Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PS4 či PS5 či PS6.... s klávesnicí a myší

Zdravim všechny. Myslíte že bude někdy v budoucnu možnost pořízení k herní konzoli PS klávesnici a myš, samozřejmě s tím že by tento způsob ovládání byl podporován většinou, nebo lépe všemi hrami? Nějak mi nikdy nedošlo proč vývojáři Sony ani Microsoft něco takového už neudělali, myslím že by prodej konzolí daleko více stoupl, protože sestavit PC o výkonu PS4 nebo Xbox One by se několikanásobně prodražil, což jsem osobně taky nikdy nepochopil.

O tom, že by se to ovládalo klávesnicí a myší dost silně pochybuju. Možná ještě tak u některých her, ale většinově rozhodně ne. Konzolové hry se obvykle hrají na gauči před televizí, tam by používání klávesnice a myši bylo značně nepohodlné.
Konzole jsou relativně levné, protože jsou dotovány z prodeje her.

Myslím si že ne, i když by si tím samozřejmě otevřeli cestu, jak dostat všechny druhy her na konzole. Už tak mrší dost her, co vychází i na PC. ;) Kromě toho koncept konzolí je hraní v obýváku u televize. Ovladač si vezmeš do ruky a můžeš u toho třeba ležet, ale na klávesnici a myš potřebuješ prostor. Což si tak nějak nedovedu představit, zejména u hráčů v USA, kde je hraní na konzolích velmi rozšířeno.

Politika konzolí je prodávat hardware pod cenou a software předražit. K tomu si připočti poplatky za online hraní a nějaký ty premium služby, a vyjde to skoro stejně jako pořídit si výkonný PC. Až na to, že PC využiješ univerzálně i na internet, práci, programy... konzoli máš pouze na hry. Spoustě lidem vadí i to, že prostě ta grafika je pořád stejná, z té konzole se nic víc nevymáčkne. Zkus si na 6 let starém PC, zahrát nějakou současnou hru... Na konzolích to funguje jen proto, že to na ten hardware optimalizují, respektive pomocí snížení FPS, rozlišení a triků s grafikou, tak aby to nějak obstojně vypadalo a hlavně to fungovalo.

Porovnáváš hry z roku 2006/2007 a 2012/2013? Fakt je ten, že tak nějak od roku 2010 ty hry na konzolích vypadaly vážně pořád stejně. Sám mám Xbox 360. Radši bych teda, kdyby vypadaly o něco hůř a šly aspoň ve stabilních 30 fps s nějakým vyšším rozlišením, protože hrát na 35" TV v 1280x720 je vážně otřesný. Já si nemyslím, že by se teď na nových konzolích dál zlepšovala o znatelný kus grafika. Co teď vyšly current geny, po 2 letech vypadá grafika podobně, ale hlavně to už teď konzole nezvládají, když na Xboxu se musí snižovat rozlišení(Fakt, v roce 2015?).. jo hlavně že Sony fanboyové křičí, že je PS 4 výkonnější, tam jim to sice jede ve FullHD, ale co jsem mohl hrát třeba Witchera 3, tak s fps dropy. Radši bych o něco nižší rozlišení.. Ale ne oni ne, protože potřebují zavřít hubu fanouškům tím, že to má vyšší rozlišení než na Xbone, i za cenu toho, že se to pomalu seká, dementním fanboyům to vadit nebude.
Žádný velký zlepšení se konat nebude, jedině, že se zase bude hrát v 720p a to ať s tím jdou do *****, ať už to má sebelepší grafiku, v 720p se to pomalu hrát nedá.
Je mi ale jasný, že někomu jako ty takhle "složitý" věci nemá cenu vysvětlovat, protože Sony fanboyové jsou ta nejhorší internetová verbeš. Beztak si půjdeš strkat klacek do svojí herní krabičky a mě se pokusíš "utřít" :-D

U stříleček bývá v nastavení možnost si zapnout asistenta míření nebo zcela automatické míření, což už pak hraní na konzoli opravdu degraduje hráče na malé děcko, jehož maminka vede za ručičku. Ale nevím, pouze jsem to viděl, osobně jsem na gamepadu hrál jen FIFU a NHL, tam má právě naopak ovladač výhodu před klávesnicí.