Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spekulace gta 5

Zdravím,
Jaké si myslíte že budou HW nároky na grand theft auto V? (vím že je to těžké určit z traileru, ale zkuste si typnout...)

Myslíte že bude gta 5 na games.com?

Nevíte, kdy by mělo gta 5 vyjít na PC?
Změna kategorie, původně: PC hry (Kurt)

Tak schválně to zkusím tipnout, jako mini.konfigurace -
Procesor dvoujádro s frekvencí nad 3GHz (s výkonem dnešních SB Intel)
G.karta na úrovni dnešních HD 7770 nV 550Ti
OS Win 7, Vista ..... ( D_X 10,11...?)

Vzdy bolo GTA oznacovane ze bude na konzoly, vzdy PC chybalo, ale teraz tam PC je, tak si myslim ze asi nejaky mesiac max. bude oneskorenie pre PC, aj vobec nejake bude. S mojim nickom si to mozem dovolit, ze? ;-)

Este som zabudol rok, myslim ze 2013 je velmi realny rok, vela ludi cakalo ze to bude uz tento rok, Rockstar predsa nezamestnava ludi na to aby po piatich rokoch z toho aj nieco mal.

Stačí mít doma jednu z konzolí a nemusím se starat jaké potřebuji požadavky a co je nejlepší? Nemusím si každých X let kupovat nové počítače, nebo upgradovat stávající kvůli hrám. A pokud bude GTA V stejná jako IV tak to po 14 dnech přestanu hrát a hru prodám.

Ano to skutečně nemá, pc je prostě lepší.....
možnost:
zapojit k televizi a hrát s joystickem jako na konzoli
dávat do her různé módy
dávat do her patche
mířit myší
ovládat pohyb klávesnicí
měnit komponenty, nebo si sestavit vlastní stroj
pc je všestranný- facebook, skype, textové editory,.....
a plno dalších věcí....

moj bude asi vynimka, drzi mi 4 roky. bez jedineho zaseku. cital si kraviny, takze radsi zalez ty :) no ale ked nemas peniaze na konzolu a hry tak ano, su to pre teba kramy. asi hrajes gta IV na 12 fps a honis si ego aky mas super pc.

né, já hraji gta 4 na 60fps a můj počítač stál CCA 15 000Kč, kupoval jsem ho v roce 2006, stačilo pár komponentů asi za 4 000 a hraji vesele dál :)
a hele homouši, mě se to nezdá ten tvůj 4roky starý rádoby herní stroj, to si ho jen zapojil k televizi a místo hraní čučíš na RE-PLAY ne?!

hlupak :) keby dnes vyslo GTA 5 na xbox360 tak si to zahram na mojom 4rocnom xboxe na full hd plazme bez jedineho seknutia. a na plne detaily. (pretoze detaily na konzole ani nenastavujes, vzdy sa hraje na max). nevadi, popros rodicov nech ti konzolu kupia. BTW 640 x 480 CRT televizory nikdy nemali, tiez si trochu mimo, tie pouzivaju PAL 720 x 576.

to rozlišení je skoro to samý, a když se v něm tak vyznáš tak ho asi budeš mít, a na max říkáš???
u GTA 4 rockstar tvrdí že nastavení distance byla na 22/100 a detaily na 31/100 takže nemel hovna, pro konzole to nastavení šoupnou, jak se jim to hodí.... a to GTA 5 by sis zahrál tak možná na 5fps, jako každou hru na svém vychytaném stroji, který se div nerozskočí, když budu chtít tak zejtra skočim pro gamepade, zapojim pc k plazmě, rozvalim se a hraju na vyšší detaily než ty s tou sračkou a přednastavenym nastavením....

btw, to si rači koupim GTX 690(nebo kolik to je) i7 extreme edition, 24GB RAM a budu na tom hrát dalších 10 let, než abych si koupil nějakou zas*anou konzoli!

:) ty si komik. asi ani nevies, ze GTA IV bolo primarne na konzoly a potom port na PC, nevadi. ano, na max, na 4 rocnom xboxe360 ked bude GTA V na xbox360. ak nechapes co je konzola tak nevadi. ten pc co si tu vypisal podobny mam, ale pracovny. na hry su prave konzoly. ci sa ti to paci alebo nie. toto ta asi dostane: ps3, xbox360 - je jedno ci si si kupil den po uvedeni alebo vcera, VSETKY hry ktore vysli aj vyjdu idu na pre teba MAX detaily, ak podporuju full hd tak vo full hd, ak nie tak v 720 a PLYNULE, BEZ INSTALACIE, BEZ SEKANIA, BEZ RESTARTOV, BEZ CRACKOV, BEZ PATCHOV a BEZ VIRUSOV a podobnych kravin, BEZ UPDATOV OVLADACOV atd atd... lamka.

300 kc pre mna nie je polozka. neviem ake wifi od upc, ja mam wifi od antiku. ale nema sa cenu s tebou bavit, presiel som si tvoje prispevky na poradni, nevies ani co je to directx. koncim. si na ovela nizsej urovni znalosti ako ja.

ano, a to som pisal, preto su nove konzoly uz v priprave. ale tvoja otazka bola ina. porovnaval si hlupost. tvrdil si, ze na 4 rocnom xboxe360 sa NEDAJU hrat hry, ako napr BF3, ktore vysli len nedavno. a ja hovorim, ze daju! a to bez problemov! a ano, aj na full hd plazme.

musim odporovat! xbox360 v 720p při gta 4 padá pod 17 fps v pohodě. a toho hluku z toho. Zlatej počítač.

Nesmíme ale zapomenout, že ta hra je napsaná přesně pro ten xbox360.
Viděl jsem dnes už vykopávkový DiRT 1 na 360ce... pánové 22-25 fps grafika jak na šrotáckym PC a hluk jak z padajícího kredence. Ono grafický výkon GeForce 7800 či co to xbox 360 má je už dneska nedostačující. Pravda, na fifu stačí se sekanejma ukázkama.

Mám pc verzi ovladace xbox360. zadnou vyhodu krome mista, ktere bych ustetril v konzolích nevidím. Mozna netreba instalace, ale... pc si to nahraje na hdd a pak uz vicmene dvd potrebuje jen pro overeni. Konzole z nej chroupe porad coz znamena ze jeden Velkej skrabanec a game za 1400kc v haji a ten řev u toho oproti 120mm vetraku v pc je opravdu převyšující i ten nejnpovedenější "herní" acer při hraní gtaIV o teplotách a skoro nemožnosti očisty chladičů nemluvím. Konzole budou dobre az pujdou upgradovat :-) bude treba 5 verzí dle ceny a kazda hra (podobne jako na PC) bude mit moznosti grafiky na urcitej model. po vlozeni se jednoduse nacte konfigurace HW XBOX 720 version 6x 8870 a hra se spustí na medium. Na XBOXU 720 8x 8990x2 pojede ta sama hra na ultra. Soucastky do konzoli by se tak mohli vyrabet podobnym zpusobem jako do PC. Pak by herni konzole odrovnaly PC (v herní branži)

Preco? Napr. koli rozsireniam k hre, cestine/slovencine, modom, moznosti mierit mysou (aj ked mozno sa mys da dokupit), koli tomu ze na PC mozem robit viac veci ako len hrat, koli tomu aby som nemusel pripajat monitor k PC/konzole podla toho co chcem robit, zo zvyku a koli stovkam dalsich veci...

tak proc doprdele vyrabej takovejch veci... takl se rozhodnu jestli budu delaat do pc nebo x boxu... a když už teda neco udelam tak to udelam i pro druhou "konzoli-nebo PC" a budu mit veci zisky atd... to je jedno :D

1. mafia II ma na obalu napřiklad napsano minimaalní požadvkjy a tam proc. 3GH . Ja mam proc. 2,9 a jedu to bez lagu na 90% detaily s 1GB grafikou. Tedy. Pokud budou uvadet u gta5 třeba 3GH myslim že to bude podobný... :P Jinak opravdu si myslim podobne jako GTA IV .. mzona tak o 10-20% narocnejsi. 2Neznam 3. pry by to mělo bejt na začátku příštího roku :))

něco jinýho ti šneci z 2K a ty hovada od rockstaru... zkus si zahrát gta 4 na počítači, který splňuje tak akorát min. požadavky, které jsou napsány vzadu na krabicové verzi. řeknu ti, že si to na nejmenší nastavení a rozlišení, které jde zahraješ tak na 10fps

ja ted nemam krabicu od te hry... takze nevim jaky sou požadavky.. ale je pravda že s timhle -> Windows Vista Home Premium--------- AMD Athlon II X2 245 Processor, 2900 Mhz, jádra: 2 logické procesory: 2----------- Celková fyzická paměť 3,25 GB Celková virtuální paměť 6,72 GB Volná virtuální paměť 4,33 GB Prostor stránkovacího souboru 3,54 GB---- motherboard -ASUS ---------Grafika:NVIDIA GeForce 9500 GT-------- Rozlišení 1680 x 1050 x 59 Hz------- Paměť 1024 MB ----- jedu na 350MB z 1024 co ukazuje nastaveni ve hre a lehjoouce se to seka... a to hraju minecraft treba s 150 fps... a ona to je dcl narocna hra :/

mně to na "shitu" typu Athlon II X2 3,0 GHz a HD5670 jelo na low (1280x720) naprosto plynule kolem 35-50fps, na max (co šlo nastavit) kolem 15-20fps (patch 1.0.4.0).

vim že to nebylo na mě ale :D ja mam ted sestavu starou cca 2 roky.. konfigurace nahore... :P Prostě jak rikam třeba Gothic 2 sem jel s nakejma i 90 fps jako hovno...když byl čistej PC ... ted je to zasrany atd... ale stejně většinu her zvládá v pohodě.. sice ne na MAX ale tak 80% nastavení je na max.... PS: rozslišeni mam nastaveny nakej tech 1680x1050 a hry jjhraju tech 1280x768 nebo jak to je :P ... ale prostě to GTA IV me furt sere jak se trochu seka... když dam automaticky aby se to nastavilo, hodi mi to na vysoke , rozliseni tech 1280xxxxx a seka se to a je opsazenejch asi 600MB :D

A gta 4 ještě jde oproti l.a. noire. teda takovou sračku jsem ještě neviděl. moje fps 14-40 bože a ještě tak hnusně udělanej engin a atmosféra hry. no fuj! jediné co je tam dobře udělané jsou ty cut scény a neznám sprosté slovo, které by alespoň z poloviny vystihovalo tu úplně zkurvenou a zesranou PC verzi!!

Ne, nesouhlasím ;-) Minimum je podle R* dvoujádrovej Procák Intel aspoň 2,4 Ghz - a já na svým Pentiu 4 o taktu 3,2 GHz rozjedu GTA IV s nízkými detaily:
rozlišení 1920x1080: avg 13 FPS ( 8-14 )
rozlišení 1366x768: avg 21 FPS ( 13-27 )
S grafikou HD4650 - takže i na v této době archaických strojech jde GTA IV rozjet, a to i v HD ;-)

nároky budou nejspíš celkem vysoké (na max settings), těžko říct jak to optimalizují (třeba jak používají ten "nekonečnej" view distance), pravděpodobně použijí svůj engine RAGE, který byl vždycky náročnej a nejspíš i bude (viz Max Payne 3).

O míře optimalizace GTA IV svědčí i to,že na Pentiu 4 si ho téměř nezahrajete ani s detaily na minimu ale pozor!Mafia 2 i když s nižším rozlišením 1024x1280 bez použití FSAA beží naprosto bez lagů.

Tento test se prováděl na stestavě Pentium 4 3.8GHZ Prescott 4GB DDR2 Radeon HD3850 512mb

MAFIA 2 IDLE:25-40FPS
GTA IV IDLE:10-15FPS

napriklad ja. ale o tom je nekonecna debata. rozvalit sa do kresla k 42 palcovej telke, vrazit dvd do mechaniky a okamzite hrat mi pride proste pohodlnejsie ako krcenie sa pri PC. ale to je o vkuse kazdeho sudruha, tebe to vyhovovat napriklad nemusi.

no jasně... podle meho nazoru je PC taky lepší... ale muže to bejt ovlibněno tím že nemám tolik penez na to abych si koupil třeba i konzoli. takže pokud nekdo ty peníze má.. i kdybych je mel já tak bych se nebránil si to koupit.. ale vystačím si aztíms PC :P

http://www.sector.sk/novinka/69542/dalsie-zabery-z -gta-5-ukazuju-padak-a-motorky.htm

Nadhera, aj ked dufam ze ta grafika bude v reale lepsia, lebo nejak ma nenadchla, viem ze GTA je o inom a nie je to tak zle, ale na to ze hra vyjde o rok alebo dva sa mi to zda slabe, co vy na to?

Inak tenis ako minihra sa mi paci, snad to bude pravda a neodflaknu to - simulator necakam, ale niektore minihry v GTA ma vedeli zabavit na velmi dlho - a pritom ma tie sporty samotne nebavili tak ako tenis.

"Hernému magazínu Eurogamer sa podarilo zo strany internetového predajcu Zavvi získať dátum vydania pre prichádzajúcu sand boxovú akciu Grand Theft Auto V. Či ide o skutočný dátum vydania a či tento únik informácie bude nejako komentovať spoločnosť Rockstar ukáže čas. Zavvi ukazuje prstom na november.

Zavvi potvrdzuje, že dátum vydania GTA V je 23. novembra tohto roka. Nájdu sa ľudia, ktorí to považujú za priskoro, no rumory z minulosti hovoria o možnom dátume vydania naplánovanom na október/november.

Ak ide o skutočný dátum vydania, tak ohlásenie zo strany Rockstar nás čaká už dohľadnej dobe.

zdroj: eurogamer.pt"

http://www.gamesite.sk/pc/novinky/11848-pozname-da tum-vydania-gta-v.html

No tak sem si tady pročetl pěkné příspěvky a řeknu Vám, že aspoň já volím podle následujícího.
1.Konzoli PS3, XBOX 360 (nevlastním) a pokud bych měl tak to beru jen na hry který nejsou na PC
2.Rockstar sou bohužel samo pro sebe a optimalizace jim nic neříká i když u LA Noire se celkem napravily.
3.Je pravda, že PC je takoví univerzální pomocník, člověk si na něm zahraje, udělá spoustu práce, připojí se na internet, podívá se na filmy, ano vím, že některé s těch věcí zvládnou i konzole, protože ve 21. století jde všechno strašným fofrem dopředu.

Túto chybu nespravia. Dúfam. Prišli by o prachy a reputáciu. Ak bude GTA V iba z polovice také ako San Andreas, nemôžu si dovoliť nedať to aj na PC.
Vždy sú to len samé konzole. Potom úbohý port na PC pre ktorý vydajú desiatky patchov; to je biznis.:-)
EDIT:// Viem že to nieje relevantná informácia, ale herný web Game-Debate uvádza dostupnosť na PC http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=13 08&game=Grand%20Theft%20Auto%20V :-)

No je to jisté... konzolové verze výjdou na jaře a pc o pár měsíců později-
Myslíte že to R* vydá na pc jen pro zisk a lidi z NASA budou opět tleskat, když jim to na low při rozlišení 800x600 vyjede na 25fps?... celkem se toho bojím....

:-D Třeba se polepší od GTA IV. Mě to sice netrápí ale vůči slabším sestavám by to chtělo třeba větší variabilitu nastavení grafiky od nastavení, kdy to rozjedeš n běžné sestavě až po maximální nastavení kdy na to bude potřeba výkonný PC. Takhle by si to užili všichni.

Když už jsme u herního prostředí, Rockstar podotknul, že má být GTA V větší, než GTA: San Andreas, GTA IV a Red Dead Redemption dohromady, a ještě zbude kus volného místa navíc. Že je to k neuvěření? Vývojáři si dali za úkol vytvořit nejdetailnější otevřené prostředí vůbec, právě proto ve hře nalezneme jen jedno velké město (Los Santos, neboli Los Angeles), které však bude detailnější a pestřejší, než kterékoliv jiné město série. Kolem města jsou volně dostupné pláně, pouště, lesy, pláže, hora Mt. Chillad a celé oceánské dno u pobřeží, které budete moci prozkoumat v potápěčském obleku. Rockstar zvolil Los Santos především z důvodu různorodosti a pestrosti. Je to město kontrastů, rasistických problémů, luxusních podniků i bezdomovců, které žije.

Tak tohle, zní luxusně! :-D už se nemůžu dočkat :-)

Ale tohle?

Vtělíme se do Michaela, bývalého úspěšného bankovního lupiče, Trevora, drogového závisláka a šílence od pohledu a nakonec Franklina, mladého klučiny do nepohody, který pracuje v autosalónu a jehož zadek neustále vyhledává problémy. Každá postava bude mít kompletní příběhové pozadí a svou vlastní cestu, cíle a potřeby. Nejzajímavějším prvkem je samotný systém, díky kterému bychom měli mít možnost mezi postavami kdykoliv přepínat

Tohle mi pro GTA tipické není..., ale uvidíme jak to dopadne... ;-)

Jak jsem četl, že tam budou ty mrtvoly v country a takový případy, tak doufám že by se našlo i místo pro nějakou tu záhadu, tak jako v san andreas... co jsem se nahledal leatherface, nebo jetiho..... :-D Já se už prostě nemůžu dočkat! :-D jo a ta možnost f*ckovat je taky super :-D

Nevím, ale v GTA 4 to měli celkem pěkně udělaný s fyzikou hry, je to úžasná podívaná když do někoho narazíš a on se kutálí dalších 50m z kopce ]:)(za to může údajně engin EURPHIA spolu s RAGE enginem) horší to bylo ale z HW náročností a optimalizací, takže bych byl rád kdyby zvolili jiný.... (proto ty obavy)

ale na max payne si mužeš zahrat s kde něckterou šunku akorat už to neni ona ta grafika. ale mooooooc dlouho se to instaluje. ale doufam že bude ještě víc zlepšena na gta 5 animace třebas je sloup a mi pujdeme kolem něho a tak do nho narazime tak že by třebas nějak pohl tym ramenem prostě doufam že vylepšia hodně animaci... když maji tolik času... až do roku 2014

To snad ne, jestli nebudou moc přehánět s detaily masakrování, tak by z toho nic být nemuselo, ostatně v mafii to bylo taky a nikdo to moc nerozebíral, ale taky by mě nebylo moc simpatické, že nějakého psa budu muset rozstřílet na sra*ky....
Jinak díky za info o tom hot cofee ;-)

To už je takový R* rituál. Ohlásit na konzole, PC popřít, za pár měsíců ohlásit. Je to pravděpodobně dobrá obchodní taktika; netrpěliví si to koupí na konzole, kde není tolik warezu, jako na PC. Na druhé straně, kdyby zvolili nějakou agresivní protipirátskou techniku (mohli se poradit třeba u Blizz), šlo zároveň vydat i PC verzi bez finančních ztrát.

Diablo 3 třeba, ani singl není zlomen. Dlouho, předlouho odolával i nějaký Assassin's Creed.

Principiálně asi stačí, když část hry není nainstalována, není při koupi distribuována (třeba mise) a průběžně se stahuje (jen do RAM) z internetu až při hraní. Na druhé straně, lidi s horším připojením můžou mít problémy. A nejde hrát na chatě v divočině, což je častý kinderargument proti online ověřování hry.

A co teprve Razor, pamatuju si, že přišli na kloub natvrdo instalačce Skyrim a GTA IV: episoded from Liberty city a takových případù jsou desítky.... jinak u toho ASCR 2 ta ochrana byla tak silná, že i lidé s originálkou měli několik týdnů problém si to zahrát, nadruhou stranu piráti, kteří si chvilku počkalo jeli ASCR 2 bez jediného výpadku narozdíl od poctivých hráčů....

Ochrany jsou asi víc a víc promakaný,ale skidrow prolomí asi fakt vše.Aspoň někdy zpytuje svědomí a crack vydá až v den prodeje,ikdyž hru nabízí ke stažení několik dní před vydáním.
Není to zase tak dávno co lidi čekali na prolomení třeba týden nebo dva,dneska je hold jiná doba a kdo si chce zahrát jako první tak stahuje warez,což není zrovna moc povzbuzující.
Aspoň,že je plno závislých hráčů,kteří hry kupují už z principu,nebo kvůli různým sběratelským edicím atd.

No nevím (D3 nemám, momentálně mě neláká). Díval jsem se na warforum, je tam o Diablo 3 sáhodlouhý thread - a po půl roce, kde nic, tu nic. Jakási emulace tedy je, ale údajně velmi, velmi mizerná, funguje snad jen začátek.

A i kdyby časem něco bylo, pro vydavatele je důležité, že hra nejde upirátit při vydání, po pár dnech. Když se to někomu podaří po roce, jsou už zisky z prodejů doma, nadrženci nevydrží čekat na crack měsíce, chtějí hrát hned a koupí si to (viz ona debata na WF).

Proto jsem psal, že agresivní ochrana by mohla (z hlediska prodejce) bez nebezpečí brzkého upirátění umožnit vydat GTA5 i pro PC.

Občas je slyšet nářek nad nějakou ohranou, že komusi cosi v PC "pokazila". Nemám tuto zkušenost, žádná ze stovek originálek, co mám doma, mi nikdy problém z nějakou ochranou nezpůsobila. To pochopitelně neznamená, že někdo problémy nemá.

------
:>: Nějak jsme od GTA5 odbočili…