Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vy a hry

Čau jak jste na tom s hrami hraje tady někdo nějaké hry, a jak je to s mikrotransakcema u vás všude se píše že pouhé 1% hráčů dává peníze do hry tak chci zjistit jak to je. Máte radši f2p hry nebo s příběhem?

Nemyslím takovou hovadinu navíc to co se platí a je tam placený obsah (ovlivňující hru, nepočítám skiny) odsuzuji, stejně hraju jen 3-4 hry team fortrees 2, killing floor 2 a mini Guns (celkem pay2win ne moc ale trochu, ale je to free tak mu to nevadí.)

Kromě TF2 ani nevím co to je za hry nicméně předpokládám, že to bude asi něco podobného. Když srovnám jaký je příběh v těch nejlepších hrách co jsem hrál tak nějaké multiplayerové hry se tomu nemůžou rovnat. Nicméně na odreagování když si chci hodinku max dvě zahrát tak zase volím online.

Multi mě nezajímá, takže f2p nehraju (počítám, že f2p hry jsou hlavně multi). Výjimkou jsou (většinou logické) hry zdarma pro jednoho hráče, jako příklad bych uvedl Mandagon (Steam). Kdy nic není nutné dokupovat, jde o plnohodnotné hry, žádné osekané dema.

Mikrotransakce: nikdy jsem nic nekoupil a tak tomu i zůstane. Případné DLC (nové mise, další levely) za nákup mikrotransakcemi nepovažuji.

jo to si pamatuju, že tam byly kartičky co vylepšovaly postavu a padaly z boxů, které se kupovaly za real prachy a nevěděl jsi co ti padne, ale úplně zrušily celej systém, teď se tam dá koupit v obchodě krystaly pomocí kterých si můžeš koupit maximálně skin na postavu, ale víš přesně co kupuješ a ne žádnej trapnej mystery box, za kterej musíš utratit x peněz než získáš to co chceš...

v BFV zatím nejsou mikrotransakce, ale budou tohodle typu, což mi přijde v pohodě:
[o-9110c0f9.jpg]

Já teda nemám problém s mikrotransakcemi pokud mi ta hra za to stojí - je to v podobě třeba skinů atd....Proč né? Když u hry strávím XXX hodin a něco mi toto hraní zpříjemní - pohledově tak proč né? Taky si koupím třeba o 50kč dražší triko protože se mi líbí než to levnější ....
Ale musí to mít své meze, nemělo by to toho hráče zvýhodňovat oproti ostatním. Dobrým příkladem je třeba League of Legends, koupíte si skiny a to je tak vše, nemůžete si koupit nic co by vás zvýhodnilo. Špatným příkladem jsou snad všechny browser hry, kdy bez korunek budete v obrovské nevýhodě. Tuším hry jako World of Tanks nejsou taky zrovna fér založené a je to vše jen o penězích, které vás docela nechutně zvýhodní.

Mikrotransakce mi nevadí, pokud za to nechtějí nehorázný prachy a není to vyloženě Pay to win.
Hraju WoT a to se dá hrát i bez kupování čehokoliv za prachy. Prémiový účet přináší rychlejší postup a víc kreditů do hry, ale v samotné bitvě to nikoho nedělá lepším. Prémiový tanky se dají občas získat i zadarmo. Občas do toho nějaký prachy vrazím, koupím si prémiový účet, občas nějaký ten tank. A beru to z několika pohledů:
- nechlastám, nehulím, tak 250 Kč za měsíc za premko nic není. Jiní to prohulí za tři dny, nebo za večer v knajpě.
- makám, vydělávám, takže mi nevadí utratit pár peněz za hru, co mě baví. Nejsu už studentík (= nemám prachy)
- hra je sice zdarma, ale její provoz se zaplatit musí, jinak to skončí

Jinak hraju i singlovky s příběhem, především RPG. Bez příběhu by RPG bylo mrtvý.

Mezi těma opravdu dobrýma se jich najde víc, protože mají pocit, že jsou něco lepšího. Se nedivím. Tak mně dal pecku jeden magor kvůli ťukancu na začátku. IMHO idioti, co si tankama zvyšují mrzký ego.
Tu eliminaci neschopných vidím na statistikách XVM, s devítkama, ale hlavně s desítkama jezdí jen minimum červených hráčů.