Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft Win10 modding

Zdar.
Syn (9rokov) by si chcel modovat Minecraft, takže ak ho to mám naučiť, tak sa to musím najskôr naučiť ja sam. Vie mi niekto nejako, ako pre somára, poradiť, ako na to?
Čo som kukal na nete tak ľahšie sa moduje tá Java verzia ako tá WIN(mi máme zrovna tú) a ešte som sa dopátral, že treba nejaké API aplikácie a ešte aj nejaký prenájom serveru?
Som z toho jeleň, takže by som potreboval popostrčiť tým správnym smerom.
Dik PV

Zdravím,
pokud je téma modování Minecraftu primární, tak dle mého názoru doporučuji jít spíše do Java verze. Takhle, modování Bedrock verze (Win10 a PE) není nijak zvlášť složité. Obvykle stačí zakoupit příslušný Add-on na storu a pak ho ve hře jen vlastně povolit. Ty 3rd party addony, co jsou volně dostupné ke stažení, obvykle za nic moc nestojí, ale ani jejich instalace není těžká.

Bedrock verze se ale co do kvality módů a jejich celkového počtu týče, vůbec nemůže srovnávat s Java verzí. U Java verze je všechno od texture packů, až po módy a serverové pluginy, z převážné většiny zdarma. Existují také hotové modpacky, některé velmi populární, které stačí přes 3rd party launcher stáhnout a rovnou hrát (pro představu). Tohle prostě u bedrocku není, alespoň zatím a v brzké době se to podle mě moc nezmění.

Samozřejmě že je hlavní otázka co si vlastně takový 9 letý kluk představuje pod pojmem "modovat Minecraft".

Chce si tvoriť vlastný svet, niekde videl nejaký funkčný kamerový systém, potom mi piluje uši s nejakým morom, čo sa tam všetko točí. Proste kuka nejaké videá na YouTube a on by to chcel mať tiež také prispôsobené. Fakt o tom nemám ani šajnu, akú verziu sleduje na tom YouTube. Chcel by som mu ale s tým nejako pomôcť, ak to bude v mojich silách. Aspoň ho dajako nasmerovať a hádam sa chytí a bude si to ďalej modovat sám.

Jak píše kolega.

Ideálně mít tu Java verzi, následně se rozhodnout, zda ty modifikace budou pro Forge nebo Fabric (dvě vzájemně nekompatibilní platformy). Dále případně také to, zda hrát s původními texturami nebo jít do vyšších rozlišení.

Server, pokud nechce vytvářet multi, nepotřebujete.

I nástroje na výrobu vlastních modifikací existují (např. MCreator), ale nevěřím, že v devíti letech si s tím poradí.

Nenarazil jsem u té Java verze na placené modifikace nebo resource/texture packy.

-----
Jak to mám já, pro ilustraci:

- Minecraft verze 1.16.5, výhradně singl
- Forge + OptiFine
- hodně přes 50 modifikací, včetně svých (nikde nepublikovaných)
- texture packy 128px (místo původního 16px): jako základ Chroma Hills + nad tím vlastní 128px resource pack všeho*), co vyplyne z modifikací nebo co v Chroma Hills není
- kompletně vše v češtině (všechny modifikace mám přeložené)

*) zbývá mi akorát otexturovat jednu potforu z modifikace The Outer End, je to pěkná drbárna…