Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po preinštalovaní ovládača grafickej karty nejdu žiadne hry

Zdravím, preinštalovala som ovládač grafickej karty Nvidia (dôvod preinštalovania bol, že mi padalo nvidia control center, v ktorom som potrebovala zmeniť u jedenej hry to, aby sa nespúšťala s integrovanou kartou od intelu ale s nvidiou). Po preinštalovaní mi ale teraz nejde spustiť ani jediná hra. Vie mi niekto prosím poradiť v čom je problém? Osobne ako jediné riešenie vidím už len obnovenie systému do bodu so starou verziu ovládača. Takáto akcia ma ale opäť vráti k pôvodnému problému - padajúcemu nvidia control centru. Ďakujem za každú radu.

pokiaľ to pomôže, pri hrách čo som skúšala spustiť mi vyskočili napríklad chybové hlášky ako "failed to initialize renderer" (Skyrim) alebo "Direct3D 9 device initialization error" (Zaklínač 2)..väčšina hier sa ale po spustení po pár sekundách zavrie alebo ostane len "zaseknutá" ako nabiehajúca aplikácia v správcovi úloh

Som si vedomá toho čo môžem od svojej grafickej karty čakať, na to nepotrebujem čítať žiadne články. Na spomínanom Crashovi Bandicootovi mám 35-40 fps (to je úplne bez problémov hrateľné), hrám na nej aj hry ako Zaklínač 3 alebo KCD (ak sa človek samozrejme uskromní s 20-25 fps - to je na moju hardware zostavu úplne skvelé, pôvodne som nečakala že tie hry na tomto ntb vôbec spustím a nie ešte že sa budú dať aj hrať :D)

Problém sa mi inak podarilo vyriešiť nainštalovaním staršej verzie ovládača zo stránky výrobcu. Teraz mi už všetky hry idú a taktiež sa mi dala nastaviť Nvidia ako defaultná karta pre Crasha. Len nejako nechápem prečo dajú na stránku nový update, ktorý dobre nefunguje..

toto myslím platilo pred rokmi ale teraz to už tak úplne nie je pravda..sú ntb, ktoré hry zvládajú veľmi dobre lebo sú to ntb na to určené..doba pokročila a herné ntb sa dosť priblížili desktopom, či to už niekto chce alebo nechce pripustiť..ak nejaký ntb zvládne hru z roku 2015+ na ultra nastavení a 60fps bez extrémneho prehrievania, nedá sa povedať, že nie je určený na hranie hier (samozrejme ja takýto ntb ani zďaleka nemám)..ešte som sa inak nestretla s hrou, ktorá by na ntb nefungovala kvôli tomu, že je to ntb ale rada si pozriem nejaký príklad :)

No.. je to tvůj NB, ne můj ;-)

Já osobní příklad nemám, protože by mě nenapadlo na NB nějakou hru instalovat a hrát (snad ze zoufalství hledání min či solitaire z Windows).

Hra třeba funguje. Tedy nějak běží. Co to ale dělá se střevy NB, je věc druhá. Porovnej si vizuálně prostorný desktop, její grafickou kartu, chladiče, ventilátory s tím, co je v NB. Prostě v NB neuchladíš součástky tak, jak by bylo vhodné, při hraní náročnější hry se vše přehřívá (což jednoznačně hardwaru neprospívá) a časem NB uvaříš.

Druhý pohled: srovnej "sociální" low-endový NB s (proti desktopu) "ošizeným komponentám. NB za 10-15 tisíc, prý "herní". Proč by proboha tedy někdo vyráběl a jiný kupoval herní PC za násobky ceny toho NB, když je vše tak fajn na NB?

Samozřejmě chápu dilema mnohých, chtějí být mobilní (hrát doma, na chatě, na intru), desktop s monitorem se fakt bude blbě stěhovat, pořád tam a sem.

ak nejaký ntb zvládne hru z roku 2015+ na ultra nastavení a 60fps bez extrémneho prehrievania

Existuje. Ale připrav si minimálně 100.000Kč/4.000€ (cenu střílím, možná to bude i o dost víc) a počítej s tím, že ta 5-7 kilová obluda se také pronese. Za tu cenu budu mít dva desktopy o vyšším výkonu. Jeden doma, druhý třeba ve škole na kolejích. A ještě mi zbude na obyčejný, lehký NB na školní věci, internet.

Tu cenovku herných ntb si teda ďaleko prestrelil. Vidno, že sa do tejto oblasti okolo herných ntb moc nevyznáš. Dá sa totižto kúpiť kvalitný herný ntb pokojne aj za polovicu tebou uvedenej ceny. Skús si trochu pogoogliť a zistiť si pred tým ako píšeš.
Tu je jeden z možných príkladov: https://www.alza.sk/msi-ge63-8rf-073cz-raider-rgb-d5298724.htm (hmotnosť ntb je inak 2,2 kg a nie 5-7 ako píšeš)

Nepopieram, že desktop je ďaleko lepšie chladený pretože má na to logicky väčší priestor. Myslím ale že Razer, MSI, Dell alebo Asus vedia čo robia keď vyrábajú takéto herné ntb a keď si ich hráči aj kupujú. (poznám veľa vášnivých hráčov s takýmto ntb).

Jasné, keď budem chcieť, nájdem herný ntb pokojne aj za 8000 eur (máš skvelé argumenty, fakt). Skús si pozrieť aký je cenový priemer takýchto ntb, ten sa hýbe na cca 2000-2500 eur za kvalitný stroj (aspoň na Slovensku, české ceny nesledujem).

Nikdy som predsa nepovedala, že mám herný ntb. A inak, mala som bežný problém s nefunkčným ovládačom grafickej karty, nie s tým, že by môj ntb nezvládal nejakú hru (takú otázku by som sa tu nepýtala, viem aké mám vrámci svojho ntb možnosti), bezpredmetné teda bolo to, že si začal diskusiu proti herným ntb, nijako to totiž nesúviselo s pôvodnou otázkou :)

A len na margo mojej pôvodnej otázky: nespúšťali sa mi ani hry do roku 2005 a to či už uznáš alebo nie, má zvládať bez ujmy každý ntb z dnešnej doby, čiže môj problém nijako nesúvisel s mojou hardvérovou konfiguráciou, ktorú si tak začal kritizovať.

Hned nahoře jsem psal, že by mohla zabrat kompletní přeinstalace driverů grafiky (s odstraněním původních).

To, že NB nejsou určeny na hry, na tom si trvám - i když se to někomu nemusí líbit. Ty předražené obludy za 100k (či o kousek levnější, ale už s kompromisy), budiž, na těch se asi dá hrát cokoliv, než se uvaří. Ale běžné kancl stroje na to nejsou určeny ani náhodou. To není nic "proti" herním NB, je mi zcela jedno, co kdo na hraní používá. Z mého hlediska, mám teď PC za 50.000 bez monitoru a kdybych chtěl stejný výkon a parametry na NB, musel bych si desítky tisíc připlatit.

Problém je v tom, že výrobci her pro NB své hry nemusí optimalizovat, hardware součástek (CPU, GPU) v noteboocích je oproti svým velkým bratrům z desktopů jiný, i když má stejné číselné označení - často mají přidáno "m" (mobile) a výkonově se nedají srovnávat.

Takže, zkus tu přeinstalaci driverů (ze serveru výrobce toho NB, ne z windowsupdate, tam si aktualizace ovladačů zakaž), možná i DirectX.