Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft

Dobrý den,
mám problém se sekáním hry minecraft..Je to kostičková "pitomost" :D ,ale rád bych to vyzkoušel a i s mím
starším pc bych snad NEMĚL mít problém.Seká se to i v singleplayeru..

Intel celeren 2,8 ghz
Nvidia geforce 8400 gs
2 gb ram

Minecraft je díky tomu, že je psaný v javě hodně náročná hra. Při větší dohlednosti, zapnutí různých grafických fičur se často zapotí i středně silné kompy. Natož nějaká slabotka..
Takže kostičkovaná "blbost" to možná je, ale neznamená to, že si svůj kus na HW neukousne..

Ahoj.
promin ze ti píšu do odpovědi ale mam otázku ohledně minecraftu jestli o tom neco vis.
Je to problem s mím MP serverem.mam na nem flat map.kazdy den tam chodim a bylo videt jasne slunce atd.ale dnes sem tam prisel a jako kdybych byl u bedrocku je tma.
nevis co s tim?
dekuji.

Je placená a samozřejmě se legálně stáhnout nedá.
Když už si ji stáhneš, tak se nedá hrát multiplayer. Když už se Ti povede připojit na nějaký server, stojí to většinou za prd. Všude je protect, nikde nemůžeš stavit a vzhledem k tomu, že na serveru se střídá hromada hráčů, tak Ti každou chvíli Tvůj výtvor nějakej idiot rozbije.

Bez moralizování, ale fakta hovoří jasně.

Upřesním.

Ke stažení zdarma je k dispozici poslední BETA, nikoli aktuální stabilní verze.

To co si stáhneš jako single player je malý soubor, ktery po zadání platných údajů stáhne obsah hry (50MB). Také se v případě objevení nové verze aktualizuje.

Když už máš stažený obsah, jde hrát tzv. offline mód, kde si zahraješ plnohodnotný singleplayer, pokud narazíš na offline server (neověřuje uživatelské údaje), jako je například ten můj, tak si i zahraješ multiplayer. Můj server ovšem není veřejný a nikdy nebude, je to uzavřená komunita (pouze pro zvané). Například díky tomu tam není přelidněno a nikdo nikomu nic neboři.

Vystavovat ke stažení oněch 50MB hry rozhodně legální není.

Hra stojí petistovku (doživotní licence), já jsem ji za to zaplatil. Ta hra má, myslím, potenciál zařadit se, právě pro svou jednoduchost a volnost po bok velikánů jako te Transport Tycoon Delux.

Vyzkoušej, nestáhne :-)

Můžeš zkusit Spoutcraft, což je vlastně minecraft (stahuje stejný obsah), poněkud lépe vypadající (zejména světlo, né jiné skiny) a dost výrazně optimalizovaný. Už to nelaguje kvůli nedostatku paměti a na linuxu to frčí dokonce znatelně lépe, než na windows.
Ten taky po přihlášený špatnými údaji nic neztáhne.

Postup s minecraft:

Stáhnu hru z oficiálního webu (malý soubor).
Smaž kompletně adresář C:\users\%uživatel\appdata\.minecraft (tam je ten stažený klient).
Spusť stažený soubor.

A hle, nepustí to ani offlinemode.

Stejný postup je pro spoutcraft s tím rozdílem, že adresář není .minecraft, ale .spoutcraft.

Screen:

[http://hry.poradna.net/file/view/445-vyber-006-png ]

Spoutcraft stáhneš a přihlásíš se stejnými údaji jako minecraft. Neplatí se nic jiného. Má daleko více možností nastavit grafiku a tím ji optimalizovat.

Zkušenosti ze dvou úplně odlišných počítačů:

Notebook - intel C2 duo,2,5GHz, 4GB RAM, integrovaná intel grafika ( 64b linux, 64b windows 7 - dualboot)

Stolní PC - stařeček, athlon X2, 2GB ram, Radeon x1950 (64b windows 7)

Minecraft na notebooku - brutálně nestíhá grafika, na linuxu trochu lepší. FPS skáče mezi 5-15. Přechody mezi světy způsobují postupné lagování až k nehratelnosti (hru je nutné restartovat).

Spoutcraft na notebooku - díky lepšímu nastavení grafiky je hra "plynulejší", protože FPS neskáče v takovém rozmezí, ale drží se kolem 15. I několika násobné přechody mezi Netherem a normálním světem nepůsobí lagy kvůli ramce. U windows vícenásobné přecházení Lagy způsobovat začne.

Minecraft na stolním PC - díky dedikované grafické kartě fps v pohodě kolem 50, problémy začínají pří pohybech na větší vzádelnosti nebo přechody mezi světy, kdy FPS neklesá, ale hra přesto laguje, kvůli nedostatku paměti.

Spoutcraft na stolním PC - propad FPS oproti minecraftu, někam 25-30. Ale lagování zmizelo úplně.

Jestli chceš, můžu ti dát kontakt na GM (já pouze spravuju server), osvědčeným rádcům zde důvěřuju natolik, že je klidně na svůj server pozvu bez rizika, že mi tam bude někdo dělat bordel.

Pozn: zajímavé je, jak u serveru pomohla migrace z windows na linux. V podstatě stejná HW konfigurace ale jiný operační systém úplně odstranily lagy při větší zátěží a náhodné pády serveru v průběhu hraní.

až bude čas, možná vyzkouším. Mám tu pracovní notebook, kterým mi naprosto vyhovuje, bohužel má naprosto tragickou grafiku a na něm si nezahraju téměř nic. Minecraft je sekavý a až běda. CSko třeba běhá v pohodě, což docela potěšilo.

Za pozvání děkuju, ale já už multi víceméně nehraju. Je to neskutečný žrout času a toho se mi teď nedostává:)

Hej,toho buzeranta si nevsimej!!!Minecraft se dá stahnou na ulozto a legalne!!!
Multiplayer ti pude!!!A taky vsechny servery!!!A nikdo ti nic nerozgriefuje!!!A server neni plny!!!Staci najit misto a neco si vybudovat a pak se to da uzamknout!!!
Muj comp:HP-Pavilion Elite 520-IT!!!RAM:8GB,Grafika 5 GB,Procesor:IntelCore I7 2600K Sandy Brigh 3,9 GHZ !!!Pevny disk 3000 GB!!!
8-)

muzes hrat i s nim ja mam mininetbook asus eee pc a hraju normalne i multi. jen vihody a nevihody:

vyhoda placene :muzes menit skin,muzes skoro na vsechny servery

nevihoda placene:stoji 500Kc priblizne

vyhoda neplacene: nic te to nestoji, skin menit muzes ale stahnes si skineditor a serveru kde smis hrat s neplacenou verzi je malo napr. netfire.cz,minecraft.xserver.cz,merver.cz a infix-gaming.eu