Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena XBOX ONE X za XBOX S ?

Ahoj.
Budou vanoce mam nakou kacku bokem, asi 3 roky pouzivam XBOX ONE X a zajimalo by me jestli ma cenu upgradovat na XBOX S serie X|S ?
Na netu jsou odpovedi rozpolozene.

Kdyz prodam XBOX ONE X tak me S nevynde moc draho, skoro zadnou hru nemam na BLR takze vse digital.
Ma nekdo zkusenost, prehazel nekdo z vas z ONE X na S ?

Poradite prosim vas ? Nebo nejaky konstruktivni nazor ?

loading...

Ne nema to cenu, a ne jen kvuli Teraflops kteryma se kazdy ohani.
Jsou okolo toho velke dizkuze ale odpoved je velmi jednoducha.

Jestli ches honit FPS za cenu nizsiho rozliseni, klidne do XBOX series S bez.
Jestli ches hrat v rozliseni 4K@30FPS nic nemen.

Hodne lidi poukazuje na to, ze nektere titule X|S si na ONE nezahrajes, ale je dulezite brat v poraz ze podle popisu uz digitalni verze her co mas jsou pro ONE ne pro X|S tak si na nove konsoli S nezahrajes hry ktere jsou optimizovany 4K/HDR/HD texture etc "XBOX ONE X Enhanced" kterych je v prumeru nejakych 400, v podstate hry mimo ptimizovane X|S na XBOX serie S budou vypadat jak na klasickem XBOX ONE jen s vysim poctem FPS.

Prechod z ONE X bych doporucil jen na series X ne S.
Mel jsem zaroven vsechny 3 i posledni X series X|S a hry v podstate vypadaji stejne jak na ONE X jen s vysim poctem FPS mozna Series X trochu vic vykreslovala pozadi ale jinak rozil jsem moc nevidel tak jela zpatky.

Krome toho velmi malo lidi ma TV ktera podporuje 120 FPS, tak jestli ma nejakou 50Hz (60Hz nativnich) TV, tak uz S nema vubec smysl.

Co se tyce rychlosti, muzes do tve dosavadni ONE X osadit 1 → 2T SSD disk rozdil je poznatelne videt. Neni potreba HACK nebo neco takoveho, jen vymenis HDD za SSD, stahnes aktualizaci pro svuj XBOX na USB klic a pri spusteni XBOX spustis aktualizaci ktera preformatuje a nachysta SSD sama.
Jinak osobne jsem si ponechal ONE X kvuli uvedenym ENHANCED Games.
https://www.xbox.com/en-US/games/xbox-one/xbox-one-x-enhanced-list#tabletitle

PS: Pockej si az bude vic her X|S, az budes mit adekvatni TV, pak teprve uvazuj o prechodu.

Co vim, tak Microsoft ve svém digitálním obchodě požaduje, aby všechno pro XSeX bylo i pro XSeS. Tudíž až budou exkluzivní tituly pro nové konzole, tak budou dávat smysl jen právě tyto dvě. Jenže kolik takových her je reálně dnes? Já nevím, tipnul bych to, že to bude míň než máš prstů na jedné ruce.

Tudíž bych na tvém místě používal dál Xbox One X a zkusil časem došetřit na výkonější Xbox Series X, ať ten upgrade stojí za to i po výkonové stránce.