Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Forza Horizon 5 - volant

Nevíte někdo, kdy vývojáři implementují do hry Forza Horizon 5 na PC k závodnímu volantu s pedálama "spojku"?

Jsem si tu hru pořídil ve slevě na Steamu, kámoš říká, že na gamepadu se to hraje dobře, ale chtěl jsem to zkusit hrát na volantu, když už ho mám a dost mě naštvalo, že tam sice volba spojky v nastavení je, ale nefunguje. Na redditu lidi, co to hrají déle, píšou, že úplně na začátku to bylo funkční, ale pak to nějakým updatem rozdrbali a už to nefunguje třičtvrtě roku. Hledal jsem, jestli vývojáři nemají zveřejněno pořadí oprav, které by měli udělat, ale nic jsem nenašel. Přemýšlel jsem i o refundu, ale zase si říkám, co když to za týden opraví a pak už sleva minimálně do vánoc nebude.

Jinak je to dost hrozný, jedinná hra ve které funguje volant s pedálama skvěle je Dirt Rally od Codemasters. Jinak Automobilista 2 - nefunkční, Assetto Corsa - sice funkční, ale ne úplně realisticky, The Crew 2 - funkční sice zjednodušeně ale aspoň něco, zase ale bez Force Feedback. Pak jsem ještě zkoušel starší GRID Autosport a GRID2 a taky volant nejde. Prostě jsou ty motoristické hry obecně dost tragédie.

Pak jsem ještě zkoušel starší GRID Autosport a GRID2 a taky volant nejde.

Zvlastni, protoze jsem zrovna zmineny cely GRID jednicku dohral prave s volantem.
U Forza horizont 5 funguje normalne, ovsem spojku nepouzivam.

Na redditu lidi, co to hrají déle, píšou, že úplně na začátku to bylo funkční, ale pak to nějakým updatem rozdrbali

Zkus nainstalovat "posledni Update" (aktualizace co vysla vcera) kde je opraven i mozny problem nastaveni spojky, takze by ti mohla tvuj problem vyresit.

• PC: 3.522.259.0
• Steam: 1.522.259.0

https://mp1st.com/news/forza-horizon-5-update-for-october-24-brings-stability-improvements

Uplne nakonci najdes ze byla pridana oprava spojky :
[Spojka] : nebyla při mapování v nastavení rozpoznána (Datum aktualizace: 27.07.22)

Díky, stahuji a dám vědět.

Zvlastni, protoze jsem zrovna zmineny cely GRID jednicku dohral prave s volantem.

Debilní Logitech, nikdy už si nic od Logitechu nekoupim. Problém Forzy 5 je jedna věc, tam to zkonili vývojáři Playground Games a uvidíme, zda to tedy už opravili, ale zjistil jsem, že některé nefunkční hry včetně GRID jsou kvůli Logitech G Hub. Jenže klávesnice a myš, které mám také od Logitech už se starším Logitech Gaming Software nekomunikují a Logitech neumožňuje používání obou softwarů naráz, takže volant musim používat také přes G Hub, který ovšem způsobuje ty problémy.

S ovladačema jsem si pravda musel trochu pohrát, přišla nová aktualizace, ale momentálně:

Automobilista 2 - téměř funkční, neběží jen ForceFeedback, spojka a řazení funguje ok
Assetto Corsa (Content Manager) - plně funkční
Dirt Rally - plně funkční
The Crew 2 - funkční, spojka a řazení funguje ok, bez ForceFeedback, ale ten v této hře obecně nefunguje na žádném volantu.

Forza Horizon 5 - nefunkční manuální řazení se spojkou.

Jednoduše, když jiné hry fungují, tak musí fungovat i Forza Horizon 5, respektive nefunguje proto, že to mají vývojáři rozbitý!

Tak jsem pořešil všechny problémy.

To znamená při odpojeném volantu G29, jsem odinstaloval G Hub, odmazal Logitech z registru systému (CU a LM - Software) a restartoval PC. Potom jsem znovu G Hub nainstaloval a voilá.

Výsledek:

Automobilista 2 - ok
Assetto Corsa (Content Manager) - ok
Dirt Rally - ok
The Crew 2 - ok, bez ForceFeedback

Forza Horizon 5 - nefunkční manuální řazení se spojkou.

Takže nic, je zcela jisté, že to neschopní vývojáři Playground Games nezvládli.
Mimochodem, nastavení FoV při pohledu z kabiny je tragédie. Dávám si v každé hře velké FoV, protože v reálu taky vidim celý okno a ne jen výsek, takže FoV hezky od zrcátka k zrcátku. Ale ve Forza Horizon 5 se dá nastavit FoV od 48 do 55. Jinými slovy na cokoli menšího než je maximální hodnota před sebou vidíte výsek, jak kdybyste měli postižení očí zorného pole. Na maximální hodnotu vidíte aspoň od levého zrcátka až po zrcátku v kabině u stropu, kterým, se koukáme, co se děje vzadu. Prostě tam kde Forza 5 končí, ostatní hry teprve začínají.
Opravdu tahle hra je arkáda pro gamepad a pohled z třetí osoby, jinak je to tragická blitka!