Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelogicka nesmyslna hra - Gothic 3

Zdar,
to jsem si zase nabehl, da se vubec hrat Gothic 3 bez toho, abych nejprve snad stravil semestr studiem navodu?

Chci zabit nejake orky nebo co to je, ale proste ne, muzu je sekat jak chci, stejne za dve minuty zase obzivnou, da se s tim neco?

Kousne me na poli moucha, zezelena mi zivot a velmi rychle ubyva, az chcipnu. Chapu to tak, ze me to otravilo jedem, ale jak se vylecit?

---

Ma vubec smysl tu hru hrat? Dost me bavila Arcania (Gothic 4) a Two Worlds, tak jsem myslel, ze by to mohla byt dalsi zabavna hra, ale vypada to spis na jeden velkej zakys. :-/

Řešení:

Finalni verdikt: Gothic 3 je blba hra! (tecka)

---

Co se stalo?

Jak jsme tu probirali ty patche, tak jsem to chtel zkusit a najednou se k mi Gothic 3 sam od sebe na Steamu preinstaloval zpet na verzi 1.6.
Tak jsem uz znovu neinstaloval na Steamu verzi Gothic_3_1.75_testbranch.
Misto toho jsem nainstaloval Gothic_3_EE_Patch_v1.75.14_Int_Full a Gothic_3_EE_v1.75_Int_Update_Pack_v1.04.10.

Ostatni patche vylepsujici tu grafiku a dohled instalovat nebudu, nechci prijit o sejvy.

Nicmene po instalaci tech patchu jsem to spustil a nahle za prve nektere graficke prvky zprehlednujici ukoly a postup jsou jinak a nutno rici, ze lepe.
Ale nejen to, kdyz spustite mapu nebo inventar, hra ted normalne pokracuje dal, uz nejde delat to co doted, ze jsem si timto zjevnym bugem prerusil hru a doplnil zdravi, normalne si spustite inventar a protivnici do vas dal sijou, dokud vas nesejmou.
Na druhou stranu ale jasne zlepseni v tom, ze ted kdyz chci pit lecici lektvar, tak se to da normalne delat za behu, hra vas nezastavi a vy se neseknete na jednom miste na minutu, kdy se mezitim okolo vas rozestoupi vsichni nepratele a oddelaji vas.
Stejne tak, jak jsem tu furt nadaval na to, ze se mi protivnici bori do cesty nebo levituji, tak to je taky pryc.

---

Jednoduse hratelnost hry je o sto procent zmenena a to si vemte, ze na Steamu je naprosto zmenena verze 1.75_test oproti verzi 1.6 a posledni update 1.75.14 to uplne kompletne zase meni. Samozrejme v podstate muzu rict, ze idioti na Steamu, protoze to me nemohlo napadnout, ze tam maji nejakou zastaralou verzi.

Tohle jsem jednoduse nikdy u zadne hry nezazil a doufam, ze uz nezaziju, aby byla jedna hra takhle zasypana bugama a bylo tak slozite nainstalovat spravnou verzi hry, coz se mi v podstate podarilo az nahodne nekde hodne v pokrocilem stavu hry. Nelze teda Gothic 3 doporucit ke hrani. Ja jen doufam, ze to nejak dotahnu do konce a ze se neobjevi zase neco co znemozni to dohrat.

Nejde to proste dokoncit.

Potrebuju kalichy, mam jich 11, ale ten posledni bloumam krajinou a nic.

Stejne tak dalsi ukol nutny pro dokonceni hry najit pet artefaktu Adanose. Vim, ze nemam ten z Trelisu, ale tam cekam az hrad napadnu, jenze jeden atrefakt je v chramu Mora Sul a od chramu je pet klicu. Ja jsem presvedcen, ze jsem co jsem koukal do navodu vsechno co tam bylo prosel a ty klice bych mel mit vsechny. Jenomze mam jenom ctyri. Akorat si nejsem jistej, ze mi ho podle scenare mel dat Gonzales, ke kteremu pristup mam, mam v Mora Sul potrebnou reputaci. Jestli se mam presvedcit, jestli mi ho dal nebo ne, tak ho budu muset napadnout a to znamena vyvrazdit to mesto, jenze zase tim bude ztracena reputace u hasasinu.

Jinak co nechapu, jak se dostat do Ishtaru, plnim ukoly pro Hasasiny jak to slo a stejne mam reputaci nejakou smesnou, myslim 15 a potrebuju snad 60 nebo kolik. Hrozny a pritom uz mam vetsinu ukolu splnenou a ted teda vlastne ani nevim co v ty hre mam delat, protoze proste mam vlastne vetsinu vedlejsaku splnenou a v hlavni dejove linii se nepohnu. Ach jo.

Kalichy nepotrebujes, a kdyz jedes podle navodu tak nechapu v cem mas problem.

V Trelisu koupis artefakt za 50k a Gonzales proda klic za 10k, coz jsou smesne castky. Ja dnes probeh sever a mam pres 800k hotovost a minimalne dalsi milion v haraburdi.

Do Ishtaru nema vyznam chodit dokud se nerozhodnes co s tema artefaktama udelas. Mas hlavni ukol posbirat artefakty, hrajes to podle navodu a stejne tu skuhras ze nevis co mas delat.

Viz. akorat moje odpoved. Ano uz jsem dost silnej, sice urcite ne neporazitelnej, ale fakt silnej a mam 400.000, takze penize nejsou problem. Problem je, ze tahle hra se da hrat leda s vytistenym navodem a protoze jsem ji hral bez navodu, tak jsem asi nekde porusil ten tzv. open koridor a hra me to nenecha dohrat, bez toho patyho klice.

Ja to nehraju podle navodu. Do navodu prave kouknu az kdyz nevim a ted mam prave ten docela zasadni problem, ze nevim kde jsem nesebral ten 12 kalich, protoze jsem byl vsude ale nekde jsem ho nejspis prehledl a kalichy jsou psany jako hlavni pribehova linka.

Ale tak kdyz pises, ze je nepotrebuju, tak dejme tomu, jenze stopro potrebuju artefakty a jeden artefakt je v tom chramu a k tomu se bez 5 klicu nedostanu. Ja mam 4 klice a nemam paty klic. Problem je, ze kdyz jsem teda sel do navodu, tak jsem zjistil, ze klice maji Ilja (pribehovou linku s Iljou mam splnenu), Kirk (pribehovou linku s Kirkem mam splnenu), Kalesch (zabil jsem ho a prohledal), Yussuf (pribehovou linku s Yussufem mam splnenu) a Gonzales. A u posledne jmenovaneho jsem byl taky a kdyz k nemu prijdu, tak zadny dialog, ze mi klic proda nenaskoci.

Debilni hra mi neukaze, ktery klic je ktery a ja proste nevim, kdo z tech smejdu mi klic nedal. Tipuju to na Gonzalese ale nevim. Kdyby hra u kazdeho klice napsala od koho je, tak bych aspon neco vedel, ale takhle je to ztraceny, proste nedomyslena hra, ktera nejde dohrat.

Duvody tu byly jasne popsany. Pokud neumis cist cely komentar, tak radsi nepis.

Kdyz mas v inventari ctyri klice a potrebujes jich pet, tak je dost debilni, ze hra napise jen prvni klic k Mora Sul, druhy klic k Mora Sul, .... Pritom stacilo malo: klic k Mora Sul od Iljy, klic k Mora Sul od Kirka, ... a hned bych vedel. To co tam hra ma je bezesporu debilni!

Jo asi máš pravdu, že hra je debilní, nicméně nechápu proč ji ještě hraješ, protože já u debilní hry většinou dlouho nevydržim, taky proč bych měl, když ta hra za to nestojí. Existuje spoustu kvalitních her, u kterých jsem nahrál tisíce hodin, tak nevím proč se vůbec zaobírat tímhle a ještě se tady na to ptát ostatních a čekat na odpovědi.

Proč by neměl právo tohle psát? Každý má právo na svůj názor, navíc to odůvodnil, že je tam něco špatně popsané a kvůli tomu má problém ve hře pokročit. Docela to chápu, že ho to štve, když to někdo takhle odflákl a teď kvůli tomu ztrácí čas, který mohl věnovat jiným hrám a teď tam je nucen kvůli dokončení hry hledat nějaký nesmysl.

Kdyz ja bych hrozne rad dohral kazdou hru, kterou jsem si koupil. Prave driv kdyz jsem jeste hry nekupoval, tak jsem mel stazenych a vetsinou i nainstalovanych milion her a ani jsem se nemohl rozhodnout, kterou hrat, pripadne kdyz uz jsem neco zacal hrat, tak pak treba prvni problem a sel jsem od toho.

Nakonec me to tak znechutilo, ze jsem na cas prestal hrat uplne. Takze ted se snazim byt peclivy a kazdou hru si poradne proverit nez ji koupim a kdyz uz ji koupim a nainstaluju, tak ji chci uhrat celou.

I pres problemy, jak tu zminuje Al Capone, se mi to zatim docela darilo a jedinna hra, kterou jsem musel prerusit a dohrat to proste neni mozne je Alan Wake, je to silene obtizna hra, ke ktere se urcite jeste jednou chci vratit, ale opravdu je to tezke.

No a pak je tu ten Gothic 3, kde mam spis problemy s hratelnosti hry nez s obtiznosti. Podarilo se mi se dopracovat ke 12 kalichum, osvobodil uz jsem Myrtanu, Nordmar je za mnou a zbyva jih, ktery teda zkusim projit jeste jednou pekne od Bragy komplet projit, protoze jedinne co potrebuju je paty klic od chramu v Mora Sul. Mam totiz ctyri artefakty Adanose a zbyva jen ten posledni, ktery je uvezneny v tom chramu, od ktereho nemam ten posledni klic a to presto, ze bych podle navodu, ktery jsem cetl, mel mit vsech pet klicu, protoze jsem absolvoval vsechny ty pribehove linky, ktere se okolo tech klicu toci. Ja jen doufam, ze jsem si jen nekde neco nevzal a ze tam neni nejakej bug, kterej mi paty klic zrusil a hra nepujde dohrat. Ona bohuzel ta hra je dost zabugovana. :-/

Bude to vtipne, jestli ho mit nebude, protoze nikde jinde neni, vsechno jsem prosel. Hasasiny jsou nasrany, takze na me utoci. Bodejt by ne, uz mi zbyva jen Mora Sul a Ishtar. Me uz ta hra vazne nebavi, tak jsem to vzal zvostra. Zitra nebo nekdy az se k hrani zase dostanu, bych teda rad vymlatil Mora Sul a zjistim, jestli ma klic Gonzales. Ovsem pokud ne, tak je to konecna a tahle hra zustane nedohrana.

Pres save/load postupne sejmi kazdeho z tech 5ti a zjistis od koho ti ten klic chybi a pak dodelej jeho ukol. Dnes jsem probeh celou poust a v pohode, jen byl mensi zadrhel s klicem od posuka kterymu jsem mel nejdriv povodit otroka. Jsem to odklikal a pak jsem tam behal jak kkt protoze jsem nevedel ze toho otroka mam odvist jeste nekam jinam.

Pomalu se dostavam k zaveru.

Mam 5 artefaktu. Chram v Mora Sul byl docela zabiracka. Jinak ohledne klicu, opravdu mel paty klic Gonzales a ten rozhovor jak bylo v navodu a jak jste mi tu rikali, tak u me neprobehnul. Gonzales mi nenabidl odprodani klice. Ale sejmul jsem ho pri cisteni Mora Sul a klic si vzal. Jinak mam dolejsek taky vycistenej od hasasinu a sejmul jsem Zubena, rekl si o to. Akorat tim asi padla moznost treti cesty s Xardasem. :-/

DOHRANO.

Nakonec jsem vybral Xardasovu cestu, sice kral Rhobar byl sympatak, ale zrusit ve svete nabozenstvi za Beliara i Innose bylo prilis lakave. Zubena jsem sejmul uz predtim, takze mi zbyl Rhobar. Vyuzil jsem pomoci Leea, kterej to teda v prubehu boje odnesl, ale pomohl. Urcite se mi libilo, ze byl finalovy boj tvrdy a napinavy. Asi jak jsem predtim odevzdal paladinum tu magii skrz ty pohary, tak ted mi to dali sezrat. V podstate uz me meli v pasti, ale jeste par se mi jich podarilo sejmout a nahle se dali na utek. Tam zase vec, kterou jsem nepochopil, ze vsichni zdrhli a zbyl Rhobar do kteryho jsem to busil ostoset, ale mel porad polovinu zdravi, kdyz nahle zmizel a napsalo mi to splneni ukolu kral je mrtev.

No a potom jsem si dal uz jen finalovy maraton s Xardasem, proste jsme bezeli k portalu kilometry a kilometry vzdalenemu. Jako kouzelnik, mame portaly, ale ne proste bezime maraton, ktery i kdyby byl o polovinu kratsi, tak by byl furt dlouhy. No ale stastne jsme dobehli a hra skoncila. Nutno dodat konecne. Fakt jsem oblibenost Gothic 3 nepochopil, mam proste radsi hry jako byl Gothic 4: Arcania, kde se mnohem vic jde za dejem a za cilem. Proste mam rad, kdyz hra tlaci na pilu a neni tak zoufale roztahnuta.

Kazdopadne diky vsem za spolupraci a rady pro hrani.

Není zač. Zajímalo by mě, co budeš hrát za další hru, abych věděl, co se tu bude zas řešit, jestli to bude procházka růžovým sadem nebo zase těžce řešitelná svízel jako toto. Můžu doporučit flashovou hru world hardest game, protože to jsem ani nedohrál, ale už jsem byl blízko konce stačilo jen pár levelů, ale už to nešlo, kdyby jsi to dohrál byl bys u mě opravdový šílený Max.