Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft: "slimáci" (slime chunk spawner)

Hraju verze 1.8/1.8.1. Našel jsem si slime chunk, podle http://chunkbase.com/apps/slime-finder#55013429657 30401957 (číslo je seed mého světa).

V "dolovací" úrovni 11 (mám tam celý systém šachet na brenchmining) jsem vyčistil celý chunk na výšku 3 kostky, na stěny nainstaloval pochodně (na zem ne!), šel jsem někam jinam a za chvíli se mi tam slimáci objevili. Získal jsem z nich 10 kuliček.

Od té doby nic. Jsem ve vzdálenosti cca 30 od okraje chunku (do vzdálenosti 24 se nespawnují, od 128 zase okamžitě mizí) a furt nic. Pavouků, skeletonů a creeperů lezou mraky, ale ti zelení slimáci nic. Vím, někde jsem četl, že jsou "vzácní", ale až tak?

Zná někdo nějaký dobrý způsob, jak je podpořit v množení? Případně na výrobu jejich farmy? Má smysl zvýšit ten prostor?

Kousek vedle mám 4 slimechunky vedle sebe (zatím nevydolované, jen protkané chodbama, Uvažuju, že vydoluju i ty (ale je to otrava i s diakrumpáčem enchantovaným "30").

Slimácké koule potřebuju. A potřebuju jich dost..

Klasický spawner (jako je v dungenonech) slimáci asi nemají, co? Spawnery jsem našel dva, pavoučího v jedné opuštěné šachtě a skeletoňáckého normálně na povrchu, v malé jeskyňce v extreme hills kousek od baráku (budu to mít blízko na farmu ;-))

Díky za rady či za vaše zkušenosti.

--

Slimáci se respawnují i v levelu 50-70 v bažinách za úplňku. Ty jsou ale od mého sídla hodně daleko a čučet tam se mi moc nechce.

Něco takového?
(žluté kostky jsou svítící dýně)

[1586-slimefarma-png]

To mě taky napadlo*). Nechat volné okraje (za 16*16 plochou chunku nechat "díry"), aby popadali sami dolů (pokud jsou tak hloupí), nebo chodit stav kontrolovat po schodech, žebříku, výtahu? Sklízecí farma (jako např. na obilí) vodou funguje pěkně na 8*8 ploše, v 16*16 si to nedovedu rozumně představit - obzvláště, když ta respawnovací plocha by měla být rovina.

-----
*) měl jsem představu, že v rámci toho spawnovacího chunku se slimáci budou generovat na příhodné ploše kdekoliv, ale jen "jednou". Zda zvýším pravděpodobnost několika patry, toť otázka.

Lepivé pistony, trampolína, vodítka na zvířata. A do zásoby :) (…a štvalo mě, že se v mém slimechunku nějak neobjevují)

Zkusil jsem ty bažiny, to je opravdu jiné kafe. Za pár nocí jsem nasbíral asi 30 kuliček (ve dne jsem těžil jíl, když už se nedá chrápat v posteli ;-)). Ale také jsem jednou zemřel; té další havěti je tam více než dost (mám jen železné brnění, lektvary zatím neumím, nemám destilovací přístroj - a do Netheru pro potřebnou komponentu - jakousi tu "hůlku" či co - se mi moc nechce. Pevnost je kdoví kde, orientace tam je mizerná i s minimapou, akorát tam občas jdu natěžit jen písek na netherbricky a "světelný prach" na lampy).

Osvětlení bažin (=eliminace respawnování té ostatní čvardy) nebude fungovat, protože slimáci potřebují maximálně 7. úroveň světla

In swamps, slimes may spawn at night between the heights of 50 and 70 provided the light level is 7 or less. They spawn most often on a full moon, and never on a new moon.

nn, zůstávám věrný 1.7.10tce.. každopádně jsem v noci narazil na swamp chunk a dal se do zabíjení slimů, měl jsem docela štěstí, že jich bylo hodně (např. 3 velcí hned u sebe ve vodě) horší bylo, že jsem měl plný inv a musel vždy něco odhodit, do toho ti mobové všude.. ale opravdu si stačí najít větší bažinu a za 1-2 noci máš zásobu na hodně dlouho

Já jsem také složitě hledal a hlavně kopal slime chunky, které se ovšem nevyplatily. Nejlepší je opravdu za úplňku navštívit bažinu a máš zásobu slimu na pěkně dlouho. Chystám se na draka a spíš přemýšlím, jak se zásobit šípy. Mlátit skeletony po jednom mi připadá neefektivní a spawner ne a ne najít :-(. A kvůli šípum mob trapku se mi stavět nechce.
Jakou používáte minimapu na verzi 1.8.1? Dík

Pro 1.8.1 minimapa není (respektive, nic jsem nenašel). S mapou (LiteLoader: Voxel map) hraju verzi 1.8, s Optifine C2. Bez mapy (často není potřeba) 1.8.1, s OptiFine C4.

Na hledání spawnerů existují i utility (vím, je to trochu podvod), například Minutor (nepotřeboval jsem to použít). Pavoučí jsem našel v opuštěných dolech, skeletoňácký náhodou na povrchu, kousek od baráku. XP farmy jsem z nich ale zatím nestavěl.