Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam

Zdravím, přemýšleli jste někdy o tom, jestli může Steam nějak vypadnout jako služba? Nevím žádný příklad, ale například kdyby se tam někdo hacknul (to tu nedávno bylo), nebo nějaký náhlý krach.
Co pak bude s hrami, které jste si koupili? Přijdete o ně, nebo budou nějak ke stažení jinak?
Celkem by mě to zajímalo, i když doufám že se nic takového nestane a Steam bude fungovat bez problémů. ;-)

Co si o tom myslíte vy?
Máte Steam? Jaký je váš názor na Steam? Bych celkem i pokecal na toto téma.

Můj názor na Steam je velice pozitivní. Vede ho vlastně Valve a to je podle mě jedna z nejlepších herních společností, podmanili si svět a přitom nejsou "namyšlení" a jsou otevření pro komunitu. Velice si vážím Gabena (i když s HL3 mě začíná štvát) :D.
Ohledně hacku, na rozdíl od aféry s PS je Steam/Gaben schopen oznámit situaci bez obalu a ihned dávají lidem pokyny, co dělat (nedávný nepovedený útok na Steam). Každý poškozený je hlavně téměř ihned odškodněn. Zániku Steamu/krachu bych se tolik nebál, je to herní velmoc, která velmi prosperuje a dlouho bude.
Steam mám už 3 roky a nikdy jsem neměl žádný problém, jsem spokojen a spousty her mi poskytl za legrační ceny (v dobách, kdy L4D2 v ČR stál 400-800kč, byl na steamu za 95kč a tyto slevy se stále opakují). Herní komunita je tam taky obsáhlá. Věřím, že bude fungovat co nejdéle. :-)

Origin od EA sux, nechápu, jak se může nazývat konkurencí.

Jsem spokojen. Nejraději bych hry pořizoval jenom na Steamu, o krabičky opravdu nestojím.

Steam hacknutý nebyl (klient fungoval celou dobu), útočníci se dostali jen k nějakým databázím steamfóra.

Steam nemá jen valvácké hry, ale spousty dalších vydavatelů. Kdyby měl nějak skončit, určitě by byly vydány nástroje na možnost instalace/spuštění her mimo klienta. Vezmi třeba Skyrim, myslíš, že by si to Bethesda nepohlídala?

Náhlý krach. Jo je to možné; když začne třeba nukleární válka, když se začne něco velkého dít v Yellowstone caldera, Steam možná definitivně skončí. Ale to nám už bude asi jedno :x:

Steam je dnes největší online distributor her. A není vidět, že by nějak upadal, právě naopak. Stačí si všimnout, jak se Valve (což je herní studio, kterému Steam patří) "fláká" s dalším dílem HL3. Prostě "nemusí," protože vydělávají na Steamu.

A já si za kvalitní služby Steamu rád zaplatím. BTW všimněte si, že u steamových her prakticky neexistují cheateři... EA a jejich "slavný" Origin se mají ještě hodně co učit.

Ad hry na Steame - ty si kupujes len pravo ich hrat, nie samotne hry, takze pokial by Steam zo dna na den skoncil( co sa dufam nestane, je to skvela sluzba), tak by si nemal ani najmensie pravo od nich pozadovat nahradu.

Vo vseobecnosti su vsetky sluzby digitalnej distribucie dobre hlavne koli tomu, ze vsetko je u nich virtualne, takze sa ti na policiach neprasi na kopu krabic.

Já bych právě ty krabice rád měl. Sběratelské edice různých RPG s mapama a knížkama a tak..
Ad pád steamu, imho základní služba stahování her je tak jednoduchá, že pokud padne nebo bude hacknut steam, není problém to rozjet s databází uživatelů někde o dům dál a umožnit lidem co už mají nakoupeno stáhnout znovu..

Tak neviem, podla Steam Subscriber Agreement, ma Valve pravo ti kedykolvek zrusit ucet s tym, ze ti moze (ale nemusi) dat standalone nahradu hier. Ale naozaj neviem, ci by sa to hadalo s EU/CR pravom.

13. TERM AND TERMINATION

Either you or Valve has the right to terminate or cancel your Account or a particular Subscription at any time. You understand and agree that the cancellation of your Account or a particular Subscription is your sole right and remedy with respect to any dispute with Valve.

C. Termination by Valve.

1. In the case of a recurring payment Subscription (e.g., a monthly subscription), in the event that Valve terminates or cancels your Account or a particular Subscription for convenience, Valve may, but is not obligated to, provide a prorated refund of any prepaid Subscription fees paid to Valve.
2. In the case of a one-time purchase of a product license (e.g., purchase of a single game) from Valve, Valve may choose to terminate or cancel your Subscription in its entirety or may terminate or cancel only a portion of the Subscription (e.g., access to the software via Steam) and Valve may, but is not obligated to, provide access (for a limited period of time) to the download of a stand-alone version of the software and content associated with such one-time purchase.
3. In the case of a free Subscription, Valve may choose to terminate or amend the terms of the Subscription as provided in the "Amendments to this Agreement" section above.

In the case of a one-time purchase of a product license (..) from Valve

Tohle podle mě odpovídá situaci, že z nějakého důvodu nějaká konkrétní hra firmy Valve už na Steamu nebude. Ale nemyslím se, že by se to mělo týkat všech her všech distributorů. Her Valve je na Steamu naprosto zanedbatelné množství. Nebo myslíš, že když Gabe řekne "kašlu na Steam, peněz máme dost, všechno zrušíme" - že Bethesda a spousta dalších, kteří prodávají hry se steamworks ochranou, budou potichu? :-)

To je jedno, mna aj tak skor asi zaujala ta veta, ze Valve moze zrusit tvoj account kedykolvek. Ale mozme byt v klude, to skor naozaj skonci svet ako Steam (Valve nie je sprosta firma, ze si sama odstavi dojnu kravu).
A ad zmluvy Steamu - roznych vydavatelov - to uz nie je sucastou zmluvy a teba to v podstate nemusi zaujimat, ako si to Valve poriesi v pripade predcasneho ukoncenia Steamu.

Tak jsem se teď díval a mám tam taky 91 her :-)

Stane se, že hru lokalizuje distributor v Česku a lokalizaci na Steam neumístí (např. FEAR). A pak tu jsou (pro mě nepochopitelné) příklady, kdy česká hra je na Steamu jen v angličtině (Machinarium, .... vím, je to jen load, save a podobně, ale jde o princip). Na řadu dalších her existují fanouškovské češtiny, které je možno na Steam hry naroubovat.