Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sapphire 7850 a problikávání stínů v Mafii 2

Zdravím,
mám takový problém: po instalaci mafie 2 jsem zjistil, že mi lehce problikávají stíny - zatím jsem to pozoroval hlavně u Vita na ksichtě a ve stínu celé jeho postavy, u stínů ostatních objektů je to jen když stojí ("kostičkovyný" okraj stínů), když se pohybují, tak je vše ok. Nastavení mám vše na vysoké, ovladače 12.8 - zkoušel jsem si s nastavováním různě hrát, ale nic nepomohlo. Pokusil jsem se to natočit a nahrát na youtube, bohužel přes všechnu tu konverzi to moc vidět není - asi nejpatrnější je to na tom kufru, co drží a na obličeji té ženské. Zkoušel jsem i další hru CoD4 a vypadá to, že se to projevuje i tam. také jsem zkoušel odinstalovat catalysty a vyzkoušet na integrované grafice, také nepomohlo... Našel jsem, že něco podobného se tu již řešilo, ale důvodem poruchy byl slabý/starý hardware, což u mě asi neplatí. Čím to mlže být?
Děkuji za odpovědi!
PS.: Řešil jsem to již na pc poradně, odkaz tu.

zkoušel jsem vypnout i různě nastavit jinak, ale stejně nic. problém sem zjistil i v cod4, kde stíny taky pulzují a krom toho sou kostičkované, u sleeping dogs sou taky kostičkované. zítra zkusím reinstal systému a instalace jen ovladačů na dedikovanou kartu. možná bude chyba tam...

jasně, drivery chipsetu sem naintaloval.
bohužel kartu v jiném pc vyzkoušet nemůžu.
taky si myslím, že to bude spíš softwarová chyba. včera sem na googlu našel pod hesly "flashing shawows a flickering shadows" hafo odkazů, a to i na ati/amd i nvidia karty, ale vlastně žádné řešení nikdo nenašel - všichni doporučovali, jako vy, reinstal driverů, jinou verzi atd. ale to nic nevyřešilo. kdyby měl někdo chuť projít výsedky vyhledávání, byl bych moc vděčný, je možné, že sem něco přehlédl se svojí angličtinou...
jinak sem tam našel i toto video, na ktrém je přesně vidět ten problém, stíny na ksichtě kap. price.
vážně přemýšlím o tom, že kartu vrátím - nemáte s tím někdo zkušenosti, jako jestli mi vrátí celou částku, nebo si něco strhnou (je to z alfakompu)

Pri hraní Skyrimu som narazil na divné kostrbaté tiene. Hneď som si spomenul na tvoj problém. Mám GTX 660, takže chyba hardwaru je vylúčená. Ani v Catalystoch problém nebude. Všetko u mňa beží na ultra. Nainštalujem Mafiu 2 a uvidíme čo to spraví.

mám stejný problém a chyba je (asi) v samotném enginu hry, protože když se stíny renderují např. od pouličních lamp, tak jsou hranaté. Když je sluneční den a stíny se renderují v závislosti na pozici slunce, tak je vše v pořádku (stíny hladké). Tak to funguje mně na HD7770.