Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaklínač 3

Zajímalo by mě, v kterých bodech příběhu se rozhoduje nebo hra usoudí, že nastane dobrý/špatný konec. Co vím, tak jsou dva relativně dobré konce, kdy Ciri bude buď zaklínačkou nebo královnou ale hru jsem dohrál nastal špatný konec. Nemyslím si, že bych dělal zrovna špatná rozhodnutí. Zajímaly by mě proto body v kterém dialogu se o tomhle rozhoduje. Nejde mně o to, že bych měnil příběh, jen mě zajímalo které dialogy jsou tak důležité nebo která rozhodnutí jsou tak důležitá na dobrý konec. Díky za objasnění

loading...

Nastesti? To je snad nejhorsi co muzes udelat. Do posledni chvile jsem nevedel jestli se Ciri vratila. A pak kdyz jsem ji uvidel v hostinci po tom co jsem lhal cisarovi je z nezaplaceni. To je jeden z tech momentu proc je Zaklinac 3 spolecne s prvni Mafii pro me nejlepsi hra vubec.
A kdyz se na to divam zpetne tak nechapu jak nekdo muze mit spatny konec, to na Ciri museji lidi uplne kaslat.

Spatny konec ve hre je casto spatny nejen tim, ze je smutny, ale je i nepovedeny. Nechci hrat hru, ktera mi na konci rekne, sorry, ale udelals blbe tohle, tohle a tohle a proto je konec na hovno. Mne nevadi rozhodnuti vyvojaru, ze jejich hra skonci blbe jako to bylo v Mass Effectu 3, ale vadi mi, kdyz to skonci blbe a nemuselo. Radsi mam, kdyz je hra jasne nalinkovana a vyvojari me hrou provedou s jasnym cilem a jasnym koncem hry. Pokud dopredu inzeruji vice koncu, tak se jdu podivat na web, abych vedel, cemu se vyhnout a na konci nebyl nastvanej, ze mi to dopadlo blbe jenom proto, ze jsem ve hre zvolil jinou moznost, nez ktere vyvojari prilozili vyznam. Stvou me hry, ktere mi nedaji vedet a neco dopadne blbe jen proto, ze nevim, ze tam mam neco udelat. Za me je to spatny design hry. Zaklinac 3 jsem nepovazoval uplne za spatne designovanou hru, protoze ty nejpodstatnejsi veci se daji odhalit a hru ukocirovat tak, aby to dopadlo normalne. Jak ale vidis, tak tazatel pres to prejit nedokazal a nevyslo mu to. Designove chyby tam proste jsou. Mnohe jine hry jsou v pristupu k moznemu nepovedenemu zakonceni jeste mnohem mnohem horsi. Tudiz, kde dopredu vim, ze je koncu vic, tak proste jdu dopredu na web a zjistim si co mam hrat. Ano, urcite se tim okradam o jiste napeti, ale zase si ubiram frustraci z toho, ze bude konec tak debilni, ze cela hra byla jen ztraceny cas.

Ano, ale musis vedet, ze mas byt vuci Ciri emapticky. Ne kazdy je znalec Zaklinace, aby mu to doslo. Podle me tam vyvojari meli vlozit neco, co by napovedelo i lidem toho sveta neznalym a zaroven to neposkodilo ty, kteri to maji vsechno v maliku. To je samozrejme tezke navrhnout a jak rikam, mnoho jinych her napovedu hracum vubec nezvladne a clovek pak jen cumi, jak ma ta hra debilni konec. V pripade Mass Effectu 3 jsem sel na web a zjistil jsem, ze to opravdu bylo cilem vyvojaru, na konci to takhle sfouknout, tak jsem si rekl ok a sel dal. Kdyz jsem zjistil u Mars: War Logs, ze to mohlo skoncit jinak, jenom mi vyvojari zapomneli dat napovedu, ze to muze skoncit ruzne, tak me to akorat nasralo. Prey 2017 jsem kvuli priblblym rozhodnutim v prubehu hry, ktere mi vyvojari vnutili mozna proto, ze jsem se dostal ve spatnou chvili na spatne misto, nedohral vubec. Proste open worldy maji tu nevyhodu, ze design hry je dost narocny a kdo na to nema, tak se do toho nema vubec poustet, mne jsou pak prijemnejsi koridorove hry, kde se nic posrat nemuze.

To je o lidským charakteru. V té hře se Marigold i Zoltan baví o tom, že je Ciri dospělá a dokáže dělat vlastní rozhodnutí. Kdybys to neignoroval a obecně si použil tu empatii ( Co je za problém ji použít bez "návodu"?), tak ti vyšel dobrý konec hned napoprvé
a nemusel si si tady stěžovat. Tohle neni chyba vývojářů ale tvoje kámo...

To mam taky v planu, ale jeste jsem nehral.

U me je to zase hra Prey 2017, sice jsem tu nastvane psal, ze uz to hrat nebudu, ale hraju porad, zajima me konec, jenze hra furt odbocuje do nejakych vedlejsich ukolu a furt se to opakuje stale dokola.

"Pozor nahání tě noční můra. Vyhni se jí nebo ji zabij."

Poprvý to bylo zdrhání, snaha se tomu vyhnout, byla to fakt hrůza. Podruhé jsem na to šel s brokovnicí, pořád to byla zábava. Ale po desáté už je to pěknej vopruz jako celá ta hra. :-/

Takze u me je to stejny: zlatej Zaklinac. :-)

To by takhle dopadlo hodně her. Už pomalu nevím co hrát. Buď si pustím ukázky ze hry a absolutně mě nezaujme nebo zaujme ale při hraní mě to zklame. Už jen ty náměty, kde každá druhá je nějaká postapokalyptická nebo vesmírná kokotina a souboje s roboty. Když se podívám co má vyjít, tak fakt nevím co by mě mělo zaujmout. Většina to jsou sračky už od pohledu.

Nerozumím proč studio, které pracuje na hře, udělá hru pouze na jedno zařízení. Takhle mohlo být prodáno 3x více kopii. Stejně neznám nikoho, kdo má doma ps. pc a kvůli jedné hře by si koupil xbox. Podle mě totální demence.

Exkluzivky prodavaji konzole, ktere jsou vyrobnimi naklady tak drahe, ze je obvykle na zacatku jejich zivotniho cyklu vyrobci prodavaji bez marze a az casem na nich zacnou vydelavat.

Je proste ekonomicky hloupe, zalozit byznys her na prodeji malo vydelavajicich konzoli, na kterych nikdy neudela Sony marzi vetsi nez 25%, ani na konci jejich zivotniho cyklu, kdyz ze samotnych pocitacovych her maji obvykle marzi okolo 50%, podle uspesnosti hry, okamzite.

Verim, ze Microsoft tohle pochopil a proto bude vydavat na konzole a PC soucasne a na Playstation se zpozdenim, aby podporil vlastni platformy a zaroven se neochudil o zisky ze samotnych her.

Tak tva reakce byla, jako kdyby Sony byla neomylna. Myslim, ze neni spatne si pripomenout, ze to tak neni a ze uz chyby udelali a je jedno v jake zrovna divizi.

Samozrejme ja chapu motivaci Sony. Veri tomu, ze budovani znacky je ta cesta, jenze to co fungovalo v dobe, kdy se distribuce opirala ciste o fyzicke nosice, nemusi fungovat v dobe, kdy zacina prevazovat distribuce elektronicka. V te je Sony na startovni care stejne jako vsichni ostatni. Myslis, ze tohle ta nutna zmena mysleni, je neco, co bezne stravi korporat? Neni tomu tak. To, ze v Microsoftu je par lidi s nejakou vizi, muze nakonec rozhodnout. Otazkou jen je, jestli jsou ti lide schopni, to v tom korporatu opravdu protlacit natrvalo. Phil Spencer vytvari dojem, ze ano. Ja mu kazdopadne preju, aby to dokazal.

Zrovna o značce sony by se tady toho dalo napsat spousty od jejich přehmatů s mobily, s obrazovkami, foto technikou atd. Sony má v historii mnoho podivných rozhodnutí, které nikdo nepochopil. On je hodně malý krůček od geniality k blbosti.Vydávat exkluzivní tituly jen na jednu platformu je pitomost. Jak jsem psal, nikdo si nekoupí konzoli kvůli jedné hře nebo jinak ano koupí ale to by musela být hra něco jako Zaklínač komplet všechny tři díly dohromady a dvojnásobně propracované. To ano, tomu potom věřím že by se to mohlo shledat s úspěchem. Musel by tam produkt (hra), co je fakt nenahraditelný a výjimečný. A to opakovaně.

To jo, sam si urcite nedokazu predstavit, ze bych si koupil konzoli, protoze PC je PC. :-)

Na druhou stranu takovy tatik od rodiny, treba se k tomu jeste nekdy dopracuju, ale momentalne to muzu tlumocit od kolegy z prace, kdy chce detem koupit novy Xbox nebo Playstation, rozhoduje se kterou, protoze nechce, aby mu deti lezly na PC a pritom je potrebuje zabavit. Takze ta moznost rozhodovani o jedne nebo druhe konzoli tam je. No a pak bych to dneska videl tak, ze:

Xbox - lepe vypada, vyssi vykon, ovladac stejny jako na PC

Playstation - lokalizace her do cestiny, exkluzivni tituly

I Sony teda nabizi jednu docela zajimavou polozku mimo exkluzivni tituly, ale celkove toho MS nabizi vic. Da se kazdopadne bojovat o prizen i jinak nez exkluzivkama.

Já ti představím pohled opravdového tatíka, tedy můj - dvě děcka, každej z nich má svůj počítač, aby mi nelezli na můj. K tomu jsem jim koupil XboX, na kterej jim platím Gamepass, abych jim nemusel kupovat hry. Stejně většinu z nich jen rozehrají a nedokončí, na nějakou pařbu až do konce jsou ještě děcka. Akorát jsem ještě přikoupil druhej ovladač, některý hry můžou hrát ve dvou.
Proč jsem koupil i konzoli k počítačům? Přáli si to pod stromek a Xbox stál asi 6,5 tisíce Kč, což je cena jedné slušné grafické karty. Z dnešního pohledu je to vcelku levná hračka, protože před lety stály konzole dvojnásobek a mzdy byly poloviční.

Tak jasne, jako clovek znaly IT k tomu mas vetsi vztah, takze jasny, mate tich PC doma vic. Ale zase to realita nejake prumerne rodiny neni. Treba ten kolega ma PC, tedkon kvuli tomu koronaviru koupil levny notas detem a planuje jim poridit tu konzoli. To bude asi casty pripad, ze jak byl u mnohych asi doted jeden PC v rodine, tak ted budou minimalne dva. No a jasny, ze ta konzole se vyplati nez kupovat PC a jeste grafiku.

Jo, je to tak, nemůžu jim upírat hraní na počítači, když sám pařím jak student. Navíc jakožto IT zběhlý umím poskládat počítač ze zbytků, případně relativně levně upgradovat. Oba synci mají poměrně slušný počítače, který by jim mohla většina vrstevníků závidět. A to v tom kontextu, že mají každej svůj, nikoliv že se děcko chlubí tatíkovým počítačem. No jo, je to o nastavení každé rodiny, někdo utopí prachy v počítači pro děcka, jinde to vrazí třeba do hokejové výbavy, když mladej aktivně hraje hokej.

Kdybych si měl vybrat teď, jestli si koupím xbox nebo ps, tak si koupím ps z jediného pro mě zásadního důvodu a to odpornost ovladače u xboxu. Nějaké exkluzivní tituly by mě nechávaly klidným. Přijde mně to jako kočkování boeing vs airbus, které stejně nikam nevede.

Celkově mně nevyhovuje. Tvarově mně přijde do ruky horší, ale to je asi jen o zvyku. Jelikož si přehazuji tlačítka a ještě jsou přehozené pozice, tak je to pro mě nevyhovující. Na tu FIFU by se to dalo ještě přežít, ale u Maddenu je to bolest.