Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Simulátor/hra - ježdění s auty v provozu

Zdravím, hledám nějaký simulátor nebo hru s auty (pokud existuje), kde by se dalo jezdit v provozu.
Mám volant Logitech g29 s řadičkou, závodní hry nejsou špatné, ale nějak mě to nenadchlo, jelikož se učím na řidičák, rád bych si potrénoval častější řazení a rozjíždění v provozu. Vím, PC a realita je uplně někde jinde, ale i tak se na tom dá dobře procvičit řazení a využívání pedálů.
Existuje nějaká hra pro PC nebo klidně i PlayStation? Hledal jsem x hodin, ale kromě City car driving jsem nic nenašel. Pouze závodní hry Assetto Corsa, Forza Horizon nebo Gran Turismo (Gran Turismo momentálně hraji).
Jde mi hlavně o procvičování si řazení, používaní pedálu, rozjezdy, silniční předpisy a tak podobně, nepotřebuji v té hře jezdit přes 150KM/H.
Díky moc!

Předmět Autor Datum
BeamNG.drive
win9x 13.05.2023 00:24
win9x
Už len kôli spojkeneexistuje žiadna hra kde by si si to nacvičil. Pretože každe auto ma citlivosť sp…
Lorenzo 14.05.2023 15:54
Lorenzo
CityDriver : https://store.steampowered.com/app/2064810/CityDriver/ PS: Za chvilku bude vychazet ve…
HPET 14.05.2023 18:47
HPET
Mínus je za to, že radíš něco, co jsi nehrál, takže nevíš. poslední
RedMaX 23.05.2023 22:18
RedMaX
Euro Truck simulator by ti mohl vyhovovat.
touchwood 23.05.2023 12:51
touchwood
Pokud dělá řidičák na kamión, tak ano. Jinak ne. Navíc píše, že má Logitech G29, na tom řazení fakt…
RedMaX 23.05.2023 22:17
RedMaX
Taky mám Logitech G29 s pedály a řadící pákou a podobný dotaz jsem tu měl také. Bohužel, neexistuje…
RedMaX 23.05.2023 22:15
RedMaX

Taky mám Logitech G29 s pedály a řadící pákou a podobný dotaz jsem tu měl také.

Bohužel, neexistuje nic. Prošel jsem snad úplně všechno, co na Steamu je.

City Car Driving - mám a jezdím v tom občas. Je to dobrý, když si chce člověk procvičit některé dopravní situace. Má to svý problémy i v této disciplíně. Třeba bych si představoval, že mi chodec občas vběhne pod kola. Hra na to myslí a ta možnost tam je, ale musel jsem jí vypnout. Pokud je tato volba zapnutá, chodec nevbíhá pod kola omylem, ale je to vyslovně sebevrah, protože opravdu pod kola skočí. Normální by bylo, že chce přeběhnout silnici desítky metrů před autem a jen neodhadne rychlost přijíždějícího auta, ale tady skočí doslova pod kapotu, fakt blbost. Nebo auto začne odbočovat a vrazí do tebe. Zase pochopil bych, že tě přehlídne a odbočí kousek před tebou v mrtvým úhlu v zrcátku, ale tady ne, tady to do tebe napálí, taky kravina.
Co je na hře úplně nejhorší, hra neumí simulovat práci se spojkou a řadící pákou. Řadit můžeš, jak chceš, na nějakou spojku hra kašle. Tím pádem nefunguje ani to, co dělá začátečníkům největší potíž: Rozjezd auta s průběžným odtahováním nohy ze spojky a sešlapáváním plynu.
Jo a pozor na pravidla silničního provozu, tady v té hře jsou ruská pravidla. Například nikdy u nás nedáváš blinkr při vjezdu na kruhák, až při výjezdu.
Pokud tu hru chceš hrát, tak rozhodně si nedávej blinkry na pádla. Dej je na směrová tlačítka nahoru a dolu. Vlevo a vpravo dej rozhled doprava a doleva. Já měl blinkry na pádlech a pak se mi stalo v autě, že jsem při odbočování zmáčknul stěrače. :-D

Co se týká realističnosti řízení auta a to včetně práce se spojkou a řazením, tak doporučuju závodní hru Automobilista 2. Má to fakt perfektní model řízení auta, fyzika pneumatik je úžasná. Co se moc nepovedlo, je umělá inteligence protivníků, pokud je řídí počítač. Držej si ideální stopu a klidně tě z trati sejmou. Ta hra je prostě hlavně na soupeření s kamarády.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru