Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taky vás ze současných her bolí oči, hlava?

Nevím, jestli je to jen můj případ, možná jsem v této oblasti o něco senzibilnější, ale mám pocit, že u starších her jsem schopný vydržet o něco déle. Dnešní hry mi přijdou strašně přeplácané, všude serou konzoláckej AA, kterej akorát rozmaže celý obraz, do her se dávaj samé filtry jako ,,film grain,, motion blur. A samozřejmě nesmím zapomenout na trend poslední doby, kdy za každou vystřílenou místností, za každých chackpointem je 5ti minutová cutscéna.

Jo, grafika už je ve hrách na tak vysoké úrovni, že vývojáři už neví, jak by to okořenili, tak tam dávají filmový efekty. Ve finále to hráč buď vypne, nebo stejně nevnímá.
Cutscény taky nesnáším, když jsou často a dlouhý. Stejně tak záběry "Finish him!", kdy se kamera přepne, aby bylo vidět, jak efektně jsem proklál nepřítele kopím, konkrétněji Skyrim. Jednou, dvakrát, dobrý, pak to vypnu, protože to zdržuje od samotné hry.
Aktuálně hraju Pillars of Eternity. Vynikající hra, ale má taky drobnej neduh - až příliš přetextovaná. Takovej původní Fallout 1 a 2, tam bylo hodně textu, ale tohle je overkill. I když to je v češtině, spoustu vedlejších rozhovorů prostě proklikám, popisky unikátních předmětů už nečtu, nalezené knihy taky ne. A to jsem hráč RPG, kterej prošmejdí každej kout a vyzkouší kdejakou možnost, ale tohle už je prostě moc. Herní čas je pak natažen právě čtením nedůležité "vaty".

Já ty knihy v Oblivionu a Skyrimu zkraje četl, ale časem jsem to jen prolistoval, občas to hodilo nějaký bod do "výřečnosti" či čeho.

Koukám do mého skyrimáckého skladu: krásná svázaná kniha, jako souhrn všech knih, má 612 stran, kompletně v češtině. Anglická "guide" ještě o tisíc stránek více. A někde jsem ztratil stejnou oblivioňáckou knihu :-/

No právě. Zpočátku to čteš, pak zjistíš, že je toho moc a pak jen prolistuješ, abys vytřískal případné body, či nějakou součást questu. A přitom to muselo tvůrcům hry dát mraky práce to vše vymyslet, aby ty knihy vytvořili a kolik hráčů to ve finále poctivě čte? Nedal bych ani 1%.

Mě to vždy bavilo, ale přiznám se, že jsem kvůli zkušenostmímu bodu kolikrát knihu jen "proscrolloval" než abych to četl. Možná, když už autoři si dali tolik práce s knihou a textem, měli nahodit že po určitém intervalu (doba pro běžné pročtení knihy) se ten bod připíše a ne instantně po projetí ...