Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezpečnost Steamu

Nazdar chci si koupit na steamu hry a nevím jestli tomu mám věřit. Jak mám vedět že steam za rok neskončí nebo že ho někdo nehackne?
Potom budou moje hry fuč?
Dik za odpověd

doporučuju mít alespoň jednu steamovou hru i ve fyzické podobě (já mám takto např. Orange Box). Pak je (i v případě problémů s kráděží účtu, která je ale za předpokladu, že dodržuješ základní bezpečnostní pravidla velmi nepravděpodobná) získání účtu zpět velmi jednoduchá akce.

Že by zkrachoval Steam, to nehrozí - je to největší online prodejna, studio Valve kterému Steam patří, se koupe v penězech a vydává hry ne z musu, ale protože chtějí (viz čekání na HL3 - takové EA by už bylo dneska u HL5 ;-)).... ;-)

nemusíš mít ani jednu hru v krabicové podobě.. když se něco takového stane, tak zpětné získání účtu lze provést i na základě čísla kreditní karty, kterou jsi u nich hru zakoupil..

steamu se může věřit, ač čelil nějakým útokům, tak vše zatím zvládl. steam mám asi 5 let a nemohu si stěžovat

Pokud nám internet vypnou, bude samozřejmě i po Steamu. Ale to se snad v nejbližších letech nestane. Jak ale bude vypadat demokracie za 15, 20 let, těžko předpovídat.

Dodržuj pár pravidel budeš v bezpečí:
- heslo (asdf či 12345 není heslo!) nikomu nesděluj
- zapni ve Steamu SteamGuard ochranu
- jak píše Touchwood, je dobré mít nějakou krabicovku, která se na Steamu aktivuje (shodou okolností mám taky jen jednu a to taky Orange Box :-)), ze současné doby se nabízí např. Skyrim. Nebo (jak reaguje Kulis) mít číslo kreditky, ze které bylo placeno (tedy pořádně si zapsat starou, pokud expiruje a dostaneš novou, s jiným číslem)

Mám na Steamu koupeno bezmála sto her (+ DLC či datadisky) a nebojím se o ně.

Znám dva lidi, kteří o účet nějakou neopatrností došli, ale následně jej získali zpět. Jedním z nich je Vojta, který to tady nedávno řešil: http://hry.poradna.net/q/view/27092-ukradeny-ucet- steam-help

No ja jsem jednou prisel o ucet(mel jsem tam jenom CS anthology) protoze jsem slepe jednomu cloveku duveroval,nastesti jsem ho dostal zpatky...ale byl jsem mlady(oka no mladsi aby se nereklo :D mam teprve 18) a hlavne blby...ale za celou dobu fungovani steamu jsem nemel jediny problem..