Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Far Cry 32/64 bit

Vopred sa ospravdlnujem za zle umiestnenie predoslej temy. takze: Zdravim, urcite sa to uz riesilo, takisto je na nete milionveci k tomuto problemu, ale ja uz som z toho cely paf, neviem si dat rady, tak skusim sa spytat vas. Mam kupenu originalku far cry avsak 32 bitovu verziu po cesky. Teraz mam 64-bitovy WIN7 HP, a hra mi nechce spustit instalaciu, chce odomna aby som spustil miesto setup32 setup64, ja vsak na DVD ten subor nemam, len ten 32bitovy. Poprosim vas o radu, ako sa to da obist, resp. vyriesit moj problem. Koli 64 bitovemu WIn si nezahram jednu z naj hier? :) Dakujem

hmmm, co tak citam na fore, tak na rozbehanie na 64bitovom systeme potrebujes povodnu hru na 5 CD, ktora ma ten fiel nazvany setup.exe, novsia revizia ma ten file setup32.exe a to uz nefunguje, jedina rada bude zo sedej zony asi - zohnat si niekde tu povodnu vezriu a pouzit svoj CD kluc.

Já myslel v budoucnosti, až budu mít jako hlavní 64bit OS (W7/8). Nyní jedu na dualboot XP32/Vista64, hraju skoro všechno z XP.

Ad Far Cry, něco jsem našel:
http://fragman.callofduty2.cz/clanky/jak-nainstalo vat-far-cry-na-64bitovem-64b-systemu-3-zpusoby/

Nastartujte příkazový řaděk (do vyhledávání napište cmd) a do něj napište písmeno dané mechaniky (ve které máte DVD s hrou), za kterým napište dvojtečku a potvrďte Enterem (příklad: E:). Poté napište tento příkaz: setup32.exe /a

Měl by se spustit dosti osekaný, avšak funkční instalátor. Vyberte si místo, kam hru nainstalovat a klikněte na Instalovat. Vypadá to sice, že se nic neděje, ale vězte, že se hra právě kopíruje na disk. Jakmile bude hotovo, instalátor vás upozorní.

V instalaci hry si najděte soubor "system.cfg", ten otevřte v poznámkovém bloku a najděte si řádek s příkazem g_language= "english" - přepište ho na g_language= "czech".

Výborně, tak patchy to asi nebude... protože daný link odkazuje na patche pouze na 32bitovou verzi a já mám w7 64bit... poradíte prosím co mám dělat? Uvodní malé okno se spustí, pak z černá obrazovka a hodí mi to error... děkuji

Podle L-core
Nastartujte příkazový řaděk (do vyhledávání napište cmd) a do něj napište písmeno dané mechaniky (ve které máte DVD s hrou), za kterým napište dvojtečku a potvrďte Enterem (příklad: E:). Poté napište tento příkaz: setup32.exe /a

Měl by se spustit dosti osekaný, avšak funkční instalátor. Vyberte si místo, kam hru nainstalovat a klikněte na Instalovat. Vypadá to sice, že se nic neděje, ale vězte, že se hra právě kopíruje na disk. Jakmile bude hotovo, instalátor vás upozorní.

Nainstalovat patch Far Cry - AMD64 / WinXP Pro x64 upgrade (UK, US) a Far Cry - AMD64 / WinXP Pro x64 exkluzivní obsah
http://pc.hrej.cz/hry/akce/1st-person/far-cry/down load/#download-9371
( ne patche pro 32bit verzi ! )
Vytvoří se ikona FarCry64bit na ploše

V instalaci hry si najděte soubor "system.cfg", ten otevřte v poznámkovém bloku a najděte si řádek s příkazem g_language= "english" - přepište ho na g_language= "czech". VE VLASTNOSTECH SOUBORU UPRAVIT OPRÁVNÉNÍ pro možnost změny.

Při černé obrazovce překopírovat soubory ze složky Languages/Movies/English do složky Languages/Movies/Czech

Zdravím mohl bych poprosit o radu? vše šlo v pořádku dokud jsem nestáhl patchy AMD64 / WinXP Pro x64 upgrade (UK, US) a Far Cry - AMD64 / WinXP Pro x64 exkluzivní obsah tyto soubory mi nejdou absolutně nikde nainstalovat nevím v čem je chyba je někdo kdo by tomu rozuměl a pomohl mi? moc prosím :)

Měl jsem stejný problém a je vyřešen! Jak už se tu někde psalo, je potřeba nainstalovat hru příkazem E:\setup32.exe/a .. až hru nainstalujete, změnit v souboru system.cfg řádek g_language = "english" na g_language = "czech" a POTOM! Vytvořit v adresáři se hrou adresář Bin a zkopírovat do něj spouštěcí soubor FarCry.exe .. ten pak spustit a funguje! přeji úspěch :-)

Ahoj všem! Tak tedy pokud by to ještě někoho zajímalo, mohu se podělit o zprovoznění FarCry 1 na Win7 64bit s AMD.
Spustit instalační soubor setup.32 v této úpravě: E:\setup32.exe /a
V mém případě tedy jak vidíte E:, což se může samozřejmě lišit.
Spustí se instalátor. Vše odklikáte ok ok a tak dále..
Poté mi tam zůstalo instalační okno a bohužel jsem neviděl nějaký průběh instalace, což Vás, stejně jak mne může zmást, že se instalace kousla.
Nenní tomu tak. Když vydržíte,objeví se na konci zpráva o úspěšné instalaci, což si samozřejmě win7 nemyslí a otravuje Vás s hláškou o neúspěšnosti instalace.
Já jsem před instalací vytvořil v Program-filesx86 složku farcry, do které jsem vše nechal instalovat.
Po té základní instalaci ještě spusťte opravný instalátor od Crytek-AMD pro Farcry na 64bit. Zadejte správnou cestu a je hotovo.
Pokud hra nepůjde, asi máte českou verzi a je třeba v instalaci vyhledat soubor system.cfg, kde v texťáku přepíšete řádek: g_language = "english" na g_language = "czech"

Toť vše. Snad Vám to také pomůže, stejně jak mně. Ahoj

já mám stejný problém akorát že když spustím ten příkazový řádek, napíšu setup32.exe, ale instalace se spustí normálně, jakoby bez toho přík řádku a stejně to napíše, že mám spustit setup32.exe na 32bit win a setup64.exe na 64bit windows.. co s tím? fakt nevim, doma máme všichni sedmičky.

Zdravím všechny a děkuji za uvedené rady,které mi pomohli se spuštěním 32bit. verze far Cry v 64 bit OS.Ale objevil se mi problém při instalaci,kdy mi vyskočí okno s tímto hlášením : "Při čtení souboru E:\Languages\Movies\Czech\volcano02.bik došlo k chybě. Přesvěčte se, zda soubor existuje a zda máte k němu přístup."
Věděl by někdo z vás co s tím? Zda to lze nějak opravit nebo obejít,zkrátka vyřešit?Instalaci provádím z original cd české verze Far Cry.Ten soubor tam je,ale otevřít ho nedovedu.Moc díky předem za odpovědi k řešení ;)

Tak, dnes jsem Far Cry instaloval. S využitím zde uvedeného popíšu podrobný postup, na jehož konci je bezproblémové hraní hry (ověřeno). Použil jsem českou krabicovou verzi hry, kterou vydal Playman.

:i:Instalovat budu na disk "E", do adresáře "HRY\Far Cry". V případě potřeby si postup upravte podle svých preferencí.

:>: 1.1. Instalaci zahájit z DVD, spuštěním "setup32.exe /a"

:>: 1.2. Výběr adresáře, E:\HRY\Far Cry

:>: 1.3. Instalace probíhá na pozadí několik minut (možno sledovat, jak "roste" adresář hry na HDD), její dokončení je oznámeno instalátorem

:>: 1.4. Instalace 64bit patche, "farcry_amd64upgrade_us_uk.exe" do adresáře E:\HRY\Far Cry\
Soubor je ke stažení zde (509 MB)

:>: 1.5. Instalace update "farcry_amd64_ecu.exe" do adresáře E:\HRY\Far Cry\
Soubor je ke stažení zde (442 MB)

:>: 1.6. V adresáři hry v souboru "system.cfg" změnit řádek:
g_language= "english"
na:
g_language= "czech"

:>: 1.7. Přesunout všechny soubory z adresáře:
e:\HRY\Far Cry\Languages\Movies\English\
do adresáře:
e:\HRY\Far Cry\Languages\Movies\Czech\

:>: 1.8. Spouštění hry: E:\HRY\Far Cry\Bin64\FarCry.exe
(případně instalátorem vytvořeným zástupcem na ploše)

:>: 1.9. Pro hraní není potřeba, aby DVD hry bylo v mechanice.

:i: Videa ve hře jsou s anglickým dabingem, je to důsledek toho, že 64-bitový patch je pro anglickou verzi hry a původní *bik soubory byly patchem nahrazeny *avi. Pro zhlédnutí jejich české verze použijte nástroj The RAD Video Tools, kterým si přehrajete příslušné *.bik soubory v adresáři e:\HRY\Far Cry\Languages\Movies\Czech\
Když prostě ve hře narazíte na video, kde se mluví anglicky a prd tomu rozumíte, prostě si hru stopněte a přehrajte si videosekvenci ještě jednou, "offline", z adresáře hry)

:i: Uložené pozice (pro defaultní profil "player") se nachází v adresáři e:\HRY\Far Cry\Profiles\player\default\savegames\. Zda je možno použít dřívější z doby Win98/XP (32-bit), nevím (nemám takové).

:i: Takto nainstalovaná hra + update nemá odinstalátor.

Problem je v tom ze Win7 HomePremium neobsahuje emulaci xp prostredi jako verze Ultimate. Me ta hra bezi uplne v poradku. Sezen si verzi ultimate ne chybejici cast, pokud je to mozne, nekde sosnout. Stejne ocekavam ze vyjde patch. Protoze mam taky x64 a ne zrovna zadny čajiček. a ten vykon na 32-bitech neni to prave prechove.

Peace. majkl.