Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Délka her

Nedavno jsem cetl tenhle clanek (https://games.tiscali.cz/komentar/hry-jsou-nesmyslne-dlouhe-stoji-o-to-jen-hrstka-oddanych-507423) a pod nej bych se podepsal. Spousta dnesnich her je zbytecne dlouha a ja radsi zaplatim 1600 za 8 hodinou hru ktera me bavi od zacatku do konce a nema hlucha mista ci pocit repetitivnosti nez treba v clanku zmineny Assassin Creed Valhalla. Opravdu mi prijde ze dnesni hraci si mysli, ze plati rovnice: cim drazsi hra tim musi byt delsi coz je samozrejme nesmysl.

Mě třeba dost bavil Assassins Creed Origins a dohrál jsem ho na 100% s vysbíráním všeho a bavilo mě to, sice nevím proč se to jmenuje Asassins Creed (možná na konci hry to začne dávat smysl), ale jako RPG docela dobrý, dost jsem váhal jestli pak hrát to samé a vzít Assassin's Creed Odyssey, ale docela dost to vylepšili a je to spíš podobné Zaklínači 3, každopádně hlavní příběh je v těch asassinech docela slabý, ale ty hry beru jen takové hřiště, kde si vyexpím postavu, sháním nej věci apod. prostě takový ten základní pohon RPG her.

Jestli byl origins ten egypt tak ten me docela zklamal. Takova vyprava Robina Uda do egypta kdy jsi polovinu populace vystrilel lukem (o navadenych sipech strilejicich za roh radsi ani nebudu zacinat, i obycejnej luk byl OP jak prase i na nejvetsi obtiznost). To recko uz bylo lepsi ale AC to neni, jen slusnej openworld RPG.

Vzdyt jsem to tu rikal uz nekolikrat, ze Far Cry = AC s jinyma texturama. :-)

Jinak ted Shadow of Mordor a Shadow of War od jineho studia, druhou jmenovanou jsem prave dohral, je uplne to same jako AC co neni Assassin. Pravda nema ho to aspon v nazvu, ale v idiocii to serii AC porazi cinematickyma zaberama. Skoro bych rekl, ze Ubisoft prodal zdrojaky AC tomu Monolithu, ty udelali jine textury a pridali ty dlouhe cinematicke zabery, ktere teda me dokazali vytacet jako snad zadna jina hra predtim. Obrana pevnosti rovnajici se zdlouhavemu predstavovani orku a nasledne jeste delsim zaberum na jejich smrt bez moznosti cokoli ovlivnit, opravdu i tech 45 hernich hodin bylo prilis moc. Urcite bych nebranil Ubisoft, ale porad ty jejich blitky nejsou uplny dno.

Protoze ty stary AC nebyli o masakrovani bazilionu priblblych vojacku mecem... Porad nechapes ten rozdil mezi assassinem a barbarem conanem. Zatimco prvni AC byli spis akcni adventura se zamerenim na hlavni dej a vedlejsi ukoly byly jako vypln, ted mas AC openworld rubacku kde jde spis o vedlejsi questy a hlavni "pribeh" je jen vypln.

Akorat pises stary AC a on o Syndicate. Sice jsem uz take slysel, ze prave mezi Syndicate a Origins ma byt predel, kde AC zmenil zanr z adventury na RPG, ale osobne vidim znacny rozdil i mezi tim prvnim AC a posledni "adventure" Syndicate. Prvni AC se neda srovnavat s zadnym z dalsich a nevim, jestli ho lopater hral, ale to je jedinej skutecnej Assassin! Sice me hodne potrapil, jeden moment tam byl neskutecne obtiznej, ale ve vysledku latku, kterou Ubi na zacatku nastavil, uz neprekonal a kazda dalsi hra byla horsi a horsi.

Jestli se nemylim, tak v Revelations uz byly ty strategicke minihry, kdy jsi na strese domu daval pokyny pro utoky bratrstva, to preci take neni zadny Assassin. Maximalne bych jako asasinsky jeste oznacil druhy dil a prvni datadisk, vic uz ne, ale priblizne se shodneme.
Ubisoft se ale boji dat novou znacku, chce tezit hrace puvodniho AC donekonecna. Neco ve stylu: uz by to nikdo nehral, ale protoze je to dasi dil serie, tak tohle jeste jo. V podstate bychom mohli rici, ze Ubisoft vlastnim titulum neveri, ze maji kvalitu, proto se je boji prejmenovat. :-/

Vidíš, a různí lidé na to mají různé pohledy. Asasínů mám na UPlay spousty, žádný jsem nekupoval, ale jediné dva, které beru na milost, je právě Unity a Syndicate (Paříž a Londýn). Výhradně kvůli zpracování těch měst, kde se můžu motat. Herně mě nezajímá ani jedna z AC her. Vadí mi špatně ovladatelná postava na PC/myší, nezaujal mě ten herní koncept, posílání pajduláka do minulosti.

Jak tu Red psal, že poslední asasíni jsou (poslední) FC v bleděmodrém, nemohu souhlasit. Ovládání FC postavy je nesrovnatelně pohodlnější (nedokážu ale porovnat s ovládáním hašašíra gamepadem).

AC1 me bavil hodne, AC2 jsem si zkazil zazitek gamepadem (dost mozna uz v AC1 byl ten zasek zpusobeny stejnym problemem) a az s novym ovladacem jsem prisel na to, ze pro ovladani je potreba presnost, kterou nejsnaze dosahnu kvalitnim gamepadem (Xbox One S). Proti tem dvema hram nic nemam, ikdyz i tam v ramci hrani to repetetivni bylo.

Vyslovene spatna hra nebyl ani Syndicate, ale uz tam se o Assassinovi jednoznacne bavit nedalo, mozna proto to nebylo tak blbe jako ty predchozi dily.

Far Cry serie ma ovladani spis pro klavesnici, takze to je asi jedina odchylka od AC, ktery si myslim, ze je spis vhodnej pro gamepad.

---

Pokud bys nekdy chtel zazit opravdova muka, tak Middle-Earth: Shadow of Mordor a Shadow of War. ]:) Teprve poznas, co to je nezvladnute ovladani, kdy postava misto sprintu hazi kotouly, zasekava se o zdi, zasekava se o neviditelne prekazky, v soubojich je neovladatelna a reakce na mackani tlacitka je tak dlouha, ze ti nakonec nezbyde nez busit do vsech tlacitek s tim, ze to nejak dopadne. AC byl dobrou prupravou na to, abych to ustal bez rozkopaneho gamepadu, ale i tak se vyvojari opravdu predvedli a Ubisoft trumfli v tom, jak ovladani doprasit.

Pro mě osobně je Shadow of Mordor (+War) jedna z těch povedenějších her. Vůbec jsem neměl problémy, které tu popisuješ. Ba naopak ten soubojový systém považuji za jeden z nejlepších. A pokud ho dobře podchytíš, tak není problém zvládat bitky proti 30 a více skřetům a do toho třeba i 3 kapitány. Ty souboje jsem si právě užíval a postava dělala přesně to, co jsem po ní chtěl. Jen musíš mít rychlé reakce a vědět co kdy udělat.

Tak to nevim, jestli hrajeme stejne hry. Souboje vetsinou patri k tem lehcim, hra ukazuje mackani Y (obrana) i A (uskok pred utokem, na ktery neni obrana). V tom problem neni. Ale pohyb postavy v soubojich vicemene neovladam, postava z niceho nic opusti utok na jednoho nepritele, otoci se o 180 a zautoci na jineho, to je naprosto neovladatelne a pokud orkove zacnou delat podrazy jako treba hazeni pasti, tak se jim nedokazu vyhnout.
Druha ve je, ze jsou souboje naprosto zdlouhave a uklikat nepritele je kolikrat tak dlouhe a tak nudne.

Uplne nejhorsi je v Shadow of War naprosto pritroubly respawn nepratel. Vybiju treba tech 30 orku a oni se mi primo pred ocima zhmotni zase novy? WTF?

Tak pokud postavu v souboji neovládáš, tak je jasné, že ti ty souboje přijdou o ničem. Já neměl problém s tím třískat toho skřeta, kterého zrovna chci. Je pravda, že moje žena to hrála také a ta s tím občas měla podobné problémy jako ty. Ale já to hrál na PC a ona na PS4. Ty to podle všeho hraješ taky s gamepadem, takže buď je problém v tom, čím hru ovládáš a nebo v tom, kdo tu hru hraje... A vzhledem k tomu, jak moc často si tu stěžuješ na ovládání různých her, bych se přikláněl spíš k té druhé možnosti.

Musim se lopatera zastat, sice jsem nove AC nehral, ale v gameplayi na youtube jsem nikde nevidel respawn primo na miste, alespon ty nepratele odnekud pribihaji nebo se respawnuji po ukonceni boje, kdyz z mista odejdes a zase se vratis. V tom Shadow of War probiha respawn nepratel primo v ramci boje a primo na miste. Pro predstavu: mas bossfight, kdy okolo bosse je 10 dalsich silnych skretu. Bylo by vyhodne zabit nejprve ty skrety okolo a pak udolat toho bosse, vcelku logicka strategie, kterou bych chtel pouzit. Jenomze, kdyz vybiju ty skrety okolo a zacnu okopavat toho bosse, doslova z niceho ze vzduchu se objevi ti skreti prede mnou zase znovu. Takze jedina mozna strategie hry, kterou sama hra pripousti, je se vrhnout na bosse a uskakovat pred ranama dalsich nepratel a udolat bosse driv nez udolaji ti okolo tvou postavu.

Jako vazne, ikdyz tu nadavam na serii AC, jaky je to vopruz, tak ten Shadow of War je fakt jeste o dost horsi.

---
Mimochodem, uplne nejhorsi na Shadow of War neni ten samotny souboj, ale animace (ingame video) pred soubojem nebo i v prubehu souboje. Ty treba nabehnes na nejakeho kapitana orku zezadu a vrazis mu kudlu do zad, cimz mu uberes cast zdravi. Hned na to se rozmachnes k drtivemu uderu mecem, ale ve chvili kdy chces uder zasadit, se souboj prerusi a probehne predstavovacka onoho orka, nekolik minut neustale se opakujiciho zvaneni, jak si na tobe ork smlsne, jak je rad, ze ses mu postavil protoze ted uvidis zac je toho loket a dalsi bla, bla, bla. Nasledne zacina souboj nanovo. Vazne jsem nehral hru, ktera by mela otravnejsi souboje. Uplne se mi dela nevolno, ze to musim rict, ale zlaty Assassin. :-)

Uznávám, že tohle respawnování nebylo úplně nejšťastnější. Na druhou stranu za zabíjení můžeš mít spostu bonusů (ať už popravu za hit-striky, nebo HP za zabití apod.) a spoustu těchto výhod bys nemohl využít, kdyby ti tam zůstal už jen samotný boss. Navíc tohle bylo jen u vládců pevností a těch bylo za celou hru možná tak 5. V normálním terénu jsem takovéhle respawny nepociťoval, i když je pravda, že často přibíhali noví a noví nepřátelé. Ale když sis bokem odchytil nějakého kapitána a vyhnul ses dalším skřetům, tak sis ho mohl podat 1vs1.

S těmi kecy kapitánů ti musím dát za pravdu. Po většinu doby byly nudné a rušivé, ale určitě jsi po nich nezačínal nanovo (HP se mu neobnovilo). Byly ovšem i případy, kdy mě některé hlášky pobavily. To bylo v případě oživlých nebo zrazujících skřetů. Prostě když jsi na nějakého narazil už vícekrát.

Celkově to považuji za hodně povedenou hru. Přiběh sice žádná sláva, ale hlavně mě bavily ty souboje, výzvy a celkově ten systém nemesis byl dobrý.

Ty respawny byly i u kapitanu mimo pevnost, ne u vsech, ale byly a tam to bylo jeste prave vic na oko bijici, ze se opravdu ten ork zjevil i treba tesne prede mnou z niceho nic, bylo to ubijejici. Nebo treba ten karagon nebo jak se ta ctyrnoha potvora nazyvala. Zepredu nezranitelny, musel byt clovek hrozne rychly, aby se prehoupnul do zad, coz se malokdy povedlo, ale i z boku do nej slo rezat a ubirat mu zivot. A ted si predstav, ze se jeden takovej treba zanori telem do zdi, bez sance ho dorazit. :-D
Tyhle chyby si maji vyvojari pohlidat.

A co dobyvani pevnosti, konce boju se obvykle menily v serii ingame animaci umirajicich nepratelskych kapitanu, bylo to vyslovene nasiraci. :-/