Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft: "slimáci" (slime chunk spawner)

Hraju verze 1.8/1.8.1. Našel jsem si slime chunk, podle http://chunkbase.com/apps/slime-finder#55013429657 30401957 (číslo je seed mého světa).

V "dolovací" úrovni 11 (mám tam celý systém šachet na brenchmining) jsem vyčistil celý chunk na výšku 3 kostky, na stěny nainstaloval pochodně (na zem ne!), šel jsem někam jinam a za chvíli se mi tam slimáci objevili. Získal jsem z nich 10 kuliček.

Od té doby nic. Jsem ve vzdálenosti cca 30 od okraje chunku (do vzdálenosti 24 se nespawnují, od 128 zase okamžitě mizí) a furt nic. Pavouků, skeletonů a creeperů lezou mraky, ale ti zelení slimáci nic. Vím, někde jsem četl, že jsou "vzácní", ale až tak?

Zná někdo nějaký dobrý způsob, jak je podpořit v množení? Případně na výrobu jejich farmy? Má smysl zvýšit ten prostor?

Kousek vedle mám 4 slimechunky vedle sebe (zatím nevydolované, jen protkané chodbama, Uvažuju, že vydoluju i ty (ale je to otrava i s diakrumpáčem enchantovaným "30").

Slimácké koule potřebuju. A potřebuju jich dost..

Klasický spawner (jako je v dungenonech) slimáci asi nemají, co? Spawnery jsem našel dva, pavoučího v jedné opuštěné šachtě a skeletoňáckého normálně na povrchu, v malé jeskyňce v extreme hills kousek od baráku (budu to mít blízko na farmu ;-))

Díky za rady či za vaše zkušenosti.

--

Slimáci se respawnují i v levelu 50-70 v bažinách za úplňku. Ty jsou ale od mého sídla hodně daleko a čučet tam se mi moc nechce.

Něco takového?
(žluté kostky jsou svítící dýně)

[1586-slimefarma-png]

To mě taky napadlo*). Nechat volné okraje (za 16*16 plochou chunku nechat "díry"), aby popadali sami dolů (pokud jsou tak hloupí), nebo chodit stav kontrolovat po schodech, žebříku, výtahu? Sklízecí farma (jako např. na obilí) vodou funguje pěkně na 8*8 ploše, v 16*16 si to nedovedu rozumně představit - obzvláště, když ta respawnovací plocha by měla být rovina.

-----
*) měl jsem představu, že v rámci toho spawnovacího chunku se slimáci budou generovat na příhodné ploše kdekoliv, ale jen "jednou". Zda zvýším pravděpodobnost několika patry, toť otázka.

nn, zůstávám věrný 1.7.10tce.. každopádně jsem v noci narazil na swamp chunk a dal se do zabíjení slimů, měl jsem docela štěstí, že jich bylo hodně (např. 3 velcí hned u sebe ve vodě) horší bylo, že jsem měl plný inv a musel vždy něco odhodit, do toho ti mobové všude.. ale opravdu si stačí najít větší bažinu a za 1-2 noci máš zásobu na hodně dlouho

Já jsem také složitě hledal a hlavně kopal slime chunky, které se ovšem nevyplatily. Nejlepší je opravdu za úplňku navštívit bažinu a máš zásobu slimu na pěkně dlouho. Chystám se na draka a spíš přemýšlím, jak se zásobit šípy. Mlátit skeletony po jednom mi připadá neefektivní a spawner ne a ne najít :-(. A kvůli šípum mob trapku se mi stavět nechce.
Jakou používáte minimapu na verzi 1.8.1? Dík

Pro 1.8.1 minimapa není (respektive, nic jsem nenašel). S mapou (LiteLoader: Voxel map) hraju verzi 1.8, s Optifine C2. Bez mapy (často není potřeba) 1.8.1, s OptiFine C4.

Na hledání spawnerů existují i utility (vím, je to trochu podvod), například Minutor (nepotřeboval jsem to použít). Pavoučí jsem našel v opuštěných dolech, skeletoňácký náhodou na povrchu, kousek od baráku. XP farmy jsem z nich ale zatím nestavěl.