymous.

Dodavatelé nežijí někde v oblacích, ale mají adresy, hledej na jejich webech.

Třeba Valve:
PO BOX 1688
Bellevue, WA 98009
USA

Myslíš, že ti pošlou HL2 EP3? :-)
Raději si v dopise ale změň nick, některé firmy jsou na "anonymous" docela háhlivé, třeba Sony ]:)

Dobře. Asi nemám na výběr. Postupně se probujuji nahoru.

Nedávno mě napadlo, že bych se mohl s nějakým dodavatelem (např. surtep.cz) domluvit, že by mě hry posílali jen na "půjčení", takže bych jim místo např: 1000 Kč zaplatil za hru třeba jenu 300 Kč, s tím, že tu hru vrátím + ještě nabídnu reklamu na webu.

Co si o tom myslíte? anonymous

Co Ti brání, pokud tvrdíš, že ty schopnosti máš, tak začnu dělat portál, klidně začni dělat články o hrách které už vyšly a když budeš mít slušnou návštěvnost nahodil bych diskuzi. Pak oslovíš firmy, které prodávají hry, na stránky si dáš prokliky na jejich eshopy s aktuálními tituly a už Ti půjdou podle sepsané smlouvy procenta za prodej.
Dokud ale nebudeš mít návštěvnost, doložitelnou, nikdo s Tebou nebude ztrácet čas. Tudíž, chce to investici, hosting, doménu, třeba i zaplatit inzerci. Můžeš sehnat sponzora..

Já si to představuji asi takhle:

1. půlrok = plno úsilí a žádné výsledky
2. půlrok = pomalu se o webu někdo začíná někdo dozvídat
3. půlrok = malinko začínám vydělávat, pár korun měsíčně
4. půlrok = na webu je mnohem více lidí, vydělávám stovky měsíčně
5. půlrok = web začíná být známý, vydělávám tisíce měsíčně

:-)

Obávám se, že 5k měsíčně nebude stačit, pokud se zaměříš všeobecně (a měl by ses rovnat těm výše uvedeným herním webům).

Určitou šanci bych viděl u webu, specializovaného na konkrétní hru. Musí být dostatečně oblíbena (aby tam chodili lidi), ale ne notoricky profláklá (46. www stránky o GTA4 v češtině moc šancí mít nebudou).

Když se budu hodně snažit, tak vydělám každý měsíc 7 - 8 tisíc.

Rád bych se právě zaměřil všeobecně, o to mi jde.

Ono je důležité promluvit si s někým, kdo o tom něco ví. S trochou štěstí se podaří najít navštěvovaný server, který nabízí dobrou reklamu za dobrou cenu (třeba právě kolem těch 7.000 Kč/týden). A hned je mnohem více návštěvníků.

Já ti nechci srážet hřebínek - jen ti představuji realitu. Na návštěvnost potřebuješ mít obsah. Obsah musíš pravidelně dodávat. Pokud jsou obsahem hry, musíš shánět hry, musíš hrát hry, musíš je nějak sehnat, na to mít prachy, nebo si sehnat warez, pokud to chceš dělat takto. Dále to sežere hromady času, tedy hrát hry, psát recenze, pokud to je na PC, musíš počítat s upgradem HW, aby sis zahrál všechny nový hry, to jsou taky prachy.
Odpověz si na dvě otázky - máš na to vstupní kapitál? Máš na to opravdu dost času? Potřebuješ dvakrát ano. To je realita.

Mám na to opravdu dost času? Ano. Momentálně nemám co na práci (nebudu uvádět svůj věk), ale chci kromě učení a samotného hraní her dělat taky něco, co mi nějak pomůže do budoucnosti. A důležité taky je, že mně právě počítačové hry baví, a tak spojím dvě v jedno - užitečné s příjemným.

Mám na to vstupní kapitál? Musím si vše nejdříve spočítat, ještě netuším, na kolik mě co přijde. Můj základní kapitál činí momentálně 15 000 Kč, a nebojím se je do toho vrazit. Když to nevyjde, holt si zase něco vydělám a zkusím něco jiného.

Mimo jiné zkusím najít i investora, ale jelikož žiji v realitě, vím, že na 95 procent žádného neseženu.

Podobné narážky mi docela začínají lézt krkem. Děkuji za rady, ale tohle opravdu nemusíš. Odpovím ti na to takto:

Cituji ze zacinej.cz:
Herní stránky můžete vytvářet pro úplné začátečníky, mírně pokročilé, zkušené pařany anebo všechny hráče. Je velmi důležité si uvědomit, kdo bude vaše stránky číst. Musíte se naučit přizpůsobit svůj styl psaní tak, aby vám návštěvníci vašich stránek rozuměli. Jestliže vytváříte stránky pro všechny hráče, nepište slova používaná jen v kruhu pařanů. Textům by začátečníci a mírně pokročilí hráči nerozuměli. Jakmile si ujasníte, pro koho chcete herní web tvořit, musíte se začít zajímat o konkurenci.

Můj/náš web bude určen pro všechny hráče.

A za investory opravdu nepovažuji rodiče - ti mi do toho nedají ani korunu, protože se bojí, že by mi ten projekt nevyšel. Ale já se nebojím, a půjdu do toho.

Nemyl si pojmy a dojmy a snaz sa vyhnut demagogii. Pouzil som slovo naivny alebo dieta. To zdaleka nie je tupec a dieta. A to, ze nezozenies investora? Tak s tym mam dlhorocne skusenosti, sam som zacinal, mal som obehane vsetky statne projekty podopory podnikania, podnikatelske inkubatory, urady prace, investicne fondy, banky...absolvoval som mnoho stretnuti, mal vypracovany profesionalny projekt a vysledok?
Nic.
Cely biznis som nakoniec zalozil na komerncom uvere rodicov a aj ktomu som ich musel asi pol roka dokopavat.
Ano bolo to sice pred 8 rokmi a doba sa zmenila, ale dnes mam znamosti prave na opacnej strane barikady, u sukromnych investorov, ktori hladaju potencionalne projekty na vyryzovanie (nieco ako Den D na CT) a ver tomu, ze s tebou by sa bavili na tejto urovni asi po koniec tvojej prvej vety.
Keby si nebol taky zaslepeny vlastnou neomylnostou a mal v hlave realne myslienky mozno by som ti ponukol spolupracu a mohol by si zacat na hernej poradni pisanim recenzii, ale pokial mas v hlave to co si myslim, ze zatial mas nema dalsia debata zmysel.
Edit: Este som si vsimol, ze pise nieco o vlastnom time. To su kto? Kamosi? Chces prist o kamosa? Zacni s nim podnikat. Ty evidentne nevies, ze najtazsie na biznise je praca s ludmi.

Chces prist o kamosa? Zacni s nim podnikat.

Tesat do kamene.

Zažil jsem odhadem 15-20 holportů, kdy spolu začali podnikat kamarádi či rodinní příslušníci. Dnes funguje jen jeden z těchto projektů (já & manželka :-)); většina z nich se rozpadla do roku, pár vydrželo 5 let. Zažil jsem i případ, kdy jsem sepisoval smlouvu a budoucí společníci se porafali do krve těsně před jejím podpisem. Už ani nevím, jestli jsem je vůbec stačil zkasírovat :-x

Je tu ještě jeden fakt - chceš to dělat sám. Tolik času opravdu nemáš, protože pokud chceš udržovat čerstvý obsah a hlavně častý aktualizace, to znamená denně novej článek, tak se z toho stane příšerná otročina. S jedním článkem za týden návštěvníky nezískáš, max. pár stovek denně.
Hry tě baví, ale na herní web musíš dát i hry, který tě bavit nemusí, ale zahrát si je musíš a udělat o nich článek. Jak dlouho musíš hrát hru, abys o ní mohl psát recenzi? Hodinu, či dvě? No raději den, či dva. A k tomu napsat článek, udělat obrázky, hodit na web, tak dvě - tři hodiny každý den. Jak dlouho to vydržíš? Po měsíci budeš mít chuť hodit počítač z okna.

Asi jsi si nevšiml mého nového příspěvku, dole píši, že na to mám tým - né moc velký, ale alespoň něco. A navíc tam bude tlačítko Piš na web, kdy bude moci jakýkoli uživatel napsat recenzi, a za např: 2 kvalitní recenze dostane novou hru dle vlastního výběru.

Takže sám to 100 procentně dělat nebudu. A kdybych dělal, tak s tebou souhlasím - asi bych ho vyhodil z okna :-)

Přímo korektora snad ani netřeba stačí když to po tobě nebo po někom jiném z týmu přečte ještě jiný "redaktor" a bude ty hrubky hledat. Takhle by se daly celkem slušně eliminovat s minimálními náklady. Samozřejmě výhoda korektora je, že by ti upravil stylistiku a interpunkci ve větách.
Btw: nevím jak to máš promyšlený jestli redaktoři budou nějak finančně odměňováni nebo tak něco, pokud ano stálo by za to sehnat jednoho, který by byl ochotný a hlavně uměl dělat korekturu (za mírný peníz navíc). Pokud by byli redaktoři čistí dobrovolníci, tak bys mohl zkusit sehnat i dobrovolnýho korektora.

Neměl jsem na mysli hned profesionálního korektora, ale stačí někdo, kdo prostě umí trochu česky nejen hulákat, ale i číst a psát, může to být i někdo z tvýho týmu, prostě vyber toho nejlepšího. Klidně i ty sám, protože vůči tomu, co tady na poradně denně vidím, tak máš znalosti na jedničku.
Když vidím slova a sousloví typu: jestly, nazdar chlapy, samozdřejmě, zapoměl, mohly by jste my poradit, hold vs. holt, tak je mi smutno. Hlavně z toho "jestly", z toho bych blil.

Ja to zhrniem asi takto. Bud si velmi mlady alebo velmi naivny. To prve je lepsi pripad.
V kazdom pripade napad je to fajn, ale rovnako by bolo fajn namiesto blbeho a nicnehovoriaceho polrocneho planovania spravit poriadny projekt s casovym manazmentom.
V prvom rade si zadefinuj co od webu chces, sprav si analyzu trhu, konkurencie, nakladov, SWOT analyzu...atd.
Myslim, ze najlepsie vytriezvies pri nakladovej analyze. Staci zratat fixne a prevadzkove naklady a budu sa ti tocit ocit dokolecka.
Btw poradna je tu uz 6 rokov, stoja za nou desiatky ludi, ma 5cifernu navstevnost a napriek tomu by sa tu specializovany herny web zakladal velmi tazko.
Este by som rad dodal, ze naklady na herne tituly, ktore tu ty riesi budu tvorit tu najmensiu polozku z tvojich nakladov.
Ak sa citis na recenzie je ti tato herna poradna otvorena a uz sa tesim na tvoju prvotinu.

No tak právě proto, jestli je to dobrý nápad, jsem psal sem do herní poradny.

Víš, já nemohu odmítnout ten projekt, hned jak někdo napíše, že je špatný. To bys určitě ty taky neudělal.

Já chci jen slyšet reálně - mám vstupní kapitál 15.000 Kč, měsíční výdělek je 5.000 Kč. Mohu s tím nějakým způsobem prorazit (mimochodem, našel jsem člověka se zkušenostmi), dostat se na úroveň velkých českých herních webů a zajistit, aby se mi to vrátilo?

Díky, anonymous.

Vážně myslíš, že s uvedeným kapitálem by to nešlo? Jak jsem již říkal, mám zkušeného člověka, který mi řekne, do jaké reklamy investovat, aby byla co nejvýhodnější.

Tým lidí:
1 správce webu (já, je jasné, že udělám většinu práce)
1 programátor
1 člověk, který se v tom vyzná
3 recenzenti a pisatelé

Web bude také založen na ikoně Piš na web, kdy se všichni budou moci zapojit k psaní recenzí nových her za odměnu (např: 2 kvalitní recenze = hra zdarma, zezačátku)

Prozradím ti jednu věc - velký herní weby mají za sebou velký hráče - Bonusweb patří pod iDnes, games.tiscali logicky pod Tiscali. A ti jim dělají patřičnou reklamu. Ty by sis musel zaplatit bannery na těchto velkých webech, aby se o tobě dozvěděli, jinak k tobě bude chodit sice stálá komunita, ale ty potřebuješ masy, ne jen komunitu.
A na tu reklamu ti pět litrů měsíčně stačit nebude.
Znáš server PCTuning? Celkem velkej a známej web, že ano. Ale i oni nakonec museli pod křídla někoho silnějšího, konkrétně noviny Týden.

Možná se ti zdá, že tě stále odrazuji a nepřeji ti štěstí, jen ti popisuju skutečnej stav, ty furt máš růžový brýle a hlavně nadšení. Ale uvědom si, že doba největšího rozmachu internetu je pryč, pokud chceš prorazit, musíš najít něco novýho, ty se cpeš tam, kde už je trh zaplněn a to nejen velkými hráči, ale dalšími stovkami nadšenců, jak seš ty. Budeš sázet další stromek do vzrostlýho lesa. Musíš najít mýtinu a tam vysadit (tedy přijít s něčím novým), nebo mít opravdu hodně peněz a tu mýtinu si udělat (tedy silná propagace).

A na rovinu ti povím - ty prachy jen vyhodíš.
Jo a pokud budeš chtít na tom nějak vydělávat, možná budeš potřebovat živnostenský list a určitě budeš muset odvádět daně.

Živnostenský list mám, bez problému. Zabývám se i jinýmí věcmi, a mezi nimi mám doslova zahrnuté i "webové portály."

Ano, zrovna jsem to chtěl napsat, že všechny takové weby jsou pod někým silnějším. Myslíš, že bych se mohl zkusit - až tedy to alespoň trochu rozjedu - s nějakou takovou stránkou, která pod sebou ještě nemá herní web, domluvit?