Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xbox vs PS 5 vs PC

Ahojte,,

Rozhodol som sa zalozil vlakno a trochu pokecat o tom, co je v dnesnej dobe najlepsie. Ja osobne vlastnim Xbox series X ale musim povedat, ze ma to taha strasne k PS 5 a rozmyslam ze ho predam, nakolko ako maly prclajs som dostal pod stromcek svoju prvu PS 1 konzolu, ktora mi uplne vyrazila dych. Krasne spomienky. Nemozem ppvedat na xbox nic zle, ozaj vykonom je to bomba aj gamepass a neustale pridavanie hier, no PS 5 je proste premna taka nostalgia k detstvu:)

Co sa tyka PC velmi ma to netaha kupovat, pretoze na to aby som si zahral v 4 k najnovsie hry by zabolela nielen penazenka ale aj bankomat a o pravidelnom upgradovani pocitaca hlavne v dnesnej drahej dobe nevidim ziadny vyznam, kedze tu uz mame aj pekne vykonne konzoly kde bez problemov si zahrate v 4K na krasnych oled paneloch 120 fps :) Tak isto viac ma bavi plnit achievmenty na konzole ako na PC, kedze napriklad v steame sa daju achievmenty umelo sfalsovat, cize podvodom.

Aky mate nato pohlad vy?

Shrnul bych to v několika bodech, coby konzolista, konkrétně vlastník několika generací Xboxu.
1. Mnohem nižší cena za výkon HW u konzolí typu XB a PS vs. herní PC, které je samozřejmě nutné časem upgradovat.
2. Pro většinu solidní nabídka her u konzolí v jejich měsíčním předplatném, i když pro mě zcela nedostatečná.
3. Na konzolích lze hrát v jakékoliv odpočinkové poloze, díky herním ovladačům.
4. Vyšší ceny her i těch bazarových vůči hrám na PC. Výjimkou jsou pouze náhodné slevové akce, klidně až 90% v MS Store pro Xbox a předpokládám, že i nějaké slevové akce má i PS.
5. Ne všechny starší hry pro konzole jsou hratelné na novějších generacích a je nutno kvůli nim mít i starší konzole.
6. Cloudové úložiště zdarma na postupy ve hrách.
6. Citelně menší spotřeba el. energie vůči hernímu PC, což při cenách el.energie je dnes nezanedbatelný parametr.
7. Některé starší hry se hrají na konzolových ovladačích dosti blbě a po chvíli z toho až bolí ruce. Stejně tak se hůře pamatuje větší množství různých kombinací u omezeného počtu tlačítek na ovladačích konzolí, než nabízí standardní ovládaní na klávesnici a myši u PC. Nicméně některé hry na novějších konzolích již podporují i klávesnici a myš, nicméně v leže se s tím zase moc hrát nedá :-)
8. U herní konzole je nutno si dobře rozmyslet do které jít, protože zakoupené hry nejsou multiplatformní a vlastnit jich vícero už nedává žádný ekonomický smysl.
9. U nových generací konzolí XB X a PS 5 je dosti enormní cena za rozšíření výchozího úložiště pro hry a novější hry určené pouze pro tyto konzole nelze již hrát z připojeného externího disku.
10. Běžná absence CZ titulků ve hrách pro konzole a nemožnost je tam dodatečně dohrát.
11. Nemožnost používat cheaty u konzolí, na rozdíl od PC.

Pravda, na ty neoriginální s USB klíčenkou jsem nepomyslel. Já na nich osobně nehraji, protože originálům od MS, co jsou u konzolí se nevyrovnají, protože nemají potřebnou přesnost a citlivost. O tom, že často jejich plasty vržou nebo drhnou některé tlačítka už ani nemluvě.

Jak jsem psal PC hraní jde mimo mě, ale tohle zřejmě bude aktuální až u origo ovladačů od generace konzolí XB One (jsou prakticky totožné s XB X/S až na USB-C konektor a jedno konfigurovatelné tlačítko navíc), protože ty od konzole XB360 pokud vím nešly a tipuji, že to platí až od Windows 10.