Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tomb Raider dalsi divna hra

Rozehral jsem Tomb Raider (2013).

Problemy mam dva:

1. Je to konzolove, takovy divny pohyb trosku jak Zaklinac 1, ikdyz ten byl proti tomuhle jeste dost ok. Mozna trochu jako byla kamera u Alan Wake, proste na konzoli asi normalka, u PC hrace podivnost.

2. Zacal jsem to vzhledem k te konzolovitosti hrat na gamepadu, ale nevim jak to ovladat. Klavesove zkratky ve hre jsou, ale vysvetleni, kde jsou jaka tlacitka na gamepadu zcela chybi. Ted jsem se dostal do souboje se dvema vlky a nemam tucha co delat. Oni me napadnou hrozne zblizka, lukem nezamirim, ale mam u pasu takovej bodec na klacku, ale jestli to jde nejak pouzit nebo jestli se nechapu jak ma pouzit ten luk?

Jednoduse, jestli to tady nekdo hral na gamepadu a pamatuje si to, tak bych potreboval nejak vysvetlit, jak se to ma ovladat, protoze proste jinak jsem zase v koncich. :-/

Řešení:

Dohrano.

Jak jiz jsem tu psal, nektere veci jako rozliseni titulku, cistej preklad mluveni versus komplet titulky i se zvukama, mistama hodne jeta kamera nebo zaseknuti sipek, nemackam nic, ale postava stale chodi, a tak dale, proste hra ma sve mouchy, ale celkove jsem spokojenej. Hlavne to je typicka cista akce a zadna hopsajda ala predchozi dily Tomb Raidera, tudiz brat na to gamepad je nesmysl. Na klavesnici+mysi jsem si hru uzil snad az na stresujici zaver, ale tak to proste ve hrach casto byva.
Pokud jsem tu kdysi zaznamenal komentare, ze finalni boss z Two Worlds je neuhratelnej, sam jsem ho dal, ale bylo to o nervy, tak tady je to hodne podobny. Neco jako skoro finalni boss je dost silenej a z neznalosti nekterych hernich technik jsem musel na youtube. Dostaval jsem na prdel a az teprve po podivani se, jsem si uvedomil, ze je treba hopsat (skakat) a ne behat, znacne to zvysovalo sanci na preziti. Celkove je "finale" rozdeleno na tri party, pricemz v poslednim partu krome bosse stale pribyvaji nepratele, pocitam ze se tam jede na nekonecno, coz nemam ve hrach rad. Tudiz neuhratelne. Pak jsem ale zjistil, ze proste nevsimat si tech smejdu okolo a prat to do bosse, cim rychlejs, tim lepe a skutecne byl za chvili KO.

Nerva jsem chytil teprve nasledne, kdyz jsem zjistil, ze to nebyl posledni souboj. Ten prisel hned potom a byl uz v tak sileny rychlosti, ze jsem nestihal ani cist titulky, co mam delat, tudiz nakonec jsem zvolil strategii, ze jsem si nejprve precetl titulky na nekolikrat a potom uz to vypadalo ok, ale cele to finale vyvrcholilo strelbou na presnost, coz neni uplne muj salek kavy, takze opet snad desetkrat opakovacka, ale nakonec se zadarilo.

Proste jestli mela hra tri obtiznosti, tak finale je pro vsechny stejne hardcore a da zabrat. Nicmene dal jsem to a vidim to tak, ze si casem poridim a zahraju i dalsi dily tohoto akcniho rebootu Tomb Raidera.

TR je moje srdcovka (a nejlepší všeobecně je asi TR3). Hrál jsem to a je to naprosto v pohodě. Místy pozlobila kamera (na to má snad TR copyright), ale ovládání je bezproblémové. Na joypadu hraju jen nějaký závodní hry (které nepodporují volant) a opravdu nechápu, jak tohle může někdo na PC hrát s padem - od toho mám klávesnici a myš, je to prostě a jednuduše luxusnější a přesnější.)

Kaslu na to, dalsi kriplovska neovladatelna hra. Je to sileny, jedna silenejsi hra nez druha. Asi dam znovu Zaklinace nebo Mass Effect, to byli skvele hry se skvelou ovladatelnosti, ale tohle je proste sracka.

Ten hlavni archeolog na me ceka u brany a je potreba tam s tim pohnout, ale ja mam ten klacek s tim bodcem malo pevny a musim si ho zpevnit. Na ceste jsou vlci, mohu na ne strilet jen lukem, ale ten nedokazu ovladat. Nic tak tezkeho jsem v zadne hre jeste nezazil, levou packou zamirim a pravou napnu tetivu, potom packy pustim a nekdy luk zklapne a nestane se nic a nekdy vystrelim. Ale ne vzdy se trefim do vlka, takze tak v 70% me vlk napadne a ja mam neco mackat sem a tam, ale nevim co a tak ruzne mackam tlacitka a pak me vlk sezere. Kdyz se to opakovalo asi po dvacaty, tak jsem to zabalil, nejde to, at delam co delam nedostanu se pres ty vlky. Pritom hra si ulozi ty bedny a potrebne vybaveni uz mam, ale vzdy se ocitnu zpet u archeologa a musim se nejak pres vlky probit k taboru, kde se da bodec zpevnit, ale proste to nejde at delam co delam. Tohle je ve slozitosti ovladani snad jeste nad tim Sleeping Dogs, AC je proti tomu slaby odvar.

Opravdu se dej na logické indie hry v režimu zen.

Já hrál z Laří série jen TR3 (těžké, ale zcela OK) a pak Angel of Darkness či tak nějak, s tou druhou (zdarma k nějakému HW) jsem rychle sekl, ovládalo se mi to také špatně, pajdulačka si chvílemi dělala co chtěla. Navíc mi nevyhovovala kamera.

Vychazis ze sve zkusenosti mozna, ale u me by to bylo stejny, bych tu chodil nadavat na ty logicke hry, ze jim nerozumim. :-) Este asi neco zkusim dalsiho, nakonec jeste jsem furt nehral druhej dil Dishonored, treba mi to sedne a kdyz nic, tak si dam asi znovu celou serii Zaklinace.

Zalezi jakou verzi jsi hral, na PC se to neda ovladat gamepadem, je treba pouzit klavesnici + mys. Pritom kamera je typicky konzolova. Dohromady je to desnej slepenec, hrozna stupidita. Ale verim, ze na konzoli to muze byt jinak. Nactilete publikum s tim asi nebude mit problem ani na PC, jsou tak nauceny, protoze v posledni dobe je tenhle trend modni, ale ja mam mnohem radeji klasickou kameru jako byla treba v Zaklinacovi 3.

Je to nějaký divný, teďka hraju ten poslední z rebootu SotTR a třeba rozhoupání na laně se dělá mačkáním levého a právého tlačítka na myši, což je o zvyku a docela to funguje, na gamepadu je jasnější, že to půjde přes analog páčku... u střelby s lukem se mi taky stávalo, že musím držet pořád napnutou tětivu a střílet, protože jak pustíš napnutí tětivy tak se střelba zruší a extrémně rychle luk schová na záda, ještě třeba lékárnička se dělá přes F1 a šípy se craftí přes prostřední kolečko myší a něco používá i tl. zpět vpřed na myši už nevím na co :-D a jasně jde to všechno přenastavit, ale většinou to nechávám tak a zvyknu si a na gamepadu hraju jen závodní hry...

At si rika kdo chce co chce, mne je to jedno, ja rikam, ze jsou vyvojari hovada a stojim si zatim.

Hraju to na klavesnici teda, na gamepadu je to uplne pitome, ale ani na te klavesnici nevim co mam delat.

Treba tady:

https://www.youtube.com/watch?v=P9XpPvyAMKQ&list=PLaA2ntkUA2uKmlzL1e_EJ16w2yqv3JjtC&index=2

15:40

To ma byt pointa cele hry v tom, ze debil vyvojar tam neco nasazi a hraci hledej jakyma klavesama pres to prejdes?

Tak jestli je takovahle vetsina her, tak pak je jasny, ze logickej a perfektne prehlednej Zaklinac 3, kde jsem neustale vedel, co mam delat, je nejlepsi hrou na svete.

Z tich hracu, kteri tuto hru hrali a byli z ni uneseni, by me zajimalo, kolik jim je let, respektive jak dlouho uz hrajou hry.

Protoze proste muj pohled na vec je ten, ze hra ma byt o hratelnosti a ne o filmove kamere a spouste cut scen namisto hrani. To zdaleka neni pripad jen Tomb Raidera, ale treba lidi jsou uneseni novym RDR2, ja to sice nehral, ale co jsem videl gameplay, tak spousta koukani se na film misto samotneho hrani. Nebo treba se bojim si poridit Wolfenstein The New Colossus, protoze pry je pulka hry film.

Prijde mi, ze hry uz jsou vic filmy nez hry, aspon nektere, v Zaklinacovi taky nejake cutsceny byly, ale ta hra sama je tak dlouha, ze procentualne to bylo naproste minimum.

Takze na Tomb Raiderovi 2013 se mi nelibi 3 veci:
-kamera
-moc cutscen
-ovladani (nevysvetleni ovladani, takze z pocatku hry clovek hodne tape a na gamepadu je ta PC verze totalne neovladatelna).

Jinak to az tak spatny, jak se zdalo neni. Kdybych nedostal napad to hrat na gamepadu, tak by me to zdaleka tak nevytocilo. Vyvojari teda na presdrzku, ze tam vubec gamepad davali, kdyz to udelali tak blbe.

hra ma byt o hratelnosti a ne o filmove kamere a spouste cut scen

Tak to doporučím nějaký výběr levelů do Doom/Doom2, pochopitelně v lepší grafice a enginu.
Mám rád i "složité" současné fps hry/střílečky, ale tohle taky nemá chybu. Pokud budeš mít zájem o opravdu solidní výběr, PM.

Pokud ale chceš rozmanitou a složitou hru, naprosto bez cutscén, to opravdu netuším, kde brát. Teď jsem začal hrát Firewatch, nikdo tě tam nezabije (snad), nic tě nehoní, děj (respektive jeho náznaky) OK… ale tohle asi nebude tvůj šálek kávy. Ještě mě napadá Everybody's Gone to the Rapture, ale tam zase zabloudíš..

Budeš muset začít hrát ELEX ]:)

Z tich hracu, kteri tuto hru hrali a byli z ni uneseni, by me zajimalo, kolik jim je let, respektive jak dlouho uz hrajou hry.

Toho času 43. Co se hraní týče, tak kdy jsem si přinesl C64 už fakt nevim, předtim to byly slavný vietnamský krabičky typu "mámvsoběasi500her". Před vojnou už to bylo určitě, víc jak 26 let to ale asi nebude (nemám rodiče s pochopením pro hraní na PC / konzolích :-D)

-ovladani (nevysvetleni ovladani, takze z pocatku hry clovek hodne tape

Každá hra má v menu popis ovládání (tady option / button mapping). Navíc pokud si pamatuju, tak snad každej debilní slowmotion ti ukáže na obrazovce co máš zmáčknout (teda pokud to nebylo až v Rise / Shadow).

Jsem ve dvou tretinach a fakt to neni spatny. Naprosta mylka na zacatku, tohle je klasicka akcni hra, napad s gamepadem uplne mimo, hra vyslovene stavena na klavesnici a mys.

Kamera je vopruz, obcas naschval udelana tak, aby clovek nemohl v podstate nic delat a diky kamere musel lokaci opakovat nekolikrat. Nastesti ulozne body byvaji vhodne zvolene, tudiz se to da docela v pohode.

Ani tech animacek tak s postupujicim pribehem uz neni tolik.

Jednoduse jde to, sice jsou tam ruzne vytky, ale nic vyslovene co by branilo hrani. Treba titulky "pro neslysici". V uvozovkach je zamerne. Kdyz clovek zapne titulky, tak to ma i s <hrmeni v dali>, to by mi az tak nevadilo, ale treba Lara na kameru vzdycha a samozrejme <vzdycha>. Tohle je kravina, neslysici lidi nejsou idioti, takze tohle je spatne. Stejne ale nechapu, proc v nastaveni nemuze byt moznost titulky v sipkach uplne vypnout.

Dohrano.

Jak jiz jsem tu psal, nektere veci jako rozliseni titulku, cistej preklad mluveni versus komplet titulky i se zvukama, mistama hodne jeta kamera nebo zaseknuti sipek, nemackam nic, ale postava stale chodi, a tak dale, proste hra ma sve mouchy, ale celkove jsem spokojenej. Hlavne to je typicka cista akce a zadna hopsajda ala predchozi dily Tomb Raidera, tudiz brat na to gamepad je nesmysl. Na klavesnici+mysi jsem si hru uzil snad az na stresujici zaver, ale tak to proste ve hrach casto byva.
Pokud jsem tu kdysi zaznamenal komentare, ze finalni boss z Two Worlds je neuhratelnej, sam jsem ho dal, ale bylo to o nervy, tak tady je to hodne podobny. Neco jako skoro finalni boss je dost silenej a z neznalosti nekterych hernich technik jsem musel na youtube. Dostaval jsem na prdel a az teprve po podivani se, jsem si uvedomil, ze je treba hopsat (skakat) a ne behat, znacne to zvysovalo sanci na preziti. Celkove je "finale" rozdeleno na tri party, pricemz v poslednim partu krome bosse stale pribyvaji nepratele, pocitam ze se tam jede na nekonecno, coz nemam ve hrach rad. Tudiz neuhratelne. Pak jsem ale zjistil, ze proste nevsimat si tech smejdu okolo a prat to do bosse, cim rychlejs, tim lepe a skutecne byl za chvili KO.

Nerva jsem chytil teprve nasledne, kdyz jsem zjistil, ze to nebyl posledni souboj. Ten prisel hned potom a byl uz v tak sileny rychlosti, ze jsem nestihal ani cist titulky, co mam delat, tudiz nakonec jsem zvolil strategii, ze jsem si nejprve precetl titulky na nekolikrat a potom uz to vypadalo ok, ale cele to finale vyvrcholilo strelbou na presnost, coz neni uplne muj salek kavy, takze opet snad desetkrat opakovacka, ale nakonec se zadarilo.

Proste jestli mela hra tri obtiznosti, tak finale je pro vsechny stejne hardcore a da zabrat. Nicmene dal jsem to a vidim to tak, ze si casem poridim a zahraju i dalsi dily tohoto akcniho rebootu Tomb Raidera.