Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem STEAM - co a jak?

Tak jsem koupil kolekci her "The Orange Box". Po vložení DVD1 jsem nainstaloval steam a zaregistroval jsem se. Proběhl dlooouhý update (asi toho steam klienta). Poté restart. pak jsem chtěl klienta spustit. Dlooouho se nic nedělo. Po cca 30 sekundách se pustil a dovolil mi nainstalovat Team Fortress 2. Příprava instalace trvala asi 10 minut (pořád v to steam klientovi). Pak proběhla samotná instalace hry. Bohužel se nainstalovala (bez mého souhlasu) přímo do složky program files/steam. Nedalo mi to vůbec na výběr, kam to chci instalovat, takže mi to zaplnilo celej disk c: ... Chci konečně pustit hru. Steam klient nabíhá opět zatraceně dlouho a dlouho se přihlašuji na účet (myslím tím opravdu dlouho). To se povedlo. Najednou Update hry ... 20-35 kb/s a čas do konce 10-15 hodin. super. Takže už u PC sedim 2 hodinu a ještě jsem si nezahrál. Je to takhle normální???? Přes Steam sem nikdy nehrál a začínám mít dojem, že ani nebudu .... ]:(

a jinak stahujes normalni rychlosti? co kdyz to stahovani pauznes a znova spustis? tak dlouho by to nemelo nabihat . vsechny hry se stahuji tak pomalu? stezujes si , ze se ti to samo nainstalovalo do C , to se te to neptalo , kam chces steam instalovat?
ja nehraju jinak , nez pres steam .

"Chyba" byla, žes klienta Steam instaloval na céčko. Vybrat si pak instalační adresář už nemůžeš, vždycky se kopíruje do příslušných podadresářů Steamu. Je to proto, protože hry ze Steamu se NEINSTALUJÍ, ale rovnou kopírují jako nainstalované (důležité je tedy zachovat adresářovou strukturu Steamu, aby se následně našly zálohy, savy, configy atd.).

Řešení: Steam odinstaluj z PC a nainstaluj na jiný (logický) disk. Pak se budou hry automaticky stahovat tam.

Ad rychlost stahování. Osobně nepozoruju nějaké pomalé stahování, obvykle se pohybuje nad 80% mé rychlosti downloadu.

a) steam už 2roky nepoužívám protože už HL nehraju. Zrovna mě napadlo si hru zahrát.

b) aktualizace může trvat dlouho, možná to souvisí s veřejnou/neveřejnou adresou s veřejnou adresou mi to jelo docela rychle.Je to podle mě technologie něco jako DC++ stahování

c) zálohování a obnovování her ze steamu

1) schovám někam celý starý adresář se steamem a hrama. Pokud je na déčku je to to jednodduší.

2) přeinstaluju windows

3) nainstaluju steam na stejné místo kde byl předtím

4) vypnu steam a přesunu (překopíruju) zálohovaný celý steam s hrama na původní místo (přefláknu nainstalovaný steam)

5) pustím steam a zkoumám jestli se to chytlo:-)

Fungovalo to před dvěma roky, pokud nic nezměnili pojede to i teď. Za zkoušku to stojí.

Foukno se hnedle další otázky ohledně steamu...
1) Mám-li orig. hru, můžu jí nějak hrát přes Steam - frontlines fuel of war.
2) smažu-li (uninstal) hru ze steamu (team fortress 2) přijdu i o nasbírané Achievementy, nebo se ukládají na server Steam a po opětovném nainstalování a přihlášení bych měl vše zpět?

Steam si môžeš kludne nainštalovať do C-čka. Ale keď chceš aby sa ti hry inštalovali napr. do disku D tak pokračuj následovne:

Otvor Steam -> Settings -> Download -> Steam library folders -> ADD LIBRARY FOLDER a tam si vyber kam sa ti majú inštalovať hry. Následne klikni na svoju hru daj install a tam ako sa ti zobrazí tabuľka tak tam si klikni na to pôvodné miesto kam sa ti inštalovali hry do teraz... a zmeň to na tú pozíciu kam si si vytvoril "Library Folders". Daj next a teraz sa ti budú hry inštalovať tam, kam si si zvolil library folders.