Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krádež účtu

Dobrý den.
Hraju online hru League Of Legends a kámoš mi ukradl postavu žádné peníze sem nedal do toho.Jelikož mi změnil heslo a jámu také změnil heslo a říkal že do tý postavy dal 3000kč můžu mít od policie čr ,nějaké poplatky nebo můžu být trestně stíhán ?

Trestní stíhání je blbost. Pod 5 tisíc je to stejně jen přestupek.
Nejsem sice právník, ale myslím si, že tohle (i pokud by to v PČR řešili, což si nemyslím, mají lepší starosti než postavy na lolku) se stejne nijak nedá moc dokázat nebo tak. Neumím si představit, jak by to kdo chtěl řešit. Klid. Spíš bych zvažoval, jestli bych ho dál nazýval "kámošem".

Ale já mluvím o tom, že mnohdy nepomohou pokud ho máš lokalizovanej, víš přesně kde se dotyčný nachází. Jako když si sám vypátráš ukradenej automobil pomůžou.. S mobilem by to mělo být totožné ne? Nebo snad mobil za 20 táců není podstatnej?...
Ale tohle fakt nemá cenu tady řešit. Spíš mě obecně sere, že si tu člověk musí věci vydupat, jinak má prd.

být trestně stíhán

- Aby mohl tzv. Kamarád podat trestní oznamení musel by mít 18+ a to asi nemáte ani jeden co? Tak bych to preskočil.
TiP~ Najdi si jineho kamaráda.

zákony tu nejsou dělané pro slušné lidi

- To nejsou ani tady a docela uz me to začíná srat, aby zákon pracoval jak má, je zapotreby mít dobrē napráskané bankovní konto, nebo jinou barvu pleti.

kdo by je tam živil?

- Danoví poplatníci.(na kolik vyjde jeden vezen na rok nevím) ale zadarmo to nebude.
- Zde, muslimanská komunita, která zabíra 75% vezenského systemu, na jídlo dostávají vyhradnē hovezí maso o proti ostatním 25% narodnostním mensinám.
- Co je ale jasné, je ze zákon a systém jako takovy se stal spíse mediální zálzitostí haklivé na verejné myslení.
- Jak z toho ven? Nevím, kdyz jsem byl mladsí, tak jsem myslel ze volby nečemu pomuzou, ale rychle jsem pochopil ze jsem byl naivní.
- Nejsmutnejsí je dnes lidská lhostejnost, kdyz vidím v novinach - Mladá dívka byla napadena na vlakovém nádrazí o prítomnosti 30 občanú.
- Meli strach z útočníka nebo zákona? Občan ktery za leč hrdinsky skutek si Ted musí odpikat 2 roky o proti útočnikovy ktery dostane podmínēny trest na 12 mesícú? Ano, neco tady není v porádku.

Viz. pán s kuší, se kterou postřelil jednoho z cikánů, co mu v noci vlezli na pozemek za účelem krást. Chránil svůj majetek, potencionálně i zdraví (je snad jasné, že by se na něj ty hyieny vrhly) a šel k soudu. Přiznám se, že ani nevím jak to dopadlo, jestli ho nakonec zavřeli. Tady bych uvítal něco z EMERIKY. Vlezeš ke mně, nemáš tu co dělat, dostaneš varování, jestli neodejdeš, pak tě postřelím...

No mě na tom rozhodilo víc to, že mu tam lezli opakovaně. Pokud se nepletu, když střílel, už u něj byli na návštěvě asi po šesté a probourali se skrz zeď. Nepochopitelné, že by se v tu chvíli člověk mohl třeba i bránit...
On udělal chybu v tom, že střílel až když už utíkali, takže to nemůže být hodnoceno jako sebeobrana. Sic možná nebyl v právu ze zákonného hlediska, ale morálně jednoznačně ano, soudci by se občas nad tím měli zamyslet.
Pokud by mě někdo třeba v noci navštívil, nejspíš se bránit nebudu a pokusím se utéct, protože vím, že kdybych tomu "chudákovi" nedejbože něco udělal, sedět půjdu já a on bude krást dál. To, že já jsem bezúhonný občan a on je už po osmácté trestaný (to mi taky vysvětlete někdo, jak může být někdo víc jak já nevím - 3x trestaný? To už nemůže být náhoda a ten člověk by z kriminálu neměl vytáhnout paty do konce života. Pak to dopadne jako se zákazem řízení a zabitou policistkou) už nikoho nezajímá.

Jasně, chybu může udělat každý, ale abych tu chybu udělal třeba 20x?

Otec spacifikoval jednoho násosku, co v místě mého bydliště vykrádal auta kvůli drobákům, rádiím apod., když nám vymlátil okýnko a lezl do auta. Dal mu do držky, nacpal pod auto a počkal na přijezd policie. Ti ho naložili a než dořešili s otcem, kdy má jít na službenu, tak se jim tam dotyčnej v autě vychcal. Dali mu do držky, odvezli na služebnu. Otec se oblíkl, šel v noci na služebnu a týpek byl připoutanej k topení a zbitej ještě víc. Otec se ptá, co jste mu udělali :-)... a oni, no to je známá existence, ten u náš má popsaný 4xA4 krádeží z aut atd. no a když jsme se snažili sepsat protokol, tak se nám pokusil ukrást mobilní telefon, tak jsme mu přidali. Bohužel, zákon je na něj krátkej, my ho akorát můžem zde držet 24hodin a pak pustit. A pak otci řekli, že ho měl seřezat daleko víc. Takže asi tak. je mi z toho zle.

- Aby mohl tzv. Kamarád podat trestní oznamení musel by mít 18+ a to asi nemáte ani jeden co?

Jen bych upřesnil, že trestní oznámení může učinit kdokoliv, nemusí to být pouze osoba dospělá. Aspoň v ČR to tak je.

To nejsou ani tady a docela uz me to začíná srat, aby zákon pracoval jak má, je zapotreby mít dobrē napráskané bankovní konto, nebo jinou barvu pleti.

Na jednu stranu mě těší, že to není problém jen ČR, osobně jsem si myslel, že třeba ve Francii to bude lepší, na druhou stranu to je špatně. S tím napráskaným kontem celkem souhlasím, o barvě pleti nemluvě ;-)