Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kingdom come deliverance 2

Tak a je to tady.
kingdom come deliverance 2 jsem zvědav zda to fakt výjde letos a kdy.
Jinak kuše, další zbraně a dokonce střelné zbraně.
A taky 2x větší mapa.
No aby to nebyla top nebo nejlepši hra roku.
Český dabing prej taky bude.

Ve městech snad neexistuje CPU co to dává stable 60 fps, ale to je tak u všech RPG her.
V KCD2 by to jedině mohl zachránit framegen, který obejde limit CPU.

Jinak první KCD mi na RTX4090 taky neběží nijak zázračně, ale hodně je tam CPU limit, hra moc graficky nezestárnula (až na zpracování postav a mimiky), každopádně příroda je tam zpracovaná skvěle.

No dobře, už to jede a vypadá to bezchybně, ale nevěděl jsem, že musím být skoro programátor CryEnginu, dá se v něm hodně přizpůsobit a podařilo se mi to rozjet plynule zcela na max. a ještě zvětšit dohlednost, odstranit stutering a flickering stínů...
Tady je config, ale pro na novější HW, kde ta hra s default configem běží mizerně, ani snad nepoužívá všechnu paměť apod.:

e_ShadowsCastViewDistRatioLights=0.3
e_ShadowsCastViewDistRatioMulInvis=0.3
e_ShadowsCastViewDistRatio=0.8
r_DeferredShadingAreaLights=1
sys_budget_sysmem=65536
sys_budget_videomem=24576
r_TexturesStreamPoolSize=24576
sys_job_system_max_worker=0
r_BatchType=2
con_restricted=0
wh_pl_showfirecursor=1
sys_PakStreamCache=1
sys_preload=1
r_TexturesStreamingMaxRequestedMB=560
r_TexturesStreamingResidencyTime=120
r_TexturesStreamingMipBias=-3
r_TexturesStreamingResidencyThrottle=0.8
e_LodFaceAreaTargetSize=0.0008
e_TerrainDetailMaterialsViewDistZ=300
e_MergedMeshesActiveDist=300
e_MergedMeshesViewDistRatio=125
e_VegetationUseTerrainColorDistance=200
e_MergedMeshesLodRatio=16
r_ssdoAmountAmbient=1.4
r_ssdoAmountDirect=2
r_ssdoAmountReflection=4
r_ssdoHalfRes=2
r_ssdoRadius=0.04
r_ssdoRadiusMin=0.07
r_ssdoRadiusMax=0.1
e_svoTI_ResScaleBase=0
e_svoTI_LowSpecMode=2
e_svoTI_ConeMaxLength=8
e_svoTI_DiffuseConeWidth=24
e_svoTI_SSAOAmount=1.545
e_svoTI_SpecularAmplifier=0.82
e_svoTI_TemporalFilteringBase=1
e_svoTI_MinReflectance=0.19
e_svoTI_DiffuseAmplifier=1.12
e_ShadowsUpdateViewDistRatio=512
e_ShadowsMaxTexRes=2048
e_ShadowsPoolSize=8192
r_FogShadows=1
r_ShadowsAdaptionMin=1.24
r_ShadowsAdaptionSize=1.24
r_ShadowsAdaptionRangeClamp=0.008

Tak já bez nějakého modu na úpravu grafiky a bez problému.
Buď je to malé nebo velké. Když to bude velké grafika se vypaří. Budete někdy spokojení?
Takový cyberpunk je jiná liga a rozhodně se nedá říci, že je teď špatně optimalizovaný.
Pač skoro všichni máte křápy pc a pak se nemůžeme divit. Když se na steamu podívám jaké jsou grafiky a cpu ani se nedivím, že pc hry jedou jak jedou. Udělat to na top tak by to skoro nikdo nedal že.

Já používám Ultra vysoké detaily (jak to háže upozornění, že je to pro budoucí HW) a ten config ještě zlepšuje grafiku a dohlednost lol
Každopádně defaultně to padá na 40 fps a trhá se to, ve městě a blikají všude stíny, ale engine je dobrý, taže to jde fixnout, nevím čím to je možná, že hraju ve 4k rozlišení, což třeba podle Steamu taky moc lidí nepoužívá.

Doufam ze bude vylepsen system boje, protoze obyhat nepritele 5 minut nez se podari combo moc dlouho nebavi, nebo abych si na televizi nemusel lepit kousek izolepy abych vedel kam strilet lukem.
Skoda ze neni mozne zmenit vzhel hlavni postavy, protoze ten Jenda mi zrovna moc sympaticky neni, a hrat s nim jeste celou dvojku se mi moc nechce.