Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OpenTTD - rady

Zdravím Vás. Rád bych se zeptal, jestli tady někdo není zkušený ve hře OpenTTD. Potřeboval bych pár základních rad, jak začít a jak ovládat dopravu, hlavně teda koleje. Nechce někdo o tom pokecat?

Zdravim,
konecne jsem nasel misto kde mi snad nekdo poradi. Rad bych si vytvoril stejnou zalezitost jakou jsem mel pred par lety na svem puvodnim compu. Mam nainstalovanou stable verzi 1.2.0. a chci hrat ceskou mapu s ceskymi stroji. Stahnul jsem si grf na ceske vlaky, autobusy, trolejbusy, trate, nadrazi atd atd. stahnul jsem si new industries, pro vetsi slozitost hry. a mnoho dlasich zajimavosti na ktere jsem narazil. Nevim vsak jak je do te hry ve verzi 1.2.0. dostat, protoze ani obsah slozky data ktera je vytvorena automaticky ani obsah slozky newgrf, kterou jsem vytvoril, se neshoduji s tim co se mi v editoru mapy nacte pokud chci dat upravu grafiky. a bez toho se nepohnu dal, protoze jakmile do czmap sceen pridam new industry, neshoduji se obrazky s fungujicim prumyslem. (banka vypada jako dul na zeleznou rudu, tovarna jako les atd)jedine reseni na ktere jsem na starem pocitaci prisel bylo puvodni prumysl v mape smazat a natukat tam novy. ale musim mit nastavenou tu grafiku a to mi nejde.

Takze pokud mi nekdo poradi jak na grafiku budu rad. pokud nekdo vi kde stahnout uz zmodifikovany czmapscen budu jeste radeji

I české stroje jsou ve standardní herní nabídce grafik. Nic není třeba stahovat externě. Pokud se i tak rozhodneš risknout, tak grafiky jsou někde v tvém uživatelském adresáři, v Dokumentech tuším má OpenTTD svojí složku.

Z dalšího popisu mi pak nění jasné, co chceš dosáhnout. Co je czmapscreen?

Zdarec JR. : o ), potřebuju konzultaci.
Spoustu věcí si u OpenTTD udělám sám, ale někde jsem ztratil editor GRF, který si rozbalí GRF soubor, naedituje parametry (ne grafiku) a zase soubor zarchivuje.
Byla to dobrá věcička na nastavení věrnějších parametrů lokomotiv, rychlostí vagonu,... Např i od kdy má být lokomotiva dostupná.
+ dobrá věc je neviditelná lokomotiva, kterou využijete, když chcete odstavit jen vagonky na vedlejší kolej (jen hezčí :o))
Nevíš kde sehnat ten editor JR? Díky

Jde to, ale nedoporučuje se, něco se může pokazit vzhledem k opakované inicializaci ostatních grafik.
Jestli to chceš zkusit... ale pak si nestěžuj, že to chcíplo.

Otevři konzoli tlačítkem "~" nalevo od jedničky, napiš
set newgrf_developer_tools 1 +Enter
... a zas konzoli stejným tlačítkem zavři. Pak lze manipulovat s grfky, jakoby to byla nová hra. V menu nahoře je položka newgrf settings (nevím, jak v češtině, nepoužívám ji).

Nastálo se to zapne v openttd.cfg:

[gui]
newgrf_developer_tools=true

Chce to víc informací.

Potřeboval jsem přidat do hry maglev
Přidat nějaké grfko, nebo zprovoznit maglev, co už ve hře je?

Ve které nabidce je o zašedlé? Je jich víc.
Co máš za verzi OTTD?
Jaké používáš grafiky?
Jaký rok v té hře je?
etc.

(nejjednodušší bude dát sem save)

Po dlouhých letech jsem se vrátil o OTTD. Vždycky jsem hrál mapu mírného pásu. Rád bych zkusil subtropickou, ale hodně mě štve ten písek. Existuje nějaká modifikace, kde by hranici písku bylo možné posunout? Rád bych alespoň 30 polí od břehu. Díky