Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taky vás ze současných her bolí oči, hlava?

Nevím, jestli je to jen můj případ, možná jsem v této oblasti o něco senzibilnější, ale mám pocit, že u starších her jsem schopný vydržet o něco déle. Dnešní hry mi přijdou strašně přeplácané, všude serou konzoláckej AA, kterej akorát rozmaže celý obraz, do her se dávaj samé filtry jako ,,film grain,, motion blur. A samozřejmě nesmím zapomenout na trend poslední doby, kdy za každou vystřílenou místností, za každých chackpointem je 5ti minutová cutscéna.

Předmět Autor Datum
Nebolí. Ale pokud to jde, jak věci jako hloubka ostrosti, motion blur, rozmazání pohybu, filmové zr… nový
L-Core 06.01.2018 18:37
L-Core
Jo, grafika už je ve hrách na tak vysoké úrovni, že vývojáři už neví, jak by to okořenili, tak tam d… nový
Prasak 06.01.2018 19:05
Prasak
Já ty knihy v Oblivionu a Skyrimu zkraje četl, ale časem jsem to jen prolistoval, občas to hodilo ně… nový
L-Core 06.01.2018 19:24
L-Core
No právě. Zpočátku to čteš, pak zjistíš, že je toho moc a pak jen prolistuješ, abys vytřískal případ… nový
Prasak 06.01.2018 20:20
Prasak
Ony ty texty jsou kolikrát vyložená nuda… a když nehraješ poctivě jen tuto jednu hru v kuse až do úp… nový
L-Core 06.01.2018 20:39
L-Core
Pred casom som sa pustil do Jordanovho Kola casu - tych tvojich 2000 stranok je cajicek :D A k otazk… nový
Michal2 06.01.2018 21:02
Michal2
https://www.csfd.cz/film/278992-pilire-zeme Serial zkouknes za necelejch 7 hodin, kdyz das po jedno… nový
RedMaX 06.01.2018 23:48
RedMaX
Mě to vždy bavilo, ale přiznám se, že jsem kvůli zkušenostmímu bodu kolikrát knihu jen "proscrollova… nový
icepower32 07.01.2018 03:07
icepower32
Možná by stačilo, kdyby těch textů prostě nebylo tolik. Když pustím hru, tak chci hrát, knížku si ve… nový
Prasak 07.01.2018 11:49
Prasak
Na jednu stranu pravda...ale třeba v takovém Zaklínačovi je radost knihy číst a ještě lepší to je kd… nový
Al Capone 07.01.2018 12:10
Al Capone
Jde o množství. Taky si je přečtu, ale nesmí toho být příliš, pak to začnu ignorovat a přijde mi lít… nový
Prasak 07.01.2018 14:02
Prasak
No já jsem to dělal tak, že jsem spoustu knih posbíral a až jsem měl chuť tak jsem si dal čtecí hodi… poslední
Al Capone 07.01.2018 16:37
Al Capone

Nebolí.

Ale pokud to jde, jak věci jako hloubka ostrosti, motion blur, rozmazání pohybu, filmové zrnění a podobné věci vždy vypínám. Maximální dohlednost, ostré detaily zapnuto. Vyhlazování hran, AA, zapínám.

Ad cutscény: no co se dá dělat. Ale dost hraju hry, kde se nevyskytují (indie, logické).

Jo, grafika už je ve hrách na tak vysoké úrovni, že vývojáři už neví, jak by to okořenili, tak tam dávají filmový efekty. Ve finále to hráč buď vypne, nebo stejně nevnímá.
Cutscény taky nesnáším, když jsou často a dlouhý. Stejně tak záběry "Finish him!", kdy se kamera přepne, aby bylo vidět, jak efektně jsem proklál nepřítele kopím, konkrétněji Skyrim. Jednou, dvakrát, dobrý, pak to vypnu, protože to zdržuje od samotné hry.
Aktuálně hraju Pillars of Eternity. Vynikající hra, ale má taky drobnej neduh - až příliš přetextovaná. Takovej původní Fallout 1 a 2, tam bylo hodně textu, ale tohle je overkill. I když to je v češtině, spoustu vedlejších rozhovorů prostě proklikám, popisky unikátních předmětů už nečtu, nalezené knihy taky ne. A to jsem hráč RPG, kterej prošmejdí každej kout a vyzkouší kdejakou možnost, ale tohle už je prostě moc. Herní čas je pak natažen právě čtením nedůležité "vaty".

Já ty knihy v Oblivionu a Skyrimu zkraje četl, ale časem jsem to jen prolistoval, občas to hodilo nějaký bod do "výřečnosti" či čeho.

Koukám do mého skyrimáckého skladu: krásná svázaná kniha, jako souhrn všech knih, má 612 stran, kompletně v češtině. Anglická "guide" ještě o tisíc stránek více. A někde jsem ztratil stejnou oblivioňáckou knihu :-/

No právě. Zpočátku to čteš, pak zjistíš, že je toho moc a pak jen prolistuješ, abys vytřískal případné body, či nějakou součást questu. A přitom to muselo tvůrcům hry dát mraky práce to vše vymyslet, aby ty knihy vytvořili a kolik hráčů to ve finále poctivě čte? Nedal bych ani 1%.

Ony ty texty jsou kolikrát vyložená nuda… a když nehraješ poctivě jen tuto jednu hru v kuse až do úplného konce, mnoho hodin denně, stejně za chvíli zapomeneš souvislosti :)

-------
Mám v plánu od Kena Folleta přečíst Pilíře země a Na věky věků, dohromady cca 2000 stránek. Jako mlaďoch jsem denně běžně 200 stránek dával, ale dnes... prostě v pelechu usnu a kniha mi pleskne do xichtu, tohle bude náročné, abych neztratil niť :-) Manželka to dala snad za dva týdny, já ale číst do půl čtvrté v noci nevydržím :)

https://www.csfd.cz/film/278992-pilire-zeme

Serial zkouknes za necelejch 7 hodin, kdyz das po jednom dile pokazde k veceri, tak to mas v podstate bez vyznamny casovy ztraty. :-)

Nectu. Zaklinac mi dava zabiracku. Urcite reknete, ze tam "zadnej" text neni.

---

S tou hlavou je to divny. Mel by sis jit mezi hranim zabehat. Taky jestli dostatecne vetras. No a samozrejme, kdyby to neprestavalo, tak lekar, ovsem nesmi to bejt debil, coz je vetsina.

Mě to vždy bavilo, ale přiznám se, že jsem kvůli zkušenostmímu bodu kolikrát knihu jen "proscrolloval" než abych to četl. Možná, když už autoři si dali tolik práce s knihou a textem, měli nahodit že po určitém intervalu (doba pro běžné pročtení knihy) se ten bod připíše a ne instantně po projetí ...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru