Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dnesni hracska generace

Nevim jak vam, ale me prijde ze dnes se hraci ani hrami moc nebavi. Jediny co je zajima tak technicke specifikace. Ze ma ps4 o neco malo vyssi rozliseni nez xone, ze konzole brzdi vyvoj her, ze je Zaklinac downgradovan (takove veci se pritom delali vzdy, nikdy vysledna kvalita grafiky neodpovidala predvadenym videiim) a resi se skutecne kazdy nepodstatny detail a pritom se zapomina ze hry jsou tu od toho abychom se u nich bavili.

A čože tým chceš povedať? To čo si tu ty napísal sa hovorí už dlho. Neviem, či je to toto, ale ano a zároveň aj nie. Pretože dnešné hry sú robené predovšetkým len aby ohúrili po grafickej stránke. Tým pádom hry "bavia" po grafickej stránke. Keby si si zobral dnes niečo staršie ako napr. ...ja neviem..NFS 3, alebo FIFA 98. Čo sú mimochodom hry, ktoré som hrával ked som bol ešte malý. Dnes, dnešná generácia hráčov, vo veku 6-10 rokov by o takéto hry asi ani nezakopla. V tom prípade ich zaujímajú "technické špecifikácie" > grafika. No ja sa k nim rád vrátil, a mňa rozhodne bavia. Takže odpoved na tvoju otázku: Ako koho..

Sice tohle není téma o konzolích ale váš názor na tohle ? watch
Takové FPS mě děsí (Klidně mi stačí 30 když to není střílečka, a ta podle mě na konzole stejně nepatří), ale "nová" konzole a už to padá na 27FPS.
Co bude za 2 roky ? Aha ja zapomněl to je kvůli "filmovému" podáni.

Asi ještě počkám nějaký ten měsíc na budoucí hry, a podle toho se rozhodnu jestli do PSka jít.

Xbox jede na menší rozlišení, aby mohl konkurovat PS4 v počtu fps. Dnešní konzole z nových her ani víc tahat nebudou, spíš to bude horší a horší. Dokonce se šušká že už se vyvíjí PS5 a ani bych se tomu nedivil. To co vydali jako "nextgen" není nextgen v pravém slova smyslu. Ano je to nová generace konzolí, ale výkonostně je to hrůza už teď a co teprve za 2,3 roky.

No právě... To že se grafika nevyrovná verzi na PC mi nevadí, ale vědět že PS4 vydrží aspoň 6 let než vydají PS5. Pokud je ale pravda co píšeš tak tím naserou všechny konzolisty na světě a doufám že se najde nějaký odvážlivec co jím to tam vypálí.

Když koupím hru za nemalé peníze, chci od ní aby byla v takové kvalitě, jak mi byla prezentována. To je tak i s každou věcí kterou doma rozbalíš a dostaví se zklamání. Takže ta hra mě může obrovsky bavit, ale to prvotní drobné zklamání tam je. Když koupím novou televizi a pojede mi jen černobíle, taky nad tím nemávnu rukou jen kvůli tomu že film má skvělý děj. Tím nechci říct že hledím jen na pozlátko, baví mě i staré hry, tam aspoň vím co můžu čekat. Nevím ale jestli spadám do tvé kategorie dnešní hráč, hraju už cca 25 let a pořád mě to baví.

Já rozhodně ve svých letech nejsem naivní, odpověděl jsem na tvůj původní dotaz, proč se řeší technická specifikace her. Právě proto, že máš dostat to, co kupuješ. Samozřejmě za ty roky vím co mě čeká, ale sere mě to. Jestliže Tobě to nevadí, to je zase Tvůj problém, to je typické čecháčství. Jinak Tvé názory si poněkud odporují http://debaty.net/debates/26722-konzumni-spolecnos t

Hry mě samozřejmě baví, ale nechci hrát hry s kompromisy (nějaké médium, stahování detailů apod.). Hraji ty hry, které si mohu vychutnat plynule na maximum (v mém preferovaném rozlišení 1280*1024). Pokud zjistím, že hardware přestává stačit, koupím nový (minulý PC mi vydržel bezmála 7 let, měnil jsem akorát grafiku, 3x odešla v záruce), který má šanci zase řadu let mé požadavky plnit. Nemusím až tak hledět na každou korunu, o to je to pak jednodušší skládání :)

Zaklínačem 3, Far Cry 4 či GTA 5 se teď vůbec nemíním zabývat. Počkám klidně rok/dva, až cena spadne na čtvrtinu, až budou pořádně odladěné, vylepšené, se všemi DLC. Pak si to ve vánoční akcí za 9,99€ taky koupím; současný PC mi umožní jejich hraní dle mých požadavků na grafickou kvalitu levou zadní.

-----
A jak jsem už psal mnohokrát, kdyby 5 let nevyšla ani jedna hra, naprosto mi to vadit nebude. Hrát bych měl pořád i tak toho dost a dost. Vlastně jsem letos snad nic nekoupil (možná něco na Humblebundle za dolar, nevím). Ve wishlistu sice mám toho dost, ale jedná se spíše o sledovací databázi, než že bych za něco 49,99€ dal. Ani náhodou.

ale nechci hrát hry s kompromisy (nějaké médium, stahování detailů apod.)

Osobně to mám tak, že si sice nastavím vysoké detaily a chvíli se jimi kochám, jenže pokud se dostaví herní zápal, tak nějaké detaily přestávám vnímat a je mi tak prakticky jedno, na jaké úrovni jsou, pokud to teda není úplný low. A pokud se herní zápal nedostaví, tak to vysoké detaily nezachrání a od hry brzo odcházím.

Mám to podobně, u spousty her není rozdíl na high a low až zas tak extrémně viditelný. Mám pocit, že ten rozdíl se stále zmenšuje. A pokud se člověk do hry zažere, málokdy si stoupne ke zdi a zkoumá detailnost textury. Nad nastavením high jsem se chvíli kochal po koupi nového pc, pak už mě to přešlo.

To je pravda. Hodně od spolužáků slyším samé technické věci, o kvalitě, o tom, zda je ta hra něco a něco. Ale při tom jsem snad nikdy od nich neslyšela něco jako "Ta hra se mi líbila. Ta mapa mi tam pomohla" atd.. Vím, že by taky mluvili i o takových věcech, ale to podle mě do té hry patří.
Je mi vždycky jedno, zda je ta hra můj žánr, jakou ma kvalitu a zda je nějaká oblíbená. Jde mi vždy o to, abych se u toho nenudila, i když nemusí být grafika nějak zázračná (to ale neznamená, že musí vypadat jak z pravěku).