Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Caesar 4 - Runtime error

Zdravím,
ako prvé, osobne vážne neviem či toto patrí do hernej poradne alebo do pc poradne, každopádne... snažím sa rozbehať hru Caesar 4, originál česká nonsteam verzia od CDprojektu na dvd... na win 10 a po inštálácií a následnom spustení vyhadzuje chybovú hlášku:
"Runtime Error! Program: C:\Games\CaesarIV\CaesarIV.exe This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way. Please contact the application's support team for more information"
Ako prvé som skúsil spustiť ako správca a kompatibilitu, žiadna zmena. Následne na to som začal prehladávať google, kde som zistil že toto je častá chyba a píše ju snad každému.
Takže našiel som následovný fix, bohužiaľ po spustení konkrétneho "RegisterDLL.bat" ako správca vypíše v CMD error so znením "RegAsm : error RA0000 : Input compilation RomeScriptInterfaces.dll or some of its dependent parts were not found." a "RegAsm : error RA0000 : Input compilation ScriptServer.dll or some of its dependent parts were not found."
Začal som ďalej googlit, popri tom som nainštaloval DirectX 9.0c, MySQL Connector/ODBC, Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015, furt to ale nejde. Nakoniec som stiahol dependencywalker a otvoril v nich dané súbory RomeScriptInterfaces.dll a ScriptServer.dll ktoré sa nachádzajú v základnej zložke hry, kde by mi malo ukázať ktoré dll knižnice mi chýbaju, aspon tak som to pochopil. No a tu sa dostávam k tomu, že tých dll-čiek je tak vela, že ich sem ani nejde všetky vložiť. Niekolko ?stoviek? knižníc typu "API-MS-WIN-xxxxx.DLL" a "EXT-MS-WIN-xxxxx.DLL". Možnosť stahovat ich po jednom by som asi vylúčil z dôvodu, že skoro polovica z tých knižníc ani na stránke www.dll-files.com a podobných stránkach niesu. Na internete som nenašiel ktorý program alebo ktorá aplikácia tieto knižnice doinštaluje, neviem či som hladal zle, každopádne ak by niekto vedel čo s tým, tak dopredu dík za každú radu. :))

Viem, ten fix je na tom steame napísaný pre steam verziu, avšak čo som blúdil internetom, platí (malo by to platiť) to pre všetky verzie. Obsah a aj všetky cesty sedia. A áno, spúšťam to ako správca. Pri normálnom spustení (bez práv správcu) to vypíše "Acces denied, you don't have permission to access" alebo niečo v tom zmysle. Tu som našiel aj konkrétny návod na českú verziu, odtiaľ som sa posunul k tomu programu dependencywalker, ale ďalej neviem ako, zasekol som sa na mieste.

Zdravím. Možno to niekomu niekedy pomôže, ktovie :D každopádne som to vyriešil. Kamarát ma anglickú gog.com verziu tejto hry a ja som dostal nápad, nech mi pošle konkrétne 3 súbory z jeho hry. "RegisterDLL.bat", "RomeScriptInterfaces.dll" a "ScriptServer.dll". Tieto 3 súbory som vložil do môjho hlavného adresára hry a nechal prepísať. Spustil RegisterDLL ako správca, žiaden error nenabehol a následne hra šla spustiť a je plne hratelná v češtine.