Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mafie 2 - problém se stíny

Ahoj, při hraní Mafie 2 mi hra jde (sice s minimálními nároky) v pohodě, mám ovšem jeden problém..."problikávají" mi stíny...
procesor: Intel core 2 duo 6300 1.86GHz 1,87GHz
paměť: 3GB
grafika: Radeon ATI x1950 pro

Chtěl bych se dozvědět, čím to je a jestli se s tím dá něco jiného dělat než koupit nový hardware,
děkuji za pomoc

Citace odjinud:

Já mám problém ( a myslím, že všichni majitelé ATi X19xx series grafických karet také) s tim problikáváním textur. Jelikož už se na tyhle grafiky nedělají aktuální ovladače tak často a jiným způsobem, který majitelům jiných grafických karet fungoval, to nejde. Aspoň teda mně.

Pokud někdo ví, jak to spravit i pro tyhle grafiky, budu moc vděčný za rady. Díky...

To su k****i hlavne že rockstar games dokazali vytvoriť patch preto a 2K jebu nato to su obyčajny šmejdi čo nevedia ani hru vytvoriť p****i a nech mi nikto nehovori že 5-6 ročna grafika je stara skor by som pochopil keby bola 10 alebo 15 ročna grafika takže 2k p****i čo odjebali robotu

Upraveny vulgarismy. (Prasak)

Ale prosimtebe .....běhá to na tom absolutně ok a 1950 PRO je dostatečně nad minimálními požadavky. Prostě to ojebal výrobce hry protože pro tuto stále pořád dobrou GK není již žádná ofiko podpora, ale já čekám, že se k tomu postavěj jako lidi a vyjde patch, jinak jdu hru vrátit protože nebudu investovat 3-6K do nové GK jen kvůli Mafii II.

Taky se zastanu ATI....problikavající stíny mám také,ale když začneš hodně hledat tak nejdeš zpusob jak tomu zabránit,a že bylikaj to neni nevyhovujici grafikou,ale proto že mafia 2 neni zrovna podporující Ati,na geforce to jede bez problemu,a na Ati to dělá problemy,je to otázka značky grafiky né že je blbá ;)

Omlouvám se že oživuju staré téma ale dneska jsem při brouzdání na internetu objevil nový způsob jak se zbavit tohohle nepříjemnýho problému.Totiž existuje program který umožňuje vypnout stíny.Jmenuje se 3D Analyzer.Postup na vypnutí stínů níže

POSTUP:

1)Stáhneme,rozbalíme a spustíme program 3D Analyzer
2)Klineme na tlačítko select a vlezeme do složky s hrou.Zde zvolíme hlavní spouštěcí soubor Mafie.
3)V nabídce zatrhneme DISABLE LIGHTING
4)Do kolonky VENDOR ID která se nachází pod obrázkem zadáme číslo 4098
5)Do kolonky DEVICE ID která se nachází napravo od kolonky z předchozího bodu zadáme číslo 20040
6)Zkontrolujeme všechna nastavení a klikneme na tlačítko Save batch file které se nachází v dolní části okna a soubor,který pojmenujeme textures uložíme do složky PC v adresáři s hrou.
7)Hru spustíme tlačítkem RUN.

Tento postup by měl řešit jednak problémy se stíny na x1xxx kartách a jednak také problém spuštění Mafie na méně výkonných strojích.Mě osobně pomohl tento tweak rozjet Mafii s rozumnými FPS na sestavě v podpisu :-D

Pokud by někomu nebyl postup jasný může použít videonávod:watch

Já mám taky problém se stínama,nevím vůbec co mám dělat.Mám grafiku Nvidia GeForce GT 650 M,Intel Core i7,Ram : 8 GB,Win 8.Ovladače grafiky aktualní direktx taky.Předem dík za jakoukoliv pomoc.

Všechny ty řeči o nepodpoře řady X19** jsou samozřejmě z cesty. Ano, ta řada je třeba nepodporovaná výrobcem čipu (AMD), třeba je i nepodporovaná samotnou hrou (Mafia II), ale na tenhle problém to vliv nemá! Já hrál Mafii 2 na HD 4650 a dělalo mi to samé. Naštěstí jen chvíli a jen jednou, pak už se to neopakovalo. A tenhle problém mají i majitelé karet nVidia. Takže to přestaňte házet na stáří grafiky, popř. AMD. Díky :-)

Ahoj pro mě funkční oprava problikávájích stínů ve městě. Původně jsem myslel, že to je ovladači AMD grafiky, ale je to problém ve hře. Vyřešeno pomoci 3danalyzer v.236 .
link: watch

Ve 3d analyzeru jsem zadal ID zařízení pro jinou ATI radeon 8500, ale opravilo mi to i mou AMD radeon R7 M265