Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fallout New Vegas - Nová šance pro 3D Fallout?

Zdravím,
tak mě napadlo rozproudit diskuzi o novém Falloutu New Vegas, má být vystavěn odlišně oproti klasické trojce, který byla dle mého propadák. Proto by mne zajímal názor vás, kteří jste už měli tu čest, popřípadě smůlu. Dle recenzí vychází Fallout NVG docela dobře, dokonce i na bláznivé brahmíně, která je známa svým odmítavým postojem vůči trojce, je NVG docela dobře přijímán.
Začínám se lehce těšit, snad ještě dnes začnu pařit, pak zkusím sesmolit nějaký ten dojem

loading...

level 13 :)

je to asi 100x lepsie ako Fallout 3 - rozdiely uz boli popisane v recenziach, len dodam, ze mali pravdu
-misie maju hlavu a patu
-musis si davat obcas bacha na to, ktoreho partaka si zoberies (napr Boon nema rad Ceasar's Legion, takze ked s nimi chces nieco riesit,tak ho nebrat so sebou - zacne po nich hned strielat)
-navrat humoru (podquest typu "pohovor si s idiotom v slnecnych okuliaroch")
-oblast Mojave nie je taka prazdna ako bola oblast vo F3
-nepada vobec, narozdiel od F3 (teda aspon mne)
atd...

Musím konstatovat, že po grafické stránce to řadím ještě pod Oblivion a že nároky jsou poměrně krvavé, možná to je verzí hry, ale co se týče grafiky, je to dost děs..Vím, že tyhle hry nejsou jen o grafice, ale kostičkovanost textur je asi na úrovni Wolfensteina 3D v roce 90.
Snad to vylepší aspoň příběh a hratelnost..

Ne. Myslím DLC k Vegasu, až budou (jakože určitě budou).

O DLC k Fallout 3 vím, je jich pět - a dají se dnes koupit společně se hrou za slušnou cenu. Nejpozději na Vánoce očekávám na Steamu F3 + 5x DLC ve velmi atraktivní slevě (dorvat tam případně češtiny nebude problém, s ohledem na *esp soubory jako u Oblivionu).

Crysis je jednohubka. Že by mě nějak oslovil, to se říct nedá. Staré fallouty byly srdcovka, tohle už mi přijde, nevím, nějaké..takové..:-/
To i Stalker mi přišel oproti tomuhle zábavnější...Prostě mi asi vadí ten engine jako takový..

EDIT:
Abych jen nemlžil a nenadával na nekonkrétní věci..
Vadí mi propojení RPG s akční hrou. špatné propojení. FPS mám rád, mám rád, když mám ze střelby radost, dobrý pocit, pocit odezvy zbraně. Střelba ve Fallout přes FPS režim (rozuměj bez VATS) je peklo. Modely zbraní jsou hnusné, muška většiny pistolí silná jak palec na noze. Prostě mi střelba nedělá radost.
AI protivníků? Dá se mluvit o AI?Mají naskriptováno, že se občas mají schovat za nějakou překážku a jinak, přestože mají střelnou zbraň se k hráči snaží dostat na takovou vzdálenost, jako by mu chtěli vypíchnout oko vidličkou.

Grafika?Grafika??? Sorry, ale třeba zmíněný Stalker má imho daleko lepší grafiku než tohle, resp v poměru nastaví v jakém jsem to hrál já. Možná na max je to dobrý, ale prostě optimalizace mi nepřijde kdoví jaká...

Já nevím..jsem z toho nějakej rozpačitej..:-|

Fallout mám fakt rád, ale "Válka už prostě nikdy nebude stejná"....:-(

Fallout, odpočívej v pokoji

Ja stary Fallouty nehral,mam je doma,ale uz jsem zmlsanej grafikou,ktera je ted,takze me to nebavilo,ikdyz jsem se snazil...treba to nekdy jeste dam...A to strileni v 3 je des,to souhlasim,jedine VATS,ikdyz tech zasahu mohlo byt vice verzi.
edit-co jsem hodne prozival,tak to bylo Final Fantasy VII na Sonce,to jsem hral snad ctyri mesice(a stalo to prez dva litry)

Já starý Fallouty hrál, jedničku asi 8x a dvojku tak 4x :-) Když překousneš dnes už starou grafiku a zažereš se, tak to stále nemá konkurenci (více řešení úkolů - dobrá vs. zlá strana, více způsobů řešení - ukecat, ukrást, zabít a obrat, sehnat jinde). Dodnes jsem nehrál tak komplexně promyšlenou hru. Pokaždý, když jsem to hrál, našel jsem v tý hře něco novýho.

Ad. F3 - nedávno jsem to začal hrát a hra se mi velice líbí. Je to odlišný od původních dílů, to ano, je tam poznat, že už to nedělali lidi z Black Isle studios, ale přesto je to po dlouhý době slušný RPG. Prakticky je to převlečenej Oblivion (stejnej engine a ovládání), ale ten mám taky moc rád, takže asi proto mi F3 učaroval.
A střílení ve F3 mi nevadí, VATS využívám, ale stejně tak si zastřílím i v realtime. Líbí se mi, že právě i v realtime se projevuje dovednost se zbraněmi, např. mám těžký zbraně na 17% a zkouším srandapušku (tu na odpadky). Zblízka se to dá, ale na dálku to má rozptyl jak hovado :-)
Jo, ve VATS mi chybí možnost střelby do očí a do genitálií, jak to bylo v původních Falloutech. Do očí to bývaly ty nejsmrtelnější zásahy.

Srandapuška je jen název zbraně, kterou si můžeš postavit. Koupíš schema, najdeš/koupíš komponenty a sestavíš si zbraň. Lze s ní střílet věci, co najdeš - plechovky, flašky, knížky, gumový hajzlzvony... prostě co najdeš, co se válí všude. Dělá slušnej damage. Lze postavit více zbraní, jen sehnat schémata. Zatím jsem narazil na schema na pušku na železniční hřeby, ještě jsem ho nekoupil.

Generátor krajiny? Zatím pobíhám po městě, do pustiny jsem moc nelezl. Nemám na to sakra vůbec čas, jen pátek a sobota asi od devíti do půlnoci, synek zabírá mraky času a hokna taky.

A spojení s divokým západem?

He?

no právě, srandapuška mi odporuje naprosto s myšlenkou původních falloutů, kde bylo vše promyšleno a dotaženo. Něco jako srandapuška nikdy nemůže fungovat, ale to je fuk..To byl komentář k Falloutu 3

Ohledně spojení s westernem a resp divokým západem - to je zase už komentář k Falloutu New Vegas...:-/
Stejně to furt padá, mrcha jedna..

ohledně srandapušky a falloutu 3, netřeba vysvětlovat, znám tu hru..

Mně se naopak možnost konstrukce různých zbraní líbí. I v původních Falloutech byly různý blbiny, tak proč ne? Možná tě jen irituje ten název, ale co je blbýho na zbrani střílejcí všemožný krámy?

Fallout NV jsem ještě ani nezkusil, jednak jsem o tom ani nevěděl a druhak na to fakt nemám čas :-(

V původních falloutech podle mě nebyly kraviny. Byly tam zbraně založené na reálném základu. Defakto každá zbraň se dala dohledat, většinou byla reálná, nebo to byl prototyp nebo to bylo aspoń někde ve vývoji.
Srandapuška je dle mého názoru nevyrobitelná. Čistě teoreticky: matně si vzpomínám, že tam bylo potřeba nějakého vysavače listí a ještě čehosi.. Když opomenu, že by vysavač listí mohl mít takový výkon, invertovat působení větrného proudu by se zřejmě nějakému kutilovi povedlo i v reálu. Jenže pak máme hlaveň, kterou prodí vzduch, a prostě není možné střílet různými projektily o různých tvarech stejnou silou, resp účinně. Prostě je to kravina..

Nevím, mě asi fakt vadí ten oblivioňácký koncept...Postavy nežijou, v podstatě jen čekají, až přijdu, odfrázujou mi svůj quest (kupříkladu teď jsem měl pro jednu vojenskou základnu čistit cestu, aby mohli odcházet karavany. Na základně +- 15-20 vojáků vybavených o třídu lepšíma zbraněma, než mám já..Cestu zabralo asi pět mravenců - co to jako mělo být???)

Nehledě na to, že to prostě pořád padá, aspoň mě, ale to bych nepřisuzoval hře jako takové, ale....

No a že tam jsou dvouhlavý krávy, gigantičtí supermutanti, velcí mravenci - to tě tam neštve? Prostě puška na bordel, bereš to příliš vážně, že se necháš vytočit takovou kravinou. V Fallout 2 byl počítač s umělou inteligencí, vzduchovka s obrovským damage... taky nereálnosti.

A ve F1 a 2 postavy žily? Taky jen čekaly, případně se drbaly na prdeli a na hlavě. Tady, stejně jako v Oblivionu naopak postavy chodí, posedávají, pospávají, něco kutí. Sice poměrně jednoduše, ale naskriptovat stovky postav asi není jen tak.

Ale je opravdu fakt, že je to jen převlečený Oblivion, už třeba otevírání zámků vlásenkama - to je Oblivion jak vyšitej. Nebo zneškodnění výbušnin, nabourání počítačů - nemáš skill, nezle ani zkusit. V F1 a 2 to šlo alespoň zkusit, výše dovednosti určovala pravděpodobnost úspěchu, tedy i s nízkým skillem šlo pomocí save/load při troše štěstí a trpělivosti dosáhnout výsledku. Tohle trochu sere mě, to jo.

No a že tam jsou dvouhlavý krávy, gigantičtí supermutanti, velcí mravenci - to tě tam neštve?

Neštve, to je fallout:-)

Víš, já si teď uvědomil, že kdyby byl býval Fallout 3 a New Vegas vydány pod názvem neobsahující slovo "Fallout" nejspíš by mě i ty hry bavily..Prostě, je to podprahová reakce..
Ale ten New Vegas není tak špatný, až na to, že třeba modely zbraní dělal fakt nějaký trouba. To jak je tam zpracovaný revolver 357 mag. by ho mělo stát křeslo..Abych viděl na nábojnici když natáhnu kohoutek, to mě fakt dostalo. Model 10mm pistole, taky otřes.. Zaměřovač kovbojské pušky (winchestrova opakovačka předpokládám) fuj, to je ale hnus..

No, v tomhle ohledu škoda mluvit. F1 a F2 měli asi velkou výhodu v tom, že tam si člověk spoustu věcí prostě musel představit, díky enginu a 2d izometrickém pohledu...Kdoví jak by vypadal Fallout v izometrickém pohledu, teď, nějaký nový...sentimentální slint...

stejně jako v Oblivionu naopak postavy chodí, posedávají, pospávají, něco kutí. Sice poměrně jednoduše, ale naskriptovat stovky postav asi není jen tak.

Tohle mě na Oblivionu baví - zaměřit se na nějakou postavu a pozorovat, co celý den dělá. Jednou jsem v rámci nějakého questu pozoroval člověka na vinici; to bylo peklo, kopal/a (nepamatuju si, zda to byl chlap nebo baba) snad 10 hodin denně. Doma v reálu toho mám plné zuby po hodině... :x:

Máš opravdu pamatováka, teď jsem si vzpomněl: jak bylo potřeba po několik dní sledovat vytipované osoby. Já to čekání využil výrazným vylepšováním "skákacího" skillu (obratnost?); zalezl jsem pod nějaký trám (těsně nad hlavou) a nepřetržitě skákal. Protože výskok byl jen pár centimetrů, byl jsem okamžitě na zemi a mohl to rychle opakovat - tak rychle, jak jsem stačil stiskávat klávesu pro výskok (u mě X) :-)

Stačilo stisknout klávesu Q, pro stálý běh. A akrobacii trénuju pokaždý, když chodím po městech, prostě za chůze skáču :-)
Podobně se dají zvýšit magický skilly, třeba Proměny. Najdeš si nějakej těžkej zámek a budeš do něj neustále smažit kouzlo Odemkni lehký zámek. Nikdy neodemkne, ale skill roste. Nebo vyvolávání, levný potvory a neustále vyvolávat. A když jsem si chtěl zvednout obranu, tak jsem vyvolal kostlivce, třikrát do něj bouchnul pěstí a on šel po mně - nastavil jsem štít a nechal ho bušit do štítu. Stejně sečné zbraně - kostlivce a řežu do něj dýkou, nemá takovej damage a sečný zbraně se trénují. Chce to jen trpělivost, ale i o tom RPG hry jsou, to zvyšování dovedností.