Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Indie hry

Na Steamu se objevuje plno indie hre (hry od nezávislého tvůrce, se státem Indie nemají nic společného). Tento topic bych jim chtěl věnovat, zde tedy můžete doporučovat a diskutovat o těchto hrách. :-)

Hrál jsem zajímavou indiovku Zombie Driver. Je to velmi chytlavá hříčka, v posledních levelech vám dá zabrat. Mám i DLC, co přidává do hry nový mód, tzv. Summer Slaughter. Vřele doporučuju, pokud máte rádi závodní hry; a nevadí vám pohled z vrchu a stará grafika. Na Steamu koupíte za 8,99€; pokud chcete DLC, tak si připlatíte ještě 1,49€. 31410

Dále se mne velmi láká hra TRAUMA, hrál někdo? Jelikož vypadá fakt zajímavě.

Indie her nám na svém steamáckém účtu spoustu. Nakupuji ale výhradně ve slevách (zpravidla -75%).

Trauma mě (z videa, obrázků) nijak nezaujalo.

Ve wishlistu z indie her mám:

Toki Tori 2 (zatím nevyšlo)
Quantum Conundrum + DLC
Fractal
Unmechanical

(čekám na Vánoce)

Z indie her, co mám, nejčastěji hraju Everyday Genius: SquareLogic.

Trine, Limbo, World of Goo - určitě doporučuju ... nejen že hratelnost je parádní ale i ten svět té hry je úžasnej ...

a Peggle - přijmená oddychovka - pořád ještě nemam ani dohraný ty challenge a už to mam v pc snad přes pul roku :D

ostatní neznám :)

Neřekl bych frustrující či deprimující (jako že budeš naštvaný, že se nemůžeš pohnout), spíše "temná" (více než Dear Esther, což je mimochodem taky umělecký kousek, hra-nehra). Checkpointy jsou dobře rozmístěny, vždy před nějakým kritičtějším úsekem.

Pár špeků tam je, řadu věcí budeš opakovat mnohokrát, ale neměl jsem nikdy pocit, že by mi to nějak moc vadilo. Atmosféra hry je tak báječná, že 5x opakovat nějakou složitější část není nijak otravné.

Finální level/rébus mi oproti očekávání nepřišel zdaleka tak složitý jako načasováním docela náročné "druhé setkání s hotelem". Mírně zmatečný mi přišel jeden úsek s gravitačními hrátkami s velkými kvádry, bránícími v postupu.

Limbo si určitě zaslouží hodnocení 10/10.

Aha :)

Limbo ti každopádně doporučuji; budeš-li mít problém, poradím. Většinu levelů mám pořád před očima.

Mám hromadu indie her (i dohraných), bude-li zájem, mohu doporučovat do aleluja. Asi jsem to už psal jinde, ale poslední roky mám dojem, že indie scéna mě baví mnohem více než přehypované AAA tituly (které jsou jen x-tou kopií předešlých dílů). Jen jeden rychlý tip (co tu nepadl): Eufloria.

Dobývá cizí světy. Zasadíš strom, ten uvolňuje "útočná semena" o různých vlastnostech, kterými napadáš okolní světy. A zároveň se musíš bránit. Jakmile dobudeš veškerý známý vesmír, vyhrál jsi daný level.

eufloria-49764

Na hru mám udělanou češtinu (ne úplně celou, ale ve vysokém stupni rozpracování). Vývojáři hry pracují na dalším vylepšení Euflorie a konverzi na konzole a zatím mi nedovolili češtinu uvolnit; až budou mít hotovo, dostanu language kit a češtinu překopu do té připravované verze (měla by být asi společná i pro PS3 a případně další zařízení), čeština pak bude přímou součástí hry. Nejedná se totiž o samostatný soubor s češtinou.

Jízdní model (podle videí) vypadá dobře. Trochu mi vadí ježdění vlevo, ale asi se na to dá zvyknout.

Čeho se ale docela bojím, je boj nablízko. Jestli něco nemám rád, tak to učení se kdejakým kombům, v horší variantě aktivovaným nějakou šílenou klávesovou kombinací. Pro mě je ideální obyčejná "jednoúčelová" pěst, kudla/bejsbolka a dále už jen střelné zbraně. Mortal Kombat a jeho varianty opravdu nemusím :)

Více se těším na podobně znějící hru, Watch Dogs.

Právě jsem koukal na velmi zajímavý dokumentární film o vývoji tří indie her - Super Meat Boy, FEZ a Braid. Opravdu dobré, pokud vás indie hry baví, doporučuju zkouknout. Jedinej problém vidím v tom, že za něj musíte vysolit 8 euro, takže doporučuju počkat na letní slevy, nebo ho "splašit" jinde. Opravdu doporučuju české titulky - naštěstí jdou na Steamu u tohoto filmu zapnout. Ke koupení zde, profil na ČSFD; taky můžete kouknout oficiální WEB.

Já měl dva takové zákysy: ten druhý neon a pak taková ta neintuitivní gravitační pasáž, jak to zdvihalo/spouštělo ty veliké kvádry. To jsem nakonec udělal (mačkáním čudlíků), ale pomalu ani nevím jak ::)

Ten úplný konec jsem dal napoprvé nebo napodruhé.

2D hopsačky dostávají poslední dobou úplně jiný náboj, co? Limbo, Braid, Deadlight, Pid, Trine, Rochard - co titul, to pecka. Třepu se na FEZ, snad to do Vánoc vyjde (tedy -75% :-))

@Bounty: máš dohráno NightSky? Já jsem úplně na konci, v poslední kapitole, pro postup dál potřebuji hvězdičky (dají se získat v předchozích úrovních). A to není žádná sranda, když je člověk nevidí a neví tedy, kde konkrétně v levelu je hledat. Mám zatím dvě, nutných pro postup je 6 (možná nakonec 12!).

Kurna,to je hra! Něco mě takhle nenadchlo už hodně dlouho. Hlavně ta grafika! Kam se hrabou nějaký Ultra MSAA blbosti! Ta hra je úžasná. Nechápu jak jsem kdsi mohl pomlouvat indie hry. Kéž bych jen tušil. Pokud budou další hry takovýhle,tak jsem maniak!