Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynulost pc her

Mám výkoný pc, ale už druhou hru (jedna z nich je už 3 roky stará!!) které nejsou ani na nižší detaily plynulé. Vím že HW počítače to není. Mám "DX_9.0c_directx_jun2010_redist", co se dívám měl by být dostačující protože jedna z těch neplynulých her nabízí k instalaci ještě starší verzi. PC je teprve 10 měs. starý a ovl. GK jsem ponechal ty jaké tam byly. Prostě můj dotaz zní jaké programy kromě DX mám ještě zkusit nainstalovat aby pomohly plynulosti her. Děkuji za odpověď

No musíš napsat o jakou hru se jedná a co máš za HW.

1) některé jsou špatně optimalizované
2) u některých je patrnej "micro stuttering" který se dá řešit různými způsoby, nejčastěji správným nastavením v ovladačích ke GPU

tak jako tak, chce to více info

Moje sestava: proc. intel i5 2,70 ghz. ram 8gb DDR4. gk GF 1050 ti 4gb
Jedná se o hru: "Resident Evil 7: Biohazard" kterou jsem už dohrál, bohužel na střední a nízky detaily a rozlišení pod 1680x1050 na které je můj monitor. Jedná se o hru z roku 2017, takže tady bych to ještě pochopil
Hra o kterou jde aktuálně je: "The Evil Within" už to že zabírá 55 gb na disku je jisté že je s ní něco v zásadním nepořádku. Je z roku 2014, takže stará a jde trhaně i na nejn. detaily. Rozl. se taky samože musí sundávat aby byla hratelná

Prvni vec je otazka ovladacu. Dal mohou byt problem antiviry. Pak maji lide s oblibou instalovat ruzne boostery a cistice (ccleaner). Vsechno z toho muze byt problem.

Doufam, ze ta sestava neni ve skutecnosti notebook.

Jinak mi vychazi, ze mas Core i5-6400 nebo Core i5-7500T. Tecko by mohlo zpusobovat problem, kdyby hra vic vyuzivala procesor, presne tu hru neznam.

V tvojich očiach plynulosť hier môže spôsobovať aj nastavenie FPS, netreba hádzať vinu na DX. Chod do nastavenia g.karty a daj Vertical Sync - Off global a povedz či sa niečo zlepšilo. Lebo keď máš nastavené napr Half-Adaptive tak ti hry pôjdu na 30 FPS a to je pre moje oči málo. Ja dám unlocked, nech si skáče ako chce a nevidím žiaden problém. Hry ktoré sa viažu na FPS napr. Fallout, Skyrim, Wolf , nerád hrám na locked 60 FPS, proste to neni ono.