Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě konzole

Jelikož mé PC pomalu dosluhuje rozhodl jsem se že za peníze které bych dal za upgrade vrazím do "herní" konzole. Ještě trošku váhám kterou vybrat, ale zatím u mě vyhrává XBOX. Chtěl bych vědět pár věcí které jsem na netu nenašel.

1. Jak na to jsou u ps4 a Xone bazarové hry? fungují bez problému?
2. Když budu mít speciální edici nějaké hry, mohu stáhnout dlc i bez gold učtu ?
3. Dají se ovladače nabíjet při hraní? Nechci co 5 minut měnit baterky

Jakou konzoli by jste vybrali vy? Prosím fanoušky ps4 aby nepsali že má hry ve vyšším rozlišení (to co ukázal u zaklínače 3, radši menší rozlišení ale 30 fps)

Nejsem fanoušek konzolí, ale kdybych ji vybíral, tak bych bral ps4, z důvodu vyššího výkonu..
Jinak samozřejmě s PC se to srovnávat nedá.
Bazarové hry fungují na obou konzolích.
Ovladače se dají nabíjet při hraní a beterie se u nich nemění.
Pokud jsou DLC bezplatná, tak stačí bežný free účet.
A příklad s Witcherem - to je chyba na straně vývojářů.. Jinak obě ty konzole jsou již nyní zastaralé.. Vlastně když bychom to vzali hodně kriticky, tak už v době vydání byly slabé a marketingové kecy že se jedná o next-gen jsou jen úsměvné.. Možná tak doslovný překlad next gen (nová generace) ale to je vlastně každá nová konzole, co je novější nežjejí předhůdce (logicky).

Mám PS4.
1. Polovinu her mám bazarových a žádný problém. V krabičce bývají kódy pro různé bonusy, které jsou použitelné jenom jednou, ale samotné hry jsou funkční.
2. Nevím, co je gold účet.
3. Samozřejmě že dají. Ale baterky vydrží minimálně několik hodin hraní.

Tak já jsem dal za ps4 10500. Mám koupený ps+ za 1300, Zaklínače 1500, The Order 18886 800, a časem si určitě koupím Fifu 16 1500, Battlefront 1600, Uncharted 4 taky +- 1600.

To máš celkem 17200. Samozřejmě si koupím i další hry, ale ty co jsem vypsal a teprve vyjdou kupuji jako novinky.

PC: 30 000...To už ani nemá smysl vypisovat kolik stojí hry když je to tak drahý :-)

A taky pc se časem samo dojebává (prostě člověk jako já, který tomu nerozumí, neví o s tím má dělat aby zase šlapalo jako když bylo nové). A nikde nemáš jistotu, že nějaé hra ti na pc pojede i za pár let, což na konzoli máš.

PC se samo nedojebává, PC dojebávají jeho uživatelé. A pokud tomu člověk nerozumí, pak je jedno jestli se rozbije PC nebo konzole, ale pokud člověk o PC má nějaké základní znalosti, pak si jej doma opraví sám, konzoli po záruce asi těžko.

Mimo to neznám konzolistu, který by zároveň doma neměl PC nebo notebook, takže vlastně ta investice do PC se stejně neušetří a i neherní PC nebo notebook rozhodně nebude za pár tisíc. Tím se dostávám i k univerzálním možnostem využití PC nejen na hraní, které snad netřeba rozvádět.

Argumentace o uživatelské nenáročnosti a "softwarovém pohodlí" je tak vykoupena stále stejnou grafikou po celou dobu životnosti konzole a omezením jen na hraní. Jistě, PC je dražší, ale za více peněz dostaneš více výkonu. "Nová" konzole bude i za rok stát skoro stejně jako v den zahájení prodeje a výkon lepší mít nebude.

Ano přesně jak píšeš, já mám taky notas (+- za 13000) a konzoli. A vím, že bych za ty peníze mohl mít poměrně silné pc, ale mě proste vice vyhovuji konzole. Já proti pc jako tak nic nemám, ale když někdo začne jak je to mnohem lepší než konzole tak se ozvu.

Jinak pro mě grafika nehraje tu nejdůležitější roli. A koneckonců když se člověk podívá na srovnávání pc a ps4 nebo xone tak je sice pc hezčí, o tom žádná, ale není to zas tak markantní rozdíl. Konkrétně Zaklínač 3 (už to sice napíšu po několikáté, ale to je neskutečná hra a která fakt dokáže dojmout) vypadá na ps4 nádherně. A s nějakýma 60 fps na mě nechoď, pro mě je hlavní, že se to dá bez problémů hrát.

Pokud pro tebe grafika nehraje nejdůležitější roli a stačí ti konzolových 30 FPS, pak by sis klidně mohl pořídit počítač za 20 000. Pojede to stejně, možná i lépe než na konzoli, a ještě ti zbyde 3000 na hry (10 000 konzole + 13 000 notebook). Jde-li však o bezstarostné hraní a tituly vyhrazené pro konzole, pak je jasné, že to PC nenabídne.

Já ale proti konzolím jako takovým také nic nemám kromě jedné věci, za kterou přímo konzole nemůžou, ale je to tak, že spousta her co vychází zároveň na PC i konzole jsou na PC zmršené, viz třeba nedávno: PIoGK

1. Ano mely by fungovat u obou. Sice prvne Microsoft tvrdil, ze bazarove hry nepujdou, ale nakonec otocil kdyz videl jak negativni kampan mel.
2. Ano muzes pohide stahovat i bez gold uctu.
3. U ps4 to jde, ale jak to je u xboxu one to nevim. Mam zkusenosti jenom s x360 a ten byl na tuzkove baterky.

Ja jsem zvolil ps4 diky Uncharted. Nebyt tahle serie u konzole od Sony tak bych klidne sel do xone. Nejlepsi zpusob jak zvolit konzoli je podle exkluzivnich her.

Ono vždycky záleží kolik máš peněz a co chceš hrát. Počáteční investice do konzole je nižší, ale investice do her jsou vyšší a to i když nehraješ úplně nejnovější hry. Protože minálně na na PS4 prostě nejsou tak obří slevové akce jako jsou třeba na steamu nebo humble bundle (a bazar taky není úplně levnej). Jasně i zde jsou slevové akce, ale ne v takovém měřítku. Druhávěc je jestli jsi "honič" fps a detailů, pro ty je tady jednoznačně PC, protože na konzolích běhají hry při 30FPS na vysokých (nikoli maximálních detailech). Důležitý je taky zmínit, že na konzole nevychází některé typy her ( strategie), takže pro milovníky strategií taky špatá volba. Na druhou stranu má hraní na konzoli své výhody, kromě nižšího počtu "nehratelných" her, které se vinou odfláknutých portů objevují na PC, je to i jistota, že během řekněme následujících 5-ti let si zahraješ všechny nejnovější tituly bez nutnosti se starat o HW, pohodlí které dokáže nabídnout velká televize a gauč a v neposlední řadě zástup exkluzivních titulů.

Já osobně jsem po dlouhém zvažování šel do konzole, protože už teď mám dva notebook a mít k nim další počítač už by na mě bylo trochu moc. Šel jsem do PS4 protože zabírá míň místa, má o něco vyšší výkon (ano hrajeme ve full-hd, ale to by mělo přijít i na X-One s příchodem DX12) a hlavně jsem chtěl bundle se Zaklínačem 3 :) (který mimochodem běžel krásně asi tak do updatu 1.8, ale možná už to zas dali dohromady). Příjemnou vlastností tohodle strojku je, že umí stahovat updaty a hry i když je uspaná, takže větší hry prostě stánu přes noc aniž bych o konzoli slyšel. NEvýhodou (nevím jak je to u X-One) je docela nízká výdrž dual-shocku na baterku.

To určitě, trochu si to spletl.
máš prachy=konzole
nemáš prachy=PC

Já už mám PC kolem 7 let bez upgradu a hraju na tom jak nové, tak i staré hry. Chtěl bych vidět jak na konzolích nové generace budeš hrát staré hry a naopak. Na nové hry musíš zase utrácet buď zvolíš xone nebo ps4, nebo upgrade pc za pár šupů a zahraješ si všchno. Sice ne ty hry na jen na konzole, ale stejně je většina jen plná cutscén a mají krátký příběh. Jediná pořádná exkluzivní hra by byla cod 3, ale kvůli tomu nebudu vyhazovat peníze, když to nejsou schopný udělat na pc tak, ať si to nechaj. Navíc kdo by to chtěl hrát na gamepadu? Toho bohdá nebude, abych hrál cod na gamepadu.

PC je pro ty co maj prachy
Konzole pro ty co maj prachy na rozhazování.
codko je masterpiece a nic s tim nenaděláš, to je fakt podle příjmů těch společností, co to vyrábí. Takže je zaručeno, že bude vycházet další a další. To víš komunita cod je elita, která si ráda zaplatí za další díly.

takoví sračky :D
prej masterpiece opravdu nic nepiš prej elita jo elita elit to určitě
prachy mají protože aby nějaký prachy měli musí od tý sračky výdat miliardy dílu
komunita codka není elita je jen blbá protože si pořád platí za sračky
PS:podívej se na hodnocení codko od nějkýho kvalitního recenzenta a uvidíš jak velká sračka to je ;)
)

Kvalitní recenzenti jsou pro mě hráči, kteří na tom odehráli alespoň pár set hodin.
Kvalitní recenzent= člověk, který to prakticky nehrál a neumí to a tak to samozřejmě nadává.
A komunita cod je chytrá, protože ví, že platí za pořádnej hukot kvalitní zábavy, a ne za přehnaně dlouhé cutscény a nudnej příběh. Když chci příběh pustim si film. Na co utrácet za hry, který jsou vlastně velmi drahý film.
A to že to má hodně dílů je plus pro sérii. Udělat kvalitní hru za dlouhý roky umí hodně výrobců, ale každý rok udělat skvělou hru, to už umí málokdo.

Ty musíš být troll nebo já fakt nevím. Když cod je pořád jedno a to samý.

Jinak je blbost rozdělovat, že kdo má prachy si koupí pc a kdo ne tak konzoli nebo v tvém nelogickém případě naopak. Prostě každý hraje na čem co mu více vyhovuje. Já i kdybych měl peněz jak šlupek tak bych na pc stejně nehrál.

Každý díl cod je unikát. Jsou od sebe odlišné už jen tou dobou, v které se odehrávají.

Já bych na konzoli nehrál i kdyby to byla jediná možnost jak si něco zahrát, protože myš=tvoje ruka, což gamepad opravdu není tvoje ruka, takže tak. A i tak jsou konzole předražené s těma hrama i stim, že musíš mít televizi k tomu, to taky něco stojí, pokud se nemýlím, takže pc je po všech stránkách +.

Já jsem viděl hodně her a musim říct jedna vedle druhý až na cod, to je výjimka.
Z čeho usuzuješ, že cod hraje pár tisíc lidí? Ty víš kdo hraje cod třeba když je offline, případně když se hraje na lanparty? To asi těžko. Navíc ne každý má čas na hraní, takže to můžou být jen příloežitostní hráči. Pravým ukazatelem kvalitních her jsou tržby výrobců, nic jiného.

jedna vedle druhý :-D co hulíš chci to taky :-D cod je jen obyčejná střílečka jako každá druhá ale když nepoznáš originální hru a pak nazvat cod originální to je síla
cod ti dobře rozmrdalo mozek
tohle mně dostalo:pravým ukazatel kvalitní hry jsou tržby výrobců
pane bože co ten chlapec má za fetiš? když actishitsion výdá tolik nedodělků a hráči cod jsou tak blbí že to kupujou tak ano tržby jsou velké
nic nepiš píšeš sračky a jen sračky je mi tě líto

Spec ops mise, kooperativní hry jako zombies, dead ops arcade, extinction, kooperativní kampaň, killstreaky, scorestreaky, vylepšení postavy v nových cod už i celý vzhled postavy, celkově to create a class, nové herní módy nový nepřátelé juggernauti, volnější pohyb double jump. Je toho mraky mě se to zdá dostatečné když to porovnám s ostatními hrami.

jaké ostatní hry? zatím tady perlíš jen ty
opravdu jaké hry? ty dvě sračky jsou ty největší maistrými co vyšli(krom starších dílů)
fakt nechápu ale ty v té hlavě máš asi fakt jen hovno když řekneš že hry typu minecraft,batteblock,darksouls,space engineers,gmod nebo borderlands nejsou originální né radši řekne že hra chod a strilej a zabijej je originalni
boze potrebuju akutni transplantaci mozku!!!

Máš pravdu s tou transplantací, ty ostatní hry co jsi vyjmenoval nejsou nic víz než nuda. Prej minecraft tak to mě dostalo. Si pamatuju jak bylo v replayi na coolu, jak dítě vyhrálo nabušenej pc a řeklo, že na něm bude hrát minecraft a ten dav lidí co tam byl jak to vypískal, to sem se fakt pobavil XD :-D .

háček je v tom že ty píšeš že jediná dobrá hra je každý codko a ostantí jsou sračky
trapnsplataci potřebuješ ty stačí se podívat na poslední konverzaci a podívat se že seš jedinej kdo tam obhajuje cod takže problém nebude ve mně
a škoda mozek se nedá transplantovat takže to vakuum ti v té hlavičce zůstane

To nemi pravda. S cod 3 jsem velmi nespokojen. Jinak v každym cod je nějaký unikát kvůli kterému mám rád jinak všechny codka. A jiný hry mě nijak nenadchli, co se týče stříleček, sice třeba jsem měl rád return to castle wolfenstein, ale tam se dojela kampaň asi 5 krát a konec. Už mě ta hra nebaví. A tak to je i u ostatních her krom cod, tam je furt co hrát. Jsou tam zombies, spec ops mise, achievementy v kampaních, kvůli kterým mě to stále baví atd. A multiplayer tam mě chytnul ten rank. Takle jsem dohrál cod multiplayery několikrát a baví mě to furt hrát dokola. A do toho ještě vychází nové díly, takže já nevím, který cod hrát dřív, to je ten největší problém.