Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mafia 2 - HW nároky

Jak asi víte, blíží se datum (i když posunuté ma začátek roku 2010) vydání dlouho očekávané herní pecky Mafie 2, v obchodech už běží předobjednávky a snad každý, kdo uvažuje o koupi se pozastaví nad otázkou, jestli a jak kvalitně tuhle hru na své pc sestavě rozjede.., a protože vše naznačuje tomu, že oficiální hardwarové požadavky ještě nebyly vydány, otevírám diskuzi právě na toto téma.

Podle toho, co sem zatím našel jsou předběžné hw nároky:
Dvojjádrový procesor 1,7 Ghz nebo 2.8 Ghz jednojádrový
1 GB operační paměť
nVidia GeForce 6600
informace ze stránek: predbezne-hw-naroky, http://vseokoloher.blog.cz/0811/mafia-2-zakladni-i nformace-hw-pozadavky, pozadavky, atd...

Osobně vlastním notebook Asus M51Sn a doufám, že to na něm v rozjedu na slušné (snad i nejvyšší) detaily a max. rozlišení:
Intel Core 2 Duo 2,4GHz (T8300, 3 MB L2, 800 MHz FSB, 45nm),
RAM 3GB DDR2 667 MHz,
GK nVidia GeForce 9500M GS 512MB VRAM / 1204 HyperMemory

Takže, co si myslíte vy?

tuhle diskuzi sem založil právě proto, že hra ještě nevyšla.., jelikož, kdyby vyšla, tak by nebyl problém si najít minimální a doporučované hw požadavky kdekoliv na netu. Ale protože hw nároky můžeme v současnosti vyčíst jen z trailerů, screenshotů a infa o hře, chtěl sem znát názor i někoho jiného.

Vsicni se tu zabyvaji tim, kolik musite mit pameti GPU atd. Hry moc nehraju, ale podle meho je mnohem dulezitejsi na jake verzi directX nebo OpenGL to pojede kvuli hardwarove akcelaraci. Pak ma smysl si domyslet kolika jadrovy procesor budete potrebovat, pokud to bude muset dohanet za grafiku! Myslim, ze ctyrjadro na 2,2GHz, 4G RAM, trochu svizny disk a ATI HD 5850 musi bohate stacit na medium detaily 1680x1050(Toto povazuju za low-end konfiguraci desktopu na hrani her). Vyvede me nekdo z omylu?

Tak a mám HW nároky stačí mít dobré kontakty a jak to jede :-*

Minimální

Ram: 1GB
Grafická. karta: GF 6600 a lepší
Procesor: dvou jádro(dualcore) 2,0 GHz
Disk: 12 GB volného místa na disku

Doporučené

Ram: 2GB
Grafická. karta: GF 9800 GT a lepší
Procesor: dvou jádro(dualcore) 2,0 GHz
Disk: 12 GB volného místa na disku

Testovali na

Rozlišení 1368 x 768

Ram: 2GB ( 800 Mhz )
Grafická. karta: Ati Radeon HD 4670 512DDR3
Procesor: dvou jádro(dualcore) 2,8 GHz
Disk: 12 GB volného místa na disku

Jelo to na plné detaily a procesor jel na 67 %

A já mám kámoše mimozemšťana, kterej říkal, že Mafia 3 bude potřebovat futuristický procesor 5GHz 4jádro
Jo a věděli jste, že Obama je vlastně můj strejc?
Ale abych nespamoval:
Mafia 2 bude o neco mene narocnejsi nez gta iv a o trochu vice narocnejsi nez cod5.Pokud hrajete gta iv na low se snimky alspon 25-30,tak vam mafia 2 pobezi krasne na medium.Pokud hrajete gta iv na medium tak vam hight na mafii 2 urcite neutece.Jestli hrajete bez sekani hry jako napr. Cod6 na hight tak vam mafia 2 pujde stejne.Jestli jste na hight detaily rozbehli i crysis ,tak si mafii 2 zahrajete i s analysingem.Na hight detaily vam vpoho postaci: procesor x2 2,4Ghz,ram 1gb+,grafika 600/950 512mb.Na low: procesor x1 3,0Ghz,ram 1gb,grafika 500/800 256mb.
Není to moje teorie- index.php

To se imho nestane,protoze uz ted je v tom jistojiste nasypanejch takovejch penez,ze se o tom spouste lidinezdalo. za dalsi to ma slusny potencial a stim prichazi i prichazejici penizky pro vydavatele.Maximalne se na to stavajici firma vyprdne,prava proda nekomu jinemu,kdo tu hru domrsi.Coz se taky obcas stane,ale nemyslim si,ze by to byl tenhle pripad.Jen at si daj kuci nacas,aspon to bude dotazene do detailu (snad).Lepsi nez kdyby to odflakli:) Jen se tesim,az budu vedet,zda kvuli tomu budu muset delat upgrade pc:))Ale to se dozvime az to vyjde:)
Kdyz ted nad tim tak premyslim,zajimalo by me co na tom trva tak dlouho:)Kdyz uz jsou na netu k videni ingame videa,musi byt preci funkncni engine.Tak jedine nejake dodelavky popr zeby level design zabral tolik casu?

No tak pro ně je určitě hodně těžké srovnat se atmosférou co byla v Mafii 1.Asi to pro ně nebude jednoduchý, protože je to fakt nejočekávanější hra roku.Aby to neskončilo jako propadák. Např Rainbow six 1 byla super ale dovjka děs a hrůza.No já jenom doufám že kluci to zvládnou a že se z bomby nestane propadák.Jo jinak asi ještě probíhaj testování funkčnosti a doladění chybiček :) např aby jsme se nepropadli s autem na mostě do vody :)