Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft: iron farma

Máte někdo vlastní zkušenost?

Viděl jsem zběžně pár návodů, jeden šílenější než druhý ]:) Princip: umělá vesnice (=spousty dveří), nějak tam narvat vesničany(?), začnou se spawnovat golemové, kteří jsou vodou splachováni k lávě, která je zabije. Padá z nich železo a růže (červené barvivo).

K tomu mám pár dotazů:
1. musí tam být vesničani? Pokud ano, jak je tam dostanu? Nebo se tam objeví nějak sami?
2. to redstoneové šílenství naprosto nechápu ;-)
3. nejraději bych něco jednoduššího. Třeba méně účinného, pomalejšího, ale něco, co jako začátečník pochopím :-x

Potřebuju hodně železa. Jednak na maximální beacon (nejraději 2 kusy!), druhak na zábradlí (jen to u mého centrálního schodiště se skládá odhadem z více než tisíce "plotů").

Pomalu si říkám, že by se hodilo něco z mého světa natočit :-D To ale asi nehrozí.

Nakonec se asi rozhodnu pro tuto farmu: watch
Stavba není zas tak náročná.

Nejhorší tam bude narvat ty vesničany (vůbec jich tolik sehnat!). Můj plán (je-li to blbost, zkritizujte :-)) je následující: Asi vytvořím někde ve vesnici nějakou jámu, pár jich tam nastrkám a nechám je tam množit. Od jámy udělám železnici k farmě (min. 100 bloků od vesnice), tam je vodním výtahem dostanu do těch "bočních komůrek" vedle těch spawnowacích "zaplavených nádržích".

Důležité info, které zatím nevím: aby iron farma fungovala, musím být někde poblíž. Nebo můžu být třeba kilometr daleko?

No jo, ale to bych potřeboval nainstalovat modpack, http://feed-the-beast.wikia.com/wiki/Feed_The_Beas t_Wiki

Je jen pro 1.7.
Nedá se nic dělat, musel bych čekat, až časem modaři vezmou na milost 1.8 a výše.
Zábradlí (žrout železa) mám, momentálně 3 stacky železných bloků (1728 ingotů), kromě toho tak 300 samostatných ingotů. Na beacon to tedy bohatě stačí. A na centrální podzemní chrám (kde beacon umístím), zas tak moc železa nepotřebuji (lustry, zábradlí).

Jde to postavit pod zemí?

Napadlo mě, že ty iron farmy nebudu dělat na povrchu, ale umístím je kousek nad bedrock, mám tam na úrovni "11" spoustu vytěžených šachet, odhadem na ploše 400*200 metrů. 4 iron farmy mi tam pohodlně vlezou bez nějakého velkého stavění. Pokud tedy mohou vesničani bydlet a množit se na místech, kde nesvítí slunce! Cosi mi říká, že jsem někde zahlédl, že to nejde..

Ta venkovní dvoupatrová stavba je škaredá (nepřirozeně vysoká) Asi bych to musel stavět dál od baráku, abych ji z oken neviděl ;-) Dole pod nimi bych mohl mít třeba lesní školky; když zž tam budu, abych tam jen nestál jak píchlé kolo. Možná bych ale také mohl postavit 4 iron farmy kousek od baráku (s dodržením vzdálenosti 100 nebo kolik) do "čtverce" a zamaskuju to stromy, aby to moc nestrašilo.

Ano, buď je tam navozit a namnožit, nebo naspawnovat. Osobně nejsem tak zásadový, abych je tam natahal poctivě (potřebuji na plánovanou farmu 96 vesničanů a 2 nájezdníky - či co to jsou zač, prostě ty skřety s kuší), zabralo by to desítky a desítky hodin. Moje farma by měla umět >5000 železa za hodinu, neměřil jsem to. Pokud bych přidal další dva nájezdníky a předělal jejich dopravu, možná až dvojnásobek, ale farma by se mi vzhledově nelíbila. A pokud je farma v trvale načtených chuncích (zabere jich 9), za chvíli se mohu v železe topit.

Verze 1.18.2, Forge+modifikace