Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Battlefield 1 náročný multiplayer?

Dobrý den. Spíš jen ze zajímavosti mám takový dotaz.
Když hraju Battlefield 1 singleplayer, dosáhnu na ultra nastavení -/+ 44-60 fps, stabilně. Ale když chci hrát multiplayer, fps padnou pod 30. Můžu nastavení jakkoliv snižovat, ale o moc větší číslo z toho nedostanu.
Nicméně jsem zkoušel NFS Payback, The Division, Ghost Recon Wildlands a ze starších Crysis 3, vše na high až ultra a neměl jsem ani s jednou hrou problém, vždy 45 fps v průměru.
Je tedy možné, aby byl ten multiplayer u BF1 tolik náročný na PC?

Mám GTX 1050 4GB, 8 gb ram ddr4 2400, i5-7300hq.
Ano, je mi jasné, že tohle není žádný high-end a v hw nárocích se pohybuji spíše u dolní hranice...ale když jsem srovnal mp a sp a k tomu ty další hry, tak mě to trochu zarazilo.. chtěl jsem se tedy zeptat, jestli o tom někdo neví více.
Děkuji.

Single je řádově méně náročný, protože to je naskriptovaný koridor (víceméně).

Oproti tomu velká mapa se 64 hráči, to je "maso" jak pro CPU, tak grafiku, a ty máš totálně nedostatečné obojí, ale hlavně ten CPU (pouhá 4 jádra a ještě na 45W) je srajda.

přesně.

On typicky nejnáročnější režim je, kdy se sejde mnoho hráčů na malém kusu mapy a začnou se navzájem řezat granátama, zápalákama a jinými výbušninami, případně někde zalehnou kropiči s kulomety. Typické na tohle bylo Metro pro 64 hráčů v BF4, tam to často nedávaly ani OCnuté i7 (o samotných serverech nemluvě), kde se to brutálně řezalo okolo té prostřední vlajky - přitom to byl v podstatě pravoúhlý koridor, kde nebylo kam uhnout. Jakmile se boje rozplizly a granátometi neměli kam mrskat náklad, tak se hra najednou "rozjela." Je to celkem logické, hra počítá se všemi projektily, granáty a upadlými částmi budov, takže různá zpomalení při levolution událostech byla normální. Podobně to je u BF1, když se mění počasí nebo denní doba, případně když padá vzducholodní behemoth, i když ne v takovém měřítku jako když v BF4 padal mrakodrap.