Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry pro holky, hlavně plošinovky

Přítelkyně sem tam paří jen plošinovky, v 3D světě pc her se naprosto ztrácí a ani ji nebaví. Nejvíc ji nadchl Rayman Origins a Legends protože tam jsme dokonce mohli hrát spolu. Chtěl bych poradit nějaky další plošinovky, krom těchto co už znám:
Deadlight: Director's Cut, Hollow Knight, Child of Light, Limbo, Old Mans Journey, Ori, Raymani, Rochard, Shank 1,2, The Cave, Trine 1-3, Unravel
Určitě mezi nimi chybí ještě nějaká super plošárna :)

Doporučím ti nainstalovat emulátor Amigy, tam takových her jsou doslova tuny (jmenovitě ty IMHO nejlepší: SuperFrog, Another World, Turrican, Shadow of the Beast, Gods, Rodland (ten se holkám líbí) nebo Qwak - obojí je klon Bubble bobble.)

Jinak na PC je těch skákaček milion taky. Doporučuju navštívit Steam.

Na to ani nepotrebuje nic instalovat. Vetsina vysla i pro dos a dnes to rozjede i primo pres web (napr. classicreload.com).
Another World neni plosinovka, to neni ani hra. To je umelecke dilo (a je k mani na steamu v anniversary edici). Gods je imho nejlepsi plosinovka ale pro holky asi ne, uz jen kvuli technicky "narocnejsimu" ovladani.

Giana Sisters. Teda gratuluju té sestře co to dopařila až do konce, já jsem ale asi totální kopyto. Kdejakou střílečku zvládám na hard i když ji hraju poprvé, ale tahle hra je o nervy, nezvládám ani prvního bosse (nějaká žížala), obtížnost tu není k dispozici. Z těch plošinovek co jsem vypsal jsem kromě Hollow Knight dopařil až do konce všechny. Zajímalo by mě kolik je sestře co to dopařila až do konce, ale musí být mimořádně zručná. Když hru nezvládám já určitě ji nezvládne přítelkyně pro kterou jsem hry tohoto typu sháněl

Tohle je nádherná hra, IMHO jedna z nejlepších všech dob :-) (The Witness, System Shock 2, Minecraft, Dark Forces, FEZ)

To se bude určitě líbit. Nicméně složitost té hry (tedy ne "těžkost", závislá na reakcích hráče) je neuvěřitelně vysoko. Hluboce se skláním před těmi, kteří publikovali kompletní walkthrough; stejně si myslím, že řešení musel vypustit sám Phill Fish, že některé puzzly prostě NIKDO dát nemůže :-)

Například tohle: "lazy fox jumped over quick brown dog" nedá ani zlomek procenta anglicky rodilých hráčů..