Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepší (JEDNA!) hra všech dob..

Zkuste napsat, co je podle vás nejlepší hra všech dob, jakou jste kdy hráli (napříč platformama). Bez ohledu na žánr. Napsat jich třeba pět, deset, není problém. Ale jen jednu nemusí být jednoduché (rozhodoval jsem se těžce ze tří...).

Za sebe:
System Shock 2

loading...

Hrozne tezke vybrat jednu - pokud bych uz musel, tak asi Deus Ex...

....ale krucinal, takovy Thief 3 taky primo sala atmosferou... a TES4 jsem venoval pres 400-500 hodin meho casu...Jagged Alliance 2 (v ruznych verzich a podobach) mozna i vic... Tron 2.0 je uzasnej - desne nedocenena vynikajici hra...na Amize byl fantasticky Black Crypt... atd. atd. atd.

Tak pro mě jednoznačně ODDWORLD :Abe´s Odysey na PS1 .

Naprosto geniální hra s fantastickou grafikou a návykovou hratelností.Další díl Abe´s Exodus byl důstojným následovníkem, ale Odysey byl první a dodnes nepřekonaný.Takové hry se dnes už nedělají.

Z novějších her už toho moc není, co by mě zaujalo natolik, abych to hrál vícekrát. Kolem dokola hraju 10 let starý hry, takže ani nemám důvod na upgrade

Přesně! kdo nezažil devadesátý léta, neví co jsou to hry...dnes už je to jenom o grafice, ale hratelnost a duše chybí:-(

Z nových se mi líbily Zaklínač (výbornej příběh a taky mám rád knižní předlohu) a pak Oblivion (ten si možná zahraju znovu). Ale na Fallout nic nemá - svoboda pohybu, hromada zbraní a předmětů, více řešení každého questu, mnoho dovedností postavy a jejich vliv na hru. Chystám se i na 3 díl, ale nějak mě to hraní poslední dobou neláká (asi stárnu).

z trojky budes dost zklamanej...Take jsem zaprisahly paric fallouta,ale jednicky a dvojky...Kdo nezazil ten pocit,kdyz si do fallouta 2 nainstaluje balicek s novejma zbranema a pak chodi s koltem .45acp a louska nepratele nepochopi,luxusni hra.
Bohuzel trojka mi prisla dost slaba.Fajn,luxusni grafika,pribeh nic moc,dobrej engine.Ale 50procent hry chodis s jednim samopalem,protoze ostatni zbrane nemaji dostatek munice,popr jsou k nicemu.jako fps strilecka onicem (jsi skoro bez sance,pokud nehrajes na nizsi obtiznost) a pri zapnuti VATS je to nudna zalezitost.Nehlede na to,ze 'dungeony' tedy podzemy v ruznych castech map,je temer totozne,questy krom hlavni linie neustale na jedno brdo..Proste rozcarovani..Ale vyzkousej sam,treba budes mit nazor jiny.Daleko radsi bych byl,kdyby se nekdo schopny rozhodl udelat novej pribeh pro F2...bohuzel,s tim uz se zrejme nikdy nikdo srat nebude,coz je skoda.

Redsnake: 100% souhlas, F3 je bohužel s...ka, ikdyž jsem to čekal...dneska už se totiž dá z 90% na kabátek = grafika, co nejvíc možností co jde komu ustřelit, engine, aby svět vypadal co "nejrealističtěji" a pokudmožno se hýbalo co nejvíc věcí zaráz v různých stupních detailů:-/
F1 a 2 byly naopak hry vystavěné na totální atmosféře, silném příběhu, tunách rozhovorů a skvělém systému vývoje postavy. Navíc tahový soubojový systém byl fajn, v izometrickém provedení...no darmo mluvit...
Nové příběhy tak možná nějací fandové v podobě modu...

vim minimalne o dvou skupinach ceskych fandu,kteri pracovali(pracuji??) na modech s novyma pribehama do falloutu 2.Bohuzel vyvoj techto projektu je pomaly jak snek a dost pochybuji o jejich zdarnem dokonceni(syndrom vyhoreni)...nicmene oblivion na jehoz enginu jest f3 postaven,je hra paradni,velmi mne ted zaneprazdnuje :)skoda,ze ten fallout tak dokopali,asi uz nemaji v teamu ani lidi co byli u tvorby f1 a f2.Skoda,vecna skoda.;

Morrowind jsem nehrál, ale Oblivion mám taky rád. Dodal jsem oficiální addony a pár neoficiálních. Z těch neoficiálních si pamatuju, že tam mám jedno celý město (Bartholm), je u něj další gladiátorská aréna i s dalším fanoušem :-), pak si pamatuju, že jsem si tam z legrace přidal jeden obchod, kde se dají koupit různý oblečky na ženské charaktery a můj nejoblíbenější addon je ten, že ženské postavy na sobě nemají spodní prádlo, tudíž když oberete ženskou mrtvolu, zůstane nahatá. Pěkná modifikace. Bohužel mám hlavní postavu mužskou, takže nemůžu naplno ocenit ty dva addony - nahotu a obchod s prádlem.
Pak tam mám ještě jeden, je to ostrov s majákem, kde je zahrádka s kytičkama a k prasknutí nacpaná knihovna a jsou to ty knihy, které zvyšují dovednosti. Ale to jsem tam přidal až po dohrání hlavní dějové linie, protože se v té knihovně dá čtením nabrat několik levelů, což je trochu velkej podvod vůči celé hře. Ale to je věc každýho, jestli se chce obrat o herní principy RPG (tedy sbírání zkušeností zabíjením nepřátel, plněním questů...).

Časem si Oblivion určitě zahraju znovu. Když jsem ho hrál poprvé, tak ve chvíli, kdy jsem dokončil hlavní dějovou linii, tak už mi zbývalo dokončit questy za cech zlodějů a Temné bratrstvo a jakmile jsem dohrál i to, tak už mě to přestalo tak bavit, když už nebyly úkoly, který bych plnil.

Jo, můžeš, ničemu to nevadí.
Pak Oblivion spustíš přes nabídku Start. Naskočí ti úvodní nabídka, kde vybereš volbu "Herní moduly" a zašktrneš si, které moduly chceš ve hře zobrazit.
Ještě tě upozorním na jeden bug u oficiálních addonů. Pokud budeš chtít, abys mohl postupovat v questech za KOTN (rytíři devítky), tak musíš vypnout addon "Orrery" (trpasličí planetostroj). Googlil jsem několik hodin, než jsem na to přišel. Orrery však můžeš klidně splnit a po jeho splnění ho v úvodním nastavení vypneš a pak se můžeš pustit do KOTN. Jedná se prakticky o questy navíc, vsazené do původního herního světa a na původní hru to nemá vliv.

Já zavřel tak 10 bran (plus tu dějovou superbránu u Brumy) a už jsem toho měl tak akorát...

Jinak mám jen základní hru a jako addony používám hi-res packy (pár giga), upravené LOD textury, kočky na ulicích, sklepy pod zakoupenými domy, hodiny (věžní, nástěnné...), nějaké změny počasí, kouř z komínů a možná ještě pár blbinek.

Hlavní linii mám dohranou, plním subquesty, plením ruiny, doly... chodím po krajině, šípuju zvěř, sbírám kytičky, kompletuji brnění atd...

Já se snažím splnit všechny všechny vedlejší questy ještě před hlavním úkolem. Pak splním hlavní linii a pak nastoupí pocit "dohrané hry" a už mě pak nebaví bezcílně bloumat herním světem. To si to raději zahraju znovu.

Na ty grafický blbinky bohužel nemám počítač, takže aby mi ještě běhaly kočky na ulicích, tak bych musel ubrat jinde.

panove, znovu jsem se vrhnul do pareni oblivionu a ted resim problem pro cech magu, kdy jsem na vrcholku hor sehnal knihu dal earane ci jak se jmenuje, ta mne tam nasledne poslala znova a musim seslat s weykandskym kamenem (nejak tak se tomu nadava) nejake sokove kouzlo na stredovy sloup ruin. Problem tkvi v tom, ze nejsem kouzelnik takze, kde koupit nejaky jednoduchy svitek se sokovym kouzlem?

Jedna? Ojoj... Tak to nejspis "Duke Nukem 3D" (DOSovka). S timhle jsme se pred mnoha tisici lety s kamosama na siti kralovsky bavili.

Mno, a vybirat ze tri:

Dvojku bych dal "Unreal" (ten puvodni) - na svou dobu revolucni grafika, vyjimecna hratelnost.
Trojku volim "The Incredible Machine 1,2,3" - u toho se dalo i usnout vycerpanim (podporeno ethanolem).

Asi by toho bylo vic, ale nuklearni vevoda si u mne zaslouzi prvni misto.

mno je to těžké ale jinak Arma [hodnocení 8% z 10] Arma 2 [Hodnocení 4% z 10] OFP-Operation Flashpoint [hodnocení 9% z 10] OFP 2 [hodnocení neznámí.] tak je to těžké sy vybrat ale tohle jsou moje favority jinak nejlepčí hra Garry's Mod 2009-12

Pro mě modifikace prvního Half Lifu - Team Fortress Classic (TFC). Dokonalá akce s možností výběru povolání a úchvatnou hratelností. Něco jako CS ale prostě mnohem lepší :-) Žádné kempení, žádné čekání prostě řežba a akce. A hlavně bez spolupráce týmu bez šance ;-)
Na druhém místě všechno od Valve z HL rodiny tedy HL1, HL:OF, HL:BS, HL DeathMatch, HL2 a episody, Portal, CS, bla bla bla...
Třetí místo World of Warcraft "classic" až tBC.
Pak na platformě PSx i PS2 i 3 vede Rogue Trip: Vacation 2012 a Ratchet Gladiator.
A nikdy nedám dopustit na nostalgii typu Doom 1,2. Wolfenstein 3D, Duke Nukem, Shadow Warrior :-)

Za sebe jednoznačně zatím zde kritizovaný Fallout 3. Hned jak jsem hru zapnul dýchla na mě její atmosféra. Questy mi přijdou originálnía nejednotvárné.Líbí se mi rozdílné chování NPC vůči vaší Karmě.Je faktem že moc nehraju, ale F3 mě dostal hodně.Musím říct, že tak reálnou vizi jaderné války jsem ve hře nikdy neviděl. Hodně se mi líbily mise v technickém muzeu, kde můžete zapnout komentáře k výstavám. V prostředí Falloutu to působilo obvzlášť strašidelně a ironicky.Je pravda, že jedničku a dvojku sem nehrál, ale byla to právě trojka, díky které je asi zkusím, protože i starší hry mají své kouzlo, obzvlášť rpg.

Přesně. Ad ovlivňování světa - třebas ve městech kradou děti - mě to nakrklo a pak už mi do konce hry titul "Vrah dětí" nikdo neodpáral a byly postavy, kterým se to úplně nelíbilo:-P stejně tak lze získat titul "Gravedigger" apod., na množství ne zcela běžných perků nehledě.
a co mě bavilo při x-tém hraní Fallout 2 - mraky, fakt mraky easter eggů...prostě se bavíš:-) S jednou postavou jsem se stal závislý na hraní Tragic: the Gardening:-D

EDIT: ad výše skillů - třebas o jeden blbej bodík nižší inteligence a už chybí některé možnostiv rozhovorech. a zkus si udělat postavu "IQ - tykve" - při rozhovorech s NPC budeš jenom hádat:-) no dost už, o F1 a 2 by se dalo básnit léta...

Call of Duty 4 MP Hardcore TDM. Vsechny single playerove hry kdyz dohrajete tak pak uz je to nuda ale v Multiplayeru (online) musi byt clovek porad ve strehu, proto ze vite ze protihrac je taky ve strehu na 100% a tim ve hre stoupa napeti a adrenalin.
A to je na tom prave to nejlepsi!]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)

Dokonalost.
Tehdy skoro zadarmo, mám za to, že to byla příloha k nějakému časopisu.
Několik stovek herních hodin(možná i tisíce).
A hlavně ten herní svět a příběh, možnosti.

Rád na tu hru vzpomínám :) asi moje první a poslední hra která mě doopravdy pohltila se vším všudy ...

Jo, bylo to přibalený k časopisu Level. Strávil jsem u toho mraky hodin. Až na jeden nepříjemnej bug s češtinou, takže jsem nemohl pokračovat v příběhu, takže jsem jen tak hrál a dostal postavy snad na nějakej 170. level. Po odstranění bugu to bylo dohraný za chviličku.

Známý instaloval z toho samého CD a on to též nemohl dohrát nevím proč a já bez problémů. Jinak - Bugy já jsem měl docela rád, mnohé příšery by mě jinak připravily o život :).
170. lvl = několik stovek hodin - tak nějak jsem měl též. Do teďka si pamatuju kód ke Gobliní hlásce ...

Ten bug byl na hradu Alamos, kdy bylo potřeba napsat heslo (JBARD), ale s češtinou to nefungovalo, bylo třeba hru přeinstalovat, napsat heslo a teprve pak dát češtinu.

A já tu hru mám pořád nainstalovanou na netbooku, občas si to zahraju. Celý M&M je moje nejoblíbenější herní série, momentálně hraju devátej díl a pak si zase zahraju osmičku.

Máš pravdu, vzpomínám si už, kámoš taky skončil v Alamosu :)
Já už to naprosto nemám proč hrát, dohrál sjem to asi tři krát a doteď si pamatuju kam mám kdy kliknout ...

Jsem se pak hrozně těšil na "Sedmičku" = zklámání.
Pak jsem za dobu zkoušel až "Devítku" a také mě vůbec nezaujala ...

Pokud dneska nedám dohromady to GTA 4. - hrál jsem ho tedy dva dny a moc se mi nelíbilo(grafika, ovládání ani řpíběh), ale jaksi z povinnosti bych si ho chtěl trochu víc zahrát - tak asi se začnu poohlížet po M&M VIII., vypadá dost podobně "Šestce".

M&M 8 je herním systémem stejný, jako sedmička, tedy ne každá postava se může naučit všechno a taky jen na určitou úroveň (mistři, velmistři). Ale sedmičku mám taky vcelku rád, líbí se mi, že to může mít dva různý konce, i když to není tak rozsáhlý, jako šestka.

A devítka je celkově nejmíň povedená, nejen tou rozplizlou grafikou, ale spoustou nedotažených a blbě udělaných věcí (chybí alchymie, když v předchozích dílech byla, málo příšer na venkovních mapách, chybí lítání, málo truhel, blbě umístěný destinace městské brány, kdy musím běhat přes celý město, Lloydův maják má společný značky pro všechny kouzlící postavy, na identifikaci předmětů stačí expert, což je málo, na zamknutý truhly jen mistr, velmistr je prakticky zbytečnost. Navíc je tam tak málo truhel, že i ty nejtěžší by se daly pootvírat systémem Save/Load) a taky bugy (značky Lloydova majáku jsou neomezený, i když se ve hře píše, že jsou na týden, kouzlo Božský zásah lze kouzlit neomezeně, než hrou uvedený jednou denně). Už to není ono, i když hrát se to dá. S tím bugem Božskýho zásahu se pak hra stává pohodičkou, protože se s tím dá doplnit mana a zdraví kdykoliv během boje, takže nějaký návraty do města kvůli léčení se nekonají.

Ale devítka má zase českej dabing :-) Některý hlášky jsou vcelku dobrý.

Sedmička a dva různý konce, to ani nevím, to bych to měl přestat tolik pomlouvat :) ...
Sedmičku a Devítku jsem hrál pokaždý asi týden líným krokem, pak jsem to zkrátka odsunul.

To GTA jsem před chvíli rozchodil, takže "Osmičku" začnu dělat, až mě nějak začne nudit, což podle mě nebude trvat dlouho :) uvidíme ... nevíš něco o nějakém novém díle?

Jsem hrál i "4" a "5" "Heroes of MaM" ... taky hezký :)

Jj, dva různý konce v sedmičce. Zhruba v půlce se musíš rozhodnout, jestli se dáš cestou světla, nebo temnoty.

HOMAM jsem hrál jen díl 4, docela mě to bavilo, taky pár desítek hodin to vzalo. Pětku už jsem nezkoušel, nějak jsem po tom netoužil, co jsem o tom slyšel, tak je to prakticky stejný, jak čtyřka, jen 3D grafika.

A GTA jsem nehrál už vůbec, hry tohoto typu mě nelákají, nejraději mám RPG, ostatní hry si málokdy zahraju dvakrát.

To já začal právě až na HOMAM 5, a paráda("4" jsem viděl až zpětně).

Tak jsem hrál už Might and Magic 8 - a líbí - je to opravdu velmi podobný "6", jediný co mě trochu mrzí je žádný posun v grafice herního světa a pro mě trochu problematické učení postav, kterému jaksi nerozumím. Všichni mají luk a jenom 1 může být expert. Toho koho jsem určil na "Disarp trap", nemůže být expert, atp.

GTA 3 - na to nostalgicky vzpomínám pořád. "Vice city" více méně zklamání. "San Andreas" o něco lepší - i když myslím, že jsem to ani nedohrál. A "4" největší zklamání, i když to snad nějak dohraju, jestli na to budu mít nějaký čas.

Jo, v šestce se mohli vyučit všichni všechno, což bylo sice príma, ale příliš to zjednodušovalo hru. To pak stačilo vybrat na startu 3 kouzelníky a jednoho klerika a tradá.
S omezením dovedností pro jednotlivá povolání pak musíš pečlivěji vybírat postavy, který si dáš do party. Potřebuješ někoho, kdo umí živelnou magii, léčitele a rozhodně někoho, kdo umí odstraňovat pasti, čtvrtej už je pak na každým. Hra je pak zajímavější.
Osmička má právě zvláštnost, že postavy na začátku nevybíráš sám, ale najímáš si je během hry.

A výborná stránka s přehledem o všech dílech je tahle:
www.svetmightandmagic.cz

Prasak:
No neřekl bych, že "Šestka" byla úplně brnkačka, pokud si nenavštívil na začátku "Tajný dungeon".

Vím o té stránce, bez patchů od nich bych to nejspíš ani nerochodil. I když češtinu jsem vyhrabal bůhvíkde.

Připadá mi to více a více podobné.

Jenom mi přijde divné, že mohu jít skoro do jakékoliv oblasti a s couváním přes půl mapy to nakonec jde, což v Šestce bylo vychytanější. Ale naopak dungeony mi přijdou trochu drsně přehnané. A "běhání po svých" mi přijde čím dál tím otravnější. Učení se kouzel až od úrovně je sice poměrně rozumné, ale opravdu hodně to zdržuje(létání).
Zavěrem jsem rád, že mi ta hra vydrží patrně velmi dlouho.

Michal2:
Jednou jsem to zkoušel, ale pozpátku to zkrátka nejde, já začínal na HoMaM 5, a těžko se chodí na nižší příčky. Hrát to jde, i docela zábava. Ale když jsem to viděl, musel jsem se smát.