Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft: iron farma

Máte někdo vlastní zkušenost?

Viděl jsem zběžně pár návodů, jeden šílenější než druhý ]:) Princip: umělá vesnice (=spousty dveří), nějak tam narvat vesničany(?), začnou se spawnovat golemové, kteří jsou vodou splachováni k lávě, která je zabije. Padá z nich železo a růže (červené barvivo).

K tomu mám pár dotazů:
1. musí tam být vesničani? Pokud ano, jak je tam dostanu? Nebo se tam objeví nějak sami?
2. to redstoneové šílenství naprosto nechápu ;-)
3. nejraději bych něco jednoduššího. Třeba méně účinného, pomalejšího, ale něco, co jako začátečník pochopím :-x

Potřebuju hodně železa. Jednak na maximální beacon (nejraději 2 kusy!), druhak na zábradlí (jen to u mého centrálního schodiště se skládá odhadem z více než tisíce "plotů").

Pomalu si říkám, že by se hodilo něco z mého světa natočit :-D To ale asi nehrozí.

Ano, buď je tam navozit a namnožit, nebo naspawnovat. Osobně nejsem tak zásadový, abych je tam natahal poctivě (potřebuji na plánovanou farmu 96 vesničanů a 2 nájezdníky - či co to jsou zač, prostě ty skřety s kuší), zabralo by to desítky a desítky hodin. Moje farma by měla umět >5000 železa za hodinu, neměřil jsem to. Pokud bych přidal další dva nájezdníky a předělal jejich dopravu, možná až dvojnásobek, ale farma by se mi vzhledově nelíbila. A pokud je farma v trvale načtených chuncích (zabere jich 9), za chvíli se mohu v železe topit.

Verze 1.18.2, Forge+modifikace