Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Prodej Steam/ Origin/ ... účtů legálně?

Nejvyšší soud Evropské unie, Soudní dvůr EU, dnes vydal rozsudek jednoho soudního sporu (spor mezi UsedSoft GmbH a Oracle International Corp.). Pointou je, že výsledkem je fakt, že autor softwaru/ držitel licence nemůže nyní bránit konečnému uživateli v prodeji jeho zakoupeného softwaru, a to i pokud byl distribuován jen digitálně.

An author of software cannot oppose the resale of his ‘used’ licences allowing the use of his programs downloaded from the internet.

By its judgment delivered today, the Court explains that the principle of exhaustion of the distribution right applies not only where the copyright holder markets copies of his software on a material medium (CD-ROM or DVD) but also where he distributes them by means of downloads from his website.
Where the copyright holder makes available to his customer a copy – tangible or intangible – and at the same time concludes, in return form payment of a fee, a licence agreement granting the customer the right to use that copy for an unlimited period, that rightholder sells the copy to the customer and thus exhausts his exclusive distribution right.

Rozšíří se to i pro všechny ostatní? Budou muset Steam, Origin či ostatní měnit své EULY? Dočkáme se legálního prodeje použitých herních účtů? ]:)

Předmět Autor Datum
Hlasuji pro "Nedočkáme". Možná se budou euly měnit - ale tak, aby zákaz dalšího prodeje nemohl být…
L-Core 03.07.2012 17:07
L-Core
Copak?
VojtaCZ 03.07.2012 19:12
VojtaCZ
Nedockame, Valve je americka firma a riadi sa blbymi amickymi zakonmi, takze rozhodnutia EU ju asi a…
fleg 09.07.2012 08:59
fleg
Já tomu přeprodávání her na Steamu nefandím. V tom okamžiku výrazně klesnou tržby a zisky Valve a dí…
L-Core 09.07.2012 10:52
L-Core
http://www.eurogamer.cz/articles/2012-07-11-steam- nepovoli-preprodej-pouitych-licenci-her poslední
L-Core 12.07.2012 12:30
L-Core

Já tomu přeprodávání her na Steamu nefandím. V tom okamžiku výrazně klesnou tržby a zisky Valve a díky tomu se nebudeme tak často (pokud vůbec!) setkávat se slevovými akcemi (Vánoce: všechno za -50 až -75/80%).

Co tam mám, to chci a neprodal bych to. Zbavil bych se snad jen Maxe Payna 1+2 (moc těžké na mě, takže mě to vůbec nebaví).

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru