Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netradiční scam

Zdravím. Stal jsem se obětí takového netradičního scamu. Můj kamarád se mě zeptal, jestli si může půjčit můj mobil, aby se podíval na můj inventář ve hře CS:GO. Mobil jsem mu odemkl a půjčil. Následně si však během mé nepozornosti poslal nůž na svůj účet. Dá se takový scam řešit třeba i soudně? Děkuji za odpovědi

Súdne? Presúdiš i svoje vlastné slipy!
A) Musel by si dokazovať HODNOTU, vyjadrenú nejakou sumou.
B) Musel by si dokazovať vlastníctvo. Súdy sa tzv. digitálnym vlastníctvom zaoberať nebudú.
C) Musel by si dokázať, že to vykonal neoprávnene a to zneužitím tvojho účtu. Lenže TY si mu SÁM umožnil vstup do svojho účtu, neprekonal žiadne prekážky - v konečnom dôsledku sa to bude brať tak, že TY si mu to poslal. Ty si vlastníkom účtu a TY si musíš svoj účet chrániť.

To neni scam ale tvoje blbost...

Nevim co chces resit soudne, pokud se nic nemenilo, tak ti zadna vec v inventari oficialne nepatri. Navic ochrana uctu je tva zodpovednost a ty jsi sam a dobrovolne umoznil pristup na tvuj ucet druhe osobe. Jedina sance pres steam support a lhat co to jde.

V tomto případě je asi nejsnazší mu prostě říct, aby Ti ho vrátil.. A pokud ne, nic Ti nebrání jít třeba za jeho rodiči.. Slušně jim říct co se stalo, .. že ta věc, kterou Ti vzal má nějakou vyšší hodnotu a že doufáš, že mu domluví a tu věc Ti vrátí.. :) Říct to můžeš i svým rodičům.. že nevíš co máš dělat a jestli Ti pomůžou.. Ono sice jde o "blbou hru", ale pravdou je, že ve skinech se točí docela velké peníze.. a krádež je krádež.. nesejde na tom, jestli jsi mu to usnadnil svou blbostí.. Na nějaký soud můžeš zapomenout..