Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou fps hru na pc?

Zdarec, chtěl bych poradit nějakou skvělou fps hru NE LINEARNÍ!! Nějakou krásně otevřenou viz crysis, battlefield 2... Tohle všechno už jsem ale několikrát dohrál tak už nevím :D. Nejlépe nějaké vojenské fps podobné bad company 2 ale jak jsem říkal, NELINEARNÍ! Díky moc.

Mno, hraju PC hry asi dvacet let, snad se mi až tak moc oči nezkazily :-)

To, že můžeš tři metry do pralesa, je "nelineárnost" pár posledních let. Evidentně nepamatuješ doby, kdy hry OPRAVDU nelineární byly.

Pokud teda nelineární = nekoridorové.

Crsis 1 i Warhead mám dohraný, C2 jsem vyhrál v soutěži a odehrál pár desítek minut, nebaví mě to i díky výrazně horší grafice (hraju v XP). Hra (C1) je to graficky opravdu "pěkná" (pominu-li pitomé scifi levely s těmi modrými létajícími "cosi"), ale moc volnosti v ní opravdu není. Některé uživatelské mapy jsou mnohem složitější (nejsem teď doma, takže nemohu posloužit příklady).

Zkus někdy (pokud překousneš grafiku!) nějaké vyšší levely ze staré starwars hry Dark Forces.

V tom případě nechápu, že jsi hru opravdu hrál. Ve hře máš několika km mapu a na té si můžeš dělat co chceš. Myslím, že každý koho se zeptáš ti řekne to samé co já. ;) Jinak Vizuální a technická stránka je rozdíl ;). Po vizuální stránce je C2 o hodně lepší (dx11 upgrade hires textures). Po té technické je mnohem horší než crysis (fyzika apod.). Ano také mě crysis 1 bavilo mnohem víc, ale říkám co říkám :). Samozřejmě myslím srovnání orig. hry bez modu apod. Crysis 1 s photoreal modem apod. nemá konkurenci ;). Jinak já jsem fanda star wars a všechno už to mám ohrané :D...

Crysis 2 jsem hrál v DX9 (na XP, jak jsem psal) - ve srovnání s o tři roky starším Crysis 1 je to grafická slabota. Obojí bez jakýchkoliv vylepšení. Srovnej (úmyslně je to bmp, 1280x1024, na maximální nastavení): c1.bmp c2-max.bmp To druhé je katastrofa.

Opravdu nemám dojem, že si v Crysis můžu dělat co chci. Akorát si vyberu, zda k nějakému checkpointu půjdu po cestě nebo pět metrů vedle cesty v lese. Dál už mě nepustí kopec, okraj údolí. Rozdíl mezi Crysis 1 a Warheadem (který, jak píšeš, je koridorovka) si nevybavuju, přišlo mi obojí technicky i herně stejné. Ale je to tak dva roky, co jsem to hrál.

Dobrá tedy. Příjde mi naprosto stupidní zaměřovat se jen na textury :DDD... Kvůli tobě jsem udělal screen který zobrazuje hlavně částicový effect a každý ti řekne že crysis 2 vypadá mnohokrát lépe (možná i ty :D). Nejdřív tady crysis 2 s high res texturama ;) http://psyence-fiction.g6.cz/Screenshots/Crysis%20 2%20DX11/MALDO%20HD/crysis2%202011-10-12%2001-18-4 0-35.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/824/crysis220 11101122124808.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/26/crysis2201 1101122410489.png/
a texturová perlička na závěr http://2.bp.blogspot.com/-vqsbrbUTHZQ/Tnrcs2EGaNI/ AAAAAAAABec/sNLd6n5Ncq0/s1600/ScreenShot0061c.jpg
a tady jsem udělal kvůli tobě jeden screen, kde jsou vidět ty částice: http://imageshack.us/photo/my-images/836/unled1xo. jpg/
Furt máš stejný názor? :D Jestli ano, tak nechápu co máš s očima. Podle mě tohle lidi říkají jen proto, protože jsou jednoduše naštvaní na to, že to od originální hry Crysis tak odbočilo (městské prostředí, lineární kampaň apod.).

Já vím, že se dá C2 vyladit, že vypadá lépe. Srovnával jsem vanilla hru na XP - a tam podle mě opravdu C1 vypadá lépe. Ale jak píšeš, je to věc názoru; mě C2 vyloženě zklamalo ("pralesní hry" mám 100x raději než 100x viděné víceméně stejné město, nesedlo mi ani ovládání.

suma sumárum: každého baví a líbí se mu něco jiného. Moje herní preference jsou od mainstreamu značně odlišné. Jako jednu z nejlepších her historie považuji FUEL; tuhle věc naprostá většina lidí zatracuje. A já ji dohrál na 100% a často se k ní vracím.

No tak, hned první mise kde seskočíš tím padákem, tak tam máš naprosto otevřené pobřeží a když si dáš cheat na nesmrtelnost (aby když sejdeš z cesty, tak si nevytuh), tak ho můžeš prakticky objíždět a já nevím co ještě :DDD. Hned ta první mapa má rozlohu řekněme 25km (samozřejmě né na obrazovce :DDD) a to je volnost celkem dobrá. Prostě jsem dal příklad "NĚCO JAKO CRYSIS" . To že to je míň nebo víc nelineární hra :D, to mi taktéž přijde dementní se v tom babrat, když to jde mimo diskuzi. Prostě je to lineární hra a že je to nelineární hra jen kvůli tomu, že tam není volnost já nevím jaká 50ti km, tak to si myslíš podle mého jen ty (neber si to špatně :) myslím to upřímě a v dobrym ).

jenže ty tu hru musíš ocheatovat, abys tu "volnost" mohl použít. Nic proti C1, ve své době to byl trhák. Ale třeba původní FarCry byl v tomto o kus lepší.

C1 je možná na dnešní poměry "nelineární a rozsáhlá", ale když to srovnáš s prastarým a archaickým Elite (nebo pokračováním, resp. předělávkou na 32bitů) Frontier, tak ti tahle hra jménem C1 bude připadat jako nedostatečná koridorovka a dnešní "koridorovky" jako hry pro občany reagující pouze na světlo.

Nejlepší hry tu už (bohužel) dávno byly. Dnes se "hraje" na co nejlepší vizuál, ale esence hry - objevování nových možností, volnost v rámci daných pravidel, to trpí na úbytě. Většinu dnešních her dohraješ, a pak se k nim už nikdy nevrátíš...

Oh silné slovo. Asi si nehrál Star Wars the old republic. Strká WoW do kapsy. Jinak si asi nečetl co jsem o WoW říkal o pár komentů vejš. Jinak k tomu Star Wars. Jedna planeta je tam velká asi jako 45% velikosti mapy ve wow a k tomu ještě různé vesmírné základny apod. No prostě WoW se se SWTOR nedá srovnávat ;). Už jenom ty ošklivé komba ve wow. jen postava stojí načítá se proužek, něco udělá a zase. Takhle pořád dokola. To mě vážně nebavilo ;) :). Ovšem můj názor.

Já jen říkám, že technicky je WoW teď už na jiné laťce než SWTOR. Celkově je SWTOR kvalitnější ve všech směrech. Ovšem budu citovat to co jsem napsal na jedno forum: Prostě Možnosti které jsou ve WoW nesahají možnostem ve SWTOR ani po kotníky... A všichni kdo si tu nalháváte že WoW je lepší (jen věrní fanoušci co si chrání oblíbený titul a hru ani nehrály, protože se bojí toho, že by je vážně swtor chytlo víc ) jste jen naštvaní že vaše oblíbená hra má konkurenci . Toť můj názor.

:) já WoW nemusím, nebaví mě, mít lepší PC a více času, tak bych určitě SW vyzkoušel a je to příjemná změna oproti fantasy světu, ale je tu jedno velké ALE, WoW je prostě stále fenomén, který neopadává a fanatici co ho hrají už x-let se ho jen tak nevzdají a proto si myslím, že SW nemá šanci. Každopádně mu fandím.

Jestli jsi ještě nehrál Far Cry 2, tak určitě zkus. Volný svět, můžeš si dělat co chces, v jakém pořadí chceš. Je tam spousta vedlejších úkolů (třeba hledání kufříků s diamantama atd.) a všechno se to odehrává v části afriky, kde to mezi lidma pěkně vře. A je tam taky fajn grafika.

Crysis je proti tomuhle čistě lineární ;-)

Jo, už jsem dohrál a jsem tam ještě zahraju. Ale nadruhou stranu vezměte si to takhle. CoD je lineární hra až až a crysis 1 je o proti tomu velikánský svět :D. Prostě u crysis 1 jsem se rozhodně nenudil. Můžu to hrát několikrát za sebou a furt mě to baví (není to ani já nvm jak extrémě velká mapa, přičemž spousta z vás mi odpovídá jako bych sháněl větší, když já přitom ty úplně velký nemám rád, hlavně proto, protože máte někde rozmístěné mise a vy jak vůl znuděně běháte od mapy k mapě, takže za chvíli ten svět znáte nazpaměť), prostě v crysis 1 můžete hrát hru několika způsoby. A není to jen že chodíte a střílíte, ale má to v sobě tu inteligentnost a eleganci.

Tak taková hra se těžko hledá + navíc na pc, ale hodně mě bavilo Boiling Point: Road to Hell, odehrává se to v Jižní Americe, je to FPS, grafika i na dnešní poměry pořád ujde (v té době to byla špička), je tam absolutní svoboda, můžeš se přidávat k rúzným frakcím, jsou tam letadla, lodě, auta a to nejdůležitější, skvělá atmosféra.