Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hra se seká

Zdravím, tak nevím zda se mi povede popsat tady vše aby to bylo správně. No, mám noťas už od roku 2011 (takže docela starej, ale pořád šlape), nevim jaký info o PC je k tomuhle dotazu potřeba, ale vzhledem k tomu že se jedná o starší hru, tak snad bude stačit že mám Windows 10. Místo na disku mám něco okolo 24 GB (schválně sem to místo uvolnil, mám totiž moc filmů). Pokusim se teda ještě napsat to co je na noťasu nalepený, co by mohlo bejt důležitý:

Intel Pentium processor T4500
Intel GMA 4500M
2 GB DDR3 Memory
250 GB HDD
DVD-Super Multi DL drive (to nevím jestli je důležitý)
802.11b/g/n

Snad to takhle stačí. No a teď k tomu problému. Hra se mi místama seká, někdy víc, někdy až moc. Na začátku sem zkusil upravit kompabilitu - Změnil sem to z Windows Vista na Windows 8 (desítka tam v nabídce neni) a ještě sem zaškrtnul obraz 600x300 (nevim přesně). To z toho nejhoršího pomohlo, ale ještě se to místama seká. Je to hra kde mám volnost pohybu a seká se to třeba na konkrétních místech. Myslíte že s tím pujde ještě něco udělat? Nebo to už líp nepude? Nevím jaký info mám ještě napsat, tak snad to takhle stačí.

Mrnu na odkaz no, ale je divný že třeba když sem to hrál dřív (na stejnym PC) a měl sem všecky 4 díly té hry, tak dvojka se třeba hrát nedála vůbec a trojka a čtyřka šli úplně v pohodě. Přitom mi to moc náročný nepřijde. No a třeba když sem měl od kámošky pujčenou hru The Sims tak to se mi nesekalo vůbec co si tak pamatuju a to mi přijde o dost náročnější pro PC ne? Já popravdě nejsem extrémní pařič her, vždycky přijde nějaký období kdy dostanu chuť a pak zas několik let nehraju :D tak nevim jestli má cenu kupovat novej noťas kvůli hraní jednou za 3 roky :D No nic, dneska mi maj přijít dvě hry tak snad pudou v poho :D Konkrétně Blair Witch a Life Strange 2

No ale to co se mi seká teda už nepujde nějak vyřešit? Já tomu upřimně moc nerozumim co se týká požadavků her, jak řikám, nejsem zrovna velkej pařič :-D

Upřímně, s Life is Strange 2, hodně štěstí. Budeš rád, jestli se to vůbec zapne. Na podobném krámu jsem tehda zkoušel LiS 1, bylo to nehratelné. To druhé neznám.

Vyřešit to nepůjde, jedině koupí nového železa. Prostě máš počítač značně slabší, než je na danou hru potřeba. To lze řešit jedině výměnou.

Tvoj ntb ako píšeš je z roku 2011. Ja viem, že to nie je tá rada ktorú by si chcel - ale nemyslíš, že by bolo tomu "dedkovi" už dobré dopriať dôchodok a nie na ňom pariť hry :D 9 rokov, to ti poslúžil teda nadštandardne. Ak sa chceš hrať - čokoľvek - pozri sa po nejakom novom, na hranie nenáročných hier sa dá kúpiť nový za v pohode cenu.

Life is Strange 2 ti na tom na 99% nepôjde...

Skôr som to myslela tak, že keď takto starý ntb budeš zaťažovať hrami, hoci aj občasne, nemusí to ten ntb zvládnuť a ku kúpe nového budeš donútený :D Ak si občasný hráč a chceš si zahrať aj novšie veci ako napríklad spomínaný Life is Strange 2, možno by sa ti viac vyplatila kúpa konzoly. Tie teraz na sklonku generácie ani moc nestoja, teda určite o dosť menej ako nový trochu schopnejší ntb, ak teda nechceš kupovať nový notas len kvôli hrám

Zkusim a uvidim, každopádně teď mám problém s instalací :/ CD klíč sem tam normálně zadal, to je v poho, ale teď to chce ještě nějakej kód produktu a já nevim co tam mám jako zadat. Blair Witch mi taky dělá problém nainstalovat. Žádnej návod u těch hrách neni a už začínám bejt dost nasranej (omlouvám se za ten výraz). S Blair Witch mi asi nepomůžete ale s tím Lifem byste mohla že? Já se na to těšil už od minulýho tejdne a teď se tady celej den plácám s instalacema

Tak všem děkuju za info. Ještě jeden dotaz: Teď instaluju Blair Witch a nějak se to zaseklo. V tom obalu jsou 2 CD a já nějak nepochopil proč, uprostřed instalace to chtělo vložit druhý CD, to mám jako to první vyndat? To se to zas úplně přeruší ne? Hledal sem na rychlo na netu ale nějakej postup sem nenašel :-/

Ale dost ste mi pomohli s těma požadavkama, teď už je mi to aspoň jasný no, teď dorazila ta druhá hra a píšete že to bude nehratelný :/ takže sem to kupoval zbytečně

Děkuju :D Proč to to proboha má 2 CD :D Kde sou ty časy kdy stačilo prostě jednodušou šoupnout CD, potvrdit instalaci a bylo to. Teď to chce ještě založit účet na Steam atd. a po čekání asi hodinu a půl na to až se to nainstaluje a pak při spuštění další buhvíjak dlouhou dobu na nějaký aktualizace... Proč proboha? :D No a stejně se to pak seká až moc no :D No nic, tak du teda mrknout na novej noťas, když už sem koupil hry tak co s nima pak dělat že :/ :D

Tak ještě poslední dotaz. Koukal sem na ty noťasy a i na hw a teď mám dilema. Mám koupit rovnou celej noťas nebo by stačil jenom hw? No a ten Intel procesor je nějak důležitej? Jako upřimně kupovat novej noťas kvůli dvoum hrám, navíc když zas tak často nehraju, se mi moc nechce

Do toho krámu s prominutím co máš nemá smysl investovat ani halíř. Jede ti to na integrovaný grafice, se slabým procesorem a se 2gb ram. To co máš je tak na Ms office, filmy a email. Rozhodně buď novej Hw, jak jsem řikal - třeba repasovanej, nebo novej. Ostatní varianty jsou vyhozené peníze.