Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vám šlape Call of duty black ops ?

Mě ta hra pořád nejede uspokojivě, aby se dala vůbec hrát. Nepomohli ani žádný záplaty co byly vydány. Prostě se to seká každou chvíli. Ono se není čemu divit, doporučený hardware nároky na hru jsou Processor: Intel® Core™2 Duo E6600 nebo AMD Phenom™ X3 8750 a lepší , min. 2GB RAM, Video karta: NVIDIA® GeForce® 8600GT / ATI Radeon® X1950Pro a lepší. A takový nároky na hru co se týče především procesoru asi nesplňuje každy. Já mám kupříkladu solidní grafickou kartu, dodnes jsem odehrál většinu jiných vydaných her bez problémů, nicméně Black Operation nejde. Zřejmě na tom má "zásluhu" v dnešní době už slabší procesor Athlon 6000+ , už mi to nestíhá. Zjistil jsem, že neplechu mi dělalo zapnuté Coll a Quiet /regulace výkonu procesorů od AMD/ a po jejím vypnutí v biosu jsem zaznamenal zlepšení. Snížení nastavení rozlišení a dalších grafických vylepšení se mi ovšem pozitivně neprojevilo na výkonu, tedy hra je stále reálně nehratelná. Takže jako co dál ? Šlape ta hra snad někomu plynule se slabším procesorem, než jsem tady zmínil já ? Nebo má někdo nějaký zaručený trik jak to poladit, aby se to dalo vůbec hrát ? Krom rady, kup si nový PC, to je zaručený řešení jak si polepšit. Jenže to mnozí z nás si ještě musí kapánek počkat, alespoň do vánoc.

Hezky jsi si tu poplakal...
A copak znamená, že máš solidní grafickou kartu?? A zkoušel jsi nainstalovat poslední patch??
Jináč E6600 je opravdové minimum na hraní her. Rozhodně to není nic nedostupného, nebo drahého. Já mám E6750 taktovanej na 3,4ghz a hraju na tom co se mi zlíbí ...

A proč odkazuješ na tohle, četl jsem to, ale nic ten článek neřeší. A že máš procesor vyžší třídy než je doporučený pro tuhle hru a funguje ti to, je asi jasný ! , to si tady nemusel sdělovat. Jenže já nemám procesor tak výkonný, jak je doporučeno pro hru. Celý Windows mám aktuální, Direct X, patche do hry, 4 GB ram, GeForce 460 1 GB, když tě to teda zajímá a tohle je první hra, co nemůžu plynule hrát a odehrál jsem Mafia 2 s touhle sestavou a ta si rovněž žádá fajnovej hardware. Takže mě zajímalo, či to snad náhodou někomu přeci jen nemaká plynule s podobnou sestavou jako já mám, respektive procesorem, abych eventuelně zapřemýšlel, zda není přeci jen chyba někde jinde. Nicméně jak se zdá, hra potřebuje nejenom dobrou grafickou kartu, ale už i solidní procesor a obávám se, že žádný nový update hry nepomůže a řešení je pouze mít výkonější procesor.

Nevidím důvod si myslet, že je problém v grafice, když na ní perfektně běží jiné hry, ať už Mafia 2, CD MW2, Need for Speed Hot Pursuit, Anno 1404, Battlefield Bad company 2 a další, všechny zmíněné hry mohu hrát na max detaily 1920/1080 rozlišení. Takže mě těžko někdo bude přesvědčovat o tom, že je problém v grafice. Zatímco Black ops, mi sice běží, ale mizerně i na nejnižší nastavení. A jak vidno ať z ČR nebo zahraničních komentářů, nejsem jedinej, kdo s tím není spokojenej. Doporučení výrobce při potížích :Switch Anti-Aliasing to either 2x or off, turn anisotropic filtering down, and switch Shadows off entirely. These are by far the biggest performance drains. If you need a little more speed, set Texture Filtering to just Bilinear. * Sniž na 2X anebo vypni AntiAliasing, vypni anisotropic filtering, úplně vypni stíny /Shadows/,přepni Texture Filtering na Bilinear,vypnul jsem Cool and Quiet. * Ani pak to ale nejede plynule. Zaregistroval jsem zlepšení, ale stejně se to cuká. Takže ? Takže by mě zajímalo, jestli to někomu rovněž šlo mizerně a zázrakem to nějak vyřešil. Specielně bych byl zvědavej na někoho s podobnou PC sestavou, jež mám já a je výše uvedená.

Poňěvadž dle výrobce více než splňuji optimální požadavky na chod hry /krom procesoru/, upnul jsem se k variantě, že na to nestačí procesor, anebo jak lze vyčíst z četných komentářů hra byla puštěna do prodeje "nedoladěná". Můj stroj jede na Athlon 6000+ X2 /3.15GHz/, 4 GB ram, GeForce Asus 460 TOP 1Gb, níže jsem zmínil mnoho her, který mi perfektně šlapou a mohu je hrát s vysokým rozlišením i detaily/ Šlo mi jen o to, s někým pokecat kdo o tom ví víc než já a "schodit" vinu na něco, abych měl jasno, kde je problém. Nevěřím tomu, že nestíhá grafika a ta hra se seká kvůli ní, právě proto, že cokoliv jinýho maká jak víno. Negativních komentářů ohledně hry se dá najít u nás i zahraničí mraky, takže je taky možný, že ta hra je fakt nedodělaná. Za všechny vkládám jeden peprný - ** Engine je naprosto stejný jako v MW2 a to chodí krásně i na starých plečkách, jen díky tomu, že se Treyrarchu nepovedlo dobře překopat Specular Map a v BO nejde vypnout, tak je tu největší paskvil všech dob. Řečeno o Black ops** Takže mě nestíhá nějakej hardware ? , anebo dle četných kritiků je hra paskvil ?

Prostě když to nesplňuješ tak proč si myslíš že ti to půjde ? Nemáš na to PC prostě tak nevím, proč tu brečíš....Miluju lidi kteří si myslí že když rozjeli Mafii 2 tak už rozjedou všechno.

Musím napsat že mi zatím teda neukápla ani slza, aby bylo jasno. Zajímalo by mě pouze od začátku, zda někomu se solidní grafickou kartou a procesorem podobné řady jako je můj ta hra jede, anebo taktéž nikoliv. O další komentáře mimo téma a nepřínosné není moc zájem.Že nemám procesor doporučený výrobcem hry jsem si všim taky i bez upozornění. A o to víc mě zajímá, zda je potíž skutečně nedostatečným výkonem procesoru, anebo zmršenou hrou, na což zcela evidentně odkazují komentáře zrovna třeba v uvedeném odkazu jež sem krásně vložil Martes RR.. Protože když mam podle výrobce doporučený hardware, víc než dostačujcí grafickou kartu,paměti, ovladače,hru aktualizovanou, ostatní hry makaj jak víno , tak mi zbývá jen za A : nesplňuju podle výrobce výkonem procesoru/zdá se mi, že tomu málokdo chce věřit/, B: anebo je hra zmršená. O zmršený hře se toho bohužel píše docela dost. No a o to jde ne ? , diskutovat o tom,pokud možno věcně, v čem je zakopanej pes. Lebo sem se na hru těšil a teď, teď nemaká.

Podívej se na nějaké testy u kterých uvidíš na čem jsi, nedávno jsem jeden zrovna zahlédl a rozdíl mezi 2 duo a Quad byl celkem velký a o to víc mezi Intel a AMD ve prospěch Intelu. Budeš se muset smířit s tím faktem že budeš muset koupit lepší procesor, pokud si budeš chtít lépe zahrát, jen tak bokem na trosku popohnaném Q9550 to běží parádně bez omezení ve full.

Jo jo, já pojal podezření taky, že to asi nestíhá procesor, jen jsem si to tu chtěl tak ňák potrvdit. Ten můj Athlon je totiž normálně na 3.0 GHz a tak jsem ho trochu vybičoval výš na 3.15 GHz a ejhle, dalo se to hrát líp, ovšem jen tam, kde není velkej frmol ve hře, jak se střílí z leva z prava, tak to nestíhá. Škoda že si to nemůžou dapřát všichni , myslím že dost lidí doma nemá v PC už lepší řady procesorů, neboť i ten můj mi až do týhle hry vystačil s přehledem na všechny hry co jsem tu jmenoval a byl jsem s ním pár let velice spokojený. Mě to až tak nevadí, lebo som si už kůpil nový kompijůtr, ale až pod stromeček, nemůžu ho rozbalit teď,už jsem z toho vyštrachal novou grafiku a ustrojit to celý, to nejde, to bych pak neměl žádnou radost u stromku. Prostě mě zajímalo, či procesor nestíhá, anebo je až tak nepovedená hra, a že těch vítek vůči tomuhle dílu Black ops je požehnaně.

Taktéž díky za odpověď , já tušil že to bude procesor, GeForce 460 jsou nabitý karty, na těch musí makat všechno, ale k týhle hře už je potřeba tedy i solidní procesor , jako máte třeba vy. Takže takhle, vypadá to, že už víme, co je třeba vědět. Zdravím a upřímě přeji všem, aby měli důvod si s radostí zpívat Vánoce, vánoce přicházejí ...

Herní základ se to pravda nazvat dá, ale bezpochyby dobrý herní základ. Z bezpočtu dostupných testů je jasné, že dává dostačujcí výkon pro hry a umisťuje se v 1 GB verzi se solidním výkonem za těmi nejlepšími a výrazně dražšímí modely grafických karet a až pak za GeForce 460 je halda těch dalších. V současné době zlatá střední cesta jak se říká. Myslím, že s tím kalkulují i výrobci her, pochybuju, že budou tvořit hry a opatřovat balení nálepkou "jen pro majetné, co mají grafické karty za desettisíc a dražší, ostatním hra nebude fungovat". To by asi moc her neprodali. Tahle karta je HIT roku 2010/2011 pro širokou veřejnost.

No a co bys za lidovou cenu ve svý třídě jako pasoval na trůn ? AMD se svýma kartama v průběhu roku něčím extra zajímavým nepřekvapila a nový karty 6... co jdou teď na trh nenabízej o moc víc a přišli až teď, zatímco GeForce 460 tu máme už ňákej pátek a ňákej další pátek se nikdo za ní nemusí ve svý sestavě stydět. Je to prostě dobrá volba.

COŽE? :-)

HD58xx a HD57xx stáhly cenu a zvýšily výkon tak, že udělaly z GTX470 a GTX480 prakticky neprodejný HW, to je u tebe "nic překvapivého"? Podívej se na Steam statistiky, jak tam "červené" karty doslova válcují DX11 konkurenci (a to ještě v prastarých modelech jako je 8800/9800 popř. GTX260). Ta tvá "super" GTX460 má směšné necelé 2% (aby taky ne, když ji uvedli teprve před půl rokem a dnes už je opět téměř out).

Netvrdím, že GTX460 je úplně špatná karta, dnes bych místo ní ale jasně volil HD6850, která je výkonnější a má lepší provozní vlastnosti. Ne nadarmo nvidia už chystá (protože musí) nástupce v podobě GTX560, 570 etc. Takže karta OK, ale "dobrá volba" už určitě ne (tedy pokud nejsi "zelený mozek", který MUSÍ mít nvidii) :-).

A zase Windows Vista tam ma viac percent (asi je viac Adidas) ako Windows 7 32 bit :)
Nie som zastancom ani jedneho tabora (grafiku si vyberam podla toho na aku mam), ale Steam statistiky neberiem ako smerodajne (napriklad aj ATI Mobility Radeon 5870 tam ma 0,6% co je o dost menej ako ATI MR 4570 s 1.12%) - osobne mam tiez GTX460 a musim povedat, ze to vobec nebola zla volba

Jenže to jsme tu měli, dnes, AMD vydalo 6... karty dnes, zatímco GeForce 460 už dávno. Kdybych měl čekat pokaždý, až ten druhej trumfne o 5 procent výkonu konkurenci, tak si nekoupím nikdy nic, protože to je ve svých třídách jak na houpačce, chvíli ten a chvíli zas onen a rozdíl pár procent. 470 a 480 modely nezmiňovat, bavili jsme se o 460 a ta se v době vydání povedla, a poslouží za příjemnou cenu dobře většině hráčů.

Ne, to mě ani ve snu nenapadlo. * Chytrému napověz a hloupého trkni. * Takže jsem si to takhle odzkoušel a zjistil jsem, že vytížení procesoru u Black Ops mám od 99-100 procent neustále, takže se zřejmě potvrzuje, že hra žádá i nabitej procesor. Čož je první hra, která mi kvůli tomu nejede a hraju bez problémů různý hry, psal jsem tu o nich. Mrknul jsem i na vytížení procesoru u CD Modern warfare 2, jež mi maká bez problémů a tam je pohyb vytížení procesoru 70-95 procent, výjmečně naskočí 100 procent. Takže díky za radu, jak zjistit, že na to hardware nemá. Nicméně bych ještě dodal a případně uvítal tip na nějakej prográmek, co to umí sledovat za běhu hry na jednom monitoru. Mám totiž tu možnost si task manažera spustit na druhym monitoru a sledovat výkon během hry. To ale možná nemohou všichni a všiml jsem si taky, že pokud se přestanu ve hře hejbat, tak u obou her pokleslo zatížení procesoru na hodnoty okolo 70 procent. Což je zavádějcí, protože bych si pak mohl mylně myslet, že procesor není přetíženej a je třeba sledovat zatížení nejen se spuštěnou hrou,ale musí se i aktivně hrát. Nejde mi totiž na jednom monitoru hrát hru a zároveň mít spuštěnej task manager, abych se na něj mohl koukat.

Respektive jsem se snad měl zeptat, jak spustím task manager, abych hru neschodil přes control+alt+ , ale naskočil mi ve hře ? A tip na šikovný prográmek co během hraní umí monitorovat zatížení procesoru a grafické karty by se taky hodil - abych mohl vše sledovat během hraní na jednom monitoru.

Jé po takový době dotaz, to mě překvapilo. Sledování parametrů A : na grafický karty je přímo halda, umí to ukazovat během hry a osobně se mi zalíbil EVGA Precision. Je to prográmek od EVGA výrobce karet, tam se mi ho nepovedlo stáhnout, protože jejich podpůrnej soft je dostupnej až po registraci jejich produktu, nicméně se to dá stáhnout volně bez registrace i jinde. Poslední je verze 2.02 tuším, tady je odkaz na 1.95
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_cont ent&view=article&id=18109&catid=1&Itemid=57 pod obrázkem je download a nebo si najdi odkaz na poslední verzi
Skrz ten prográmek se dá štelovat spousta věcí, jak si u různejch her stojí s vytížením grafika. Když to spustíš dole uprostřed klikneš na servisní klíč naskočí tabulka a třetí položka monitoring si můžeš odškrtat, co ti to bude během hraní všechno ukazovat, at teplotu GPU, rychlost větráku, zatížení paměti atd. Vždy klikneš co chceš aby to ukazovalo během hry a potvrdíš zájem o to tím, že zaškrtneš Show in On-Screen Display. Program musíš nechat spuštěnej a pak hurá gamblit a sledovat.
B : Co se procesoru týče, nějak jsem potom přestal pátrat, neboť jsem zjistil, že je opravdu dostačujcí si spustit správce úloh než začneš hrát, roztáhnout si ho co nejvíc na šiřku a když dohraješ, tak je tam vidět na hrubo jak si stojí pc s vytížením procesoru a pamětí. A nebo když máš dva monitory můžeš to sledovat na druhym live. Co se procesoru týče, tam je zcela jasně vidět, že když dupe pořád ke sta procentům, tak nestíhá a když je vytíženej míň, tak je všechno v cajku. Já to koumal, protože mi ten debilní Black ops. předtím na starším pc nešel pořádně a chtěl jsem si bejt jistej, že to je procesorem. Tam jsem měl u Athlonu 6000+, kterej mi ovšem 3 roky perfektně sloužil vytížení pořád ke sta procentům a tu hru už prostě nestíhal. Teď jsem si nadělil k vánocům nový Pc, mam doma X58 desku s Core I7-930 netaktovanej a když juknu na vytížení procesoru u Black ops. teď je to kolem 40 procent i v těch uspěchanejch scénkách. Takže když něco nefunguje kvůli hardwaru, je hold třeba koupit novej. Takhle teda, koukám, to sem napsal docela dlouhej článek

Poradte mi nekdo pls , nemůžu nainstalovat Black Ops ( mám originální hru ) když dám install tak to chce abych se přihlásil na steam jenže já už přihlášenej sem , pak mě to hodí do steam store a neinstaluje se to poradte mi nekdo pls

(vím trochu odbočuju od toho proč takhle diskuze je ae já už fakt nwm co s tim...)

O tomhle co píšeš jsem v řešení potíží na Steamu nic nenašel. Jsou tam uvedený jiný potíže při instalaci.Pokud se ti Steam sám spustí po zapnutí pc, snad bys mohl zkusit ho vypnout, pozor někdy pokud se podíváš ve správci úloh/task manager není uveden v běžících aplikacích a přesto je spuštěný a je třeba ho vypnout hned vedle v položce procesy / Steam a ukončit úlohu. Potom teprv strč do pc cd, spusť nainstalovat hru, tj budeš znovu vyzván k přihlášení na Steam a pokud si tuhle možnost ještě nezkoušel, tak uvidíš. Je to uvedený jako postup při odstraňování potíži při instalaci na Steaumu.

To je divný, že ti originál dělá takovouhle neplechu a nechce instalovat. Můžeš zkusit preventivně rovnou napsat na Steam podpora zákazníků, oni ti zpravidla do druhýho dne odpovědí. Pak ještě záleží, kolik her už máš nainstalovanejch v PC a pokud by ti to nevadilo, můžeš zkusit ten původní Steam odinstalovat a po restartu pc zkusit nainstalovat novej, co je na tom Black ops, nicméně se obávám, že pak budeš muset nainstalovat znova všechny další hry, co jsi už nainstaloval ato je drobet pakárna. Možná by stálo i za to vyzkoušet co ti tu radili, abys tu hru aktivoval přes kód na Steamu, pak zastavil stahování a zkusil jí nainstalovat. A třeba to nebude hned stahovat, možná se tě zeptá nejdřív zda má začít, to bys zrušil, ale hra by byla už aktivovaná na Steamu a třeba by to pomohlo, aby šla instalovat.