Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Life is strange : before the storm remastered chybějíci popisky v menu

Zdravím mám tu problém se hrou Life is strange : before the storm remastered
Hru mam zakoupenou na steamu.
Při zapnutí se mi vůbec neukáže zdravotnické varování , dále v menu chybí veškeré nadpisy jako pokračujte stiskem klávesy, nastavení, ukončit atd atd......
Všechny ostatní díly fungují bez problému. Podařilo se mi dostat i do hry (výběrem jednotlivé kapitoly) a titulky normálně fungují. po stisknuti esc prázdná stránka bez možnosti čekoholiv.
Hra je aktualizovaná .

Měla by vypadat takto :

https://files.fm/f/jkv936as2m
https://files.fm/f/df26ye2vee

A vypadá takto :

https://files.fm/f/ce555ys7pc
https://files.fm/f/e6vv4x92rt

Moje sestava:

Windows 10
Ryzen AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor 3.20 GHz
Nvidia geforce gtx 1060 6 GB nyní verze ovladače 560.94
12 gb ram

Zkoušel sem docela dost věcí podle fór a lidí co měly stejné problémy.
aktualizace grafické karty
přeinstalovani hry
vypnutí překrytí služby steam ( overlay) ,povypínání všech programů které nebyly na spuštění potřeba
povypínání Antti-aliasing v ovladacím panelu nvidia včetně vyzkoušení více možností na přepnutí kvalita výkon
ověření integrity souborů hry
zkusit spustít v okně a změna rozlišení
spustit v režimu kompability

Vše beze změny.

Doufám že sem nic nezapomněl, tohle všechno byly komentáře od lidi na foréch který měli stejné problémy a podařilo se jim problém vyřešit, mě bohužel nefunguje nic ztoho.

Přesně to si taky myslím. Podobný problém, pokud měl člověk v názvu účtu Windows diakritiku, mezery či nějaké klikyháky a podobně, se vyskytoval u vícero her. Osobně doporučuji každému jednoslovný název profilu, vše malými písmeny, žádné další znaky, žádná čísla, prostě jen slovo z malých písmenek anglické abecedy. Snad to není takový problém něco takového vymyslet a používat… no, používat, vlastně mě název profilu ve Windows (na počítači jednoho uživatele) vůbec nemusí zajímat ;-)

Už dlouhou dobu používám stejný název na windows učet a to Mina změnil sem ho proto na mina a je to bohužel to stejný, na vymýšlení jmén sem nikdy nebyl :D propojený epic game učet se steamem je taktéž jednoslovný název bez jakkékoliv diakritiky stejně jako samotný steam učet.

Psal sem kamarádovi co tu hru hrál a prej měl stejnej problém, je to nějaka doba co to řešil, takže si přesně nepamatuje jak a video podle kterýho to dělal nemůže najít, problém je prej vtom že je hra v japonštině (což můžu potvrdit protože ve hře japonsky fakt mluví) a co si tak matně vybavuje pomohlo mu vymazat nějakej soubor dát integritu a šlo mu to. Zkoušel sem vymazat lokalizaci v souborech se hrou dát integritu poté i češtinu a oboje bez uspěchu.

Možná je ešte jedna možnosť - ak hra (nainštalovaná) má v súboroch súbor *.ini (v koreňovom adresári) - pozri sa a vyhľadaj, či tam nie je položka "language" (niektoré hry to majú) a tam sa pozri, čo je nastavené. Pokiaľ tam bude napr. "japan" - si doma - stačí zmeniť na "english" a malo by to byť v angličtine, vrátane textov. Inak by mal byť tam adresár s jazykovými mutáciami (niekedy tiež adresár "language", alebo "translate", prípadne "text", "localize", "lokalizated", "localization").
P.S. Tiež som raz mal hru (už ani neviem akú :-( ), ktorá mala podporu češtiny, ale ani sa nedala navoliť - chýbala. Ale v súbore *.ini mi stačilo upraviť a doplniť jeden riadok "czech=cz" a voilà - odrazu ponuka bola a hra bola v češtine.
Celý vtip je v tom - je to remastered - že upravia grafiku, doplnia jazykové mutácie, ale už NEUPRAVIA inicializačný súbor *.ini, ktorý toto všetko nastavuje.

JJ včera když otom začal kamarád mluvit že to déla kvůli tomu jazyku tak sem si vzpomněl že když sem prolízal fóra tak tam lidé psali že od nějakeho patche hra dělá problémy a některým se přenastavila právě do Japonštiny takže je možný že někde tam bude problém, dneska sem se dotoho chtěl právě pustit zkusit se po něčem takovém podívat, psal sem aji připo na podporu square enix tak sem zvědavej estli nemají nějake řešení tohodle problému. Adresář language tam opravdu je , je tam aji angličtina a tak a v nich hromada textových souborů.

Tak ti (vzhľadom k tomu, že angličtina tam je) nezostáva nič iné, len vyhľadať inicializačný súbor - môže mať rôzne extension *.ini, *.cfg.... Keď sa otvorí - je to len textový súbor, ktorý sa dá editovať a potom uložiť pod rovnakou extension....
Ďalšia možnosť je urobiť to na "hulváta": V "language" budú podzložky jazykových mutácií (napr. EN, JP, DE....) - zálohovať si pôvodné a (ak to tam je JP) premenovať JP na EN a EN na JP - súbory totiž v nich majú vždy rovnaké názvy - preto sú v podadresároch, lebo sa vyhľadí adresár Language a potom jazykový podadresár (EN, DE, ......). No a ak premenuješ EN na JP - tak ho nájde ako japončinu, ale texty už budú EN.

soubory . ini už sem projel, nic jako language nikde nebylo, aji sem to vyhledaval přímo language, languages, localization a nikde ani zmínka,jj tyto jazykové mutace tam doopravdy jsou, je tam hromada souboru .lsb které samozřejmě po otevření v normálním ať textaku wordu nebo tak píší "klikiháky" , zkusím to přejmenovat jak si psal, zaměřil bych se spíš na ten jazyk, začínám fakt mít dojem že ten tam dělá paseku.

Originál hra zakoupená před pár dnima na steamu
Zkoušena jak čistě nainstalovaná , pŕeinstalovanaá a včera sem tam instaloval eśtě na test jinačí jazyky. Pořád stejné
JJ vćera sem proklikával na slepo i nastaveni ( našel sem si na youtube návod jak vypadá menu a a počítal) vím že v nastavení se něco změnilo protože u nějakého kliku se na vteŕinečku zasekával okolní obraz, bohužel proklikával sem to takto nějakou tu dobu a jiná změna nenastala.