Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Privátní server na hru.

Na sfgame existuji privatni servery, tahle hra mě moc nebaví i když je to zábava. Ale konkrétně sem chtěl privatní server na hru farmerama. Sfgame server zvládne skoro každý podle návodu ale na hru Farmerama nic nemůžu najít. Nepište že je to nelegální, mám to pouze pro osobní hraní.

Rado se stalo ]:)

Ja ty hry nehraju a poprve (a zatim naposled) jsem se o noch doslechl v tomto dotazu, takz se o vlastni zkusenost s nima podelit nemuzu. Alel pokud touzis po odpovedi, tak teda aspon par rad (ale na to by mel rozumny clovek prijit i sam):

Jak jsem pochopil, k provozovani potrebujes nejaky server
- tak si najdi stranky autora/vydavatele toho serveru
- najdi si sekci licence a podivej se, zda ti vyhovuje - pokud ano, tak
- najdi si sekci sekci minimalni pozadavky a presvedci se, zda mas volny pocitac, co by je splnoval - pokud ano, tak
- najdi si sekci download a stahni prislusnou verzi, podle navodu ze sekce instalace ji nainstaluj (a nakonfiguruj) a spust
- pokud pobezi, tak muzes hrat
- pokud nepobezi, podivej se do sekce FAQ, zda tam tvuj problem neni vyresen
- pokud ne, tak problem popis a se vsemi relevantnimi logy posli jako bugreport (nejdriv se samozrejme podivej, zda to uz nekdo nenareportoval, a zda nahodou k tomu nekdo nedal i nejaky bugfix - treba by to zprovoznil i tobe)
- pripadne (pokud to licence umoznuje) se pokus ty chyby odstranit i sam - bugreport s bugfixem je vetsinou resen rychleji a a rychleji se dostane do nove verze

Me se tento postup osvedcil uz ve spouste pripadu.

Samozrejme tu je moznost, ze ti nevyhovuje dana licence, pak se podivej, zda neni nejaka jina implementace serveru s tobe pristupnejsi licenci
Take je moznost, ze je k dispozici pouze placena verze, pak sam uvaz, zda ti za tu castku stoji (a pak ji kup), nebo zda nikoli (a pak se na ni vykasli)
Pokud tvuj pocitac nesplnuje HW/SW minimalni naroky, tak uvaz, zda ti upgrade/koupe nove za tu hru stoji.

Jde o webove hry. Autori nikomu jentak neposkytnou zdrojove kody, cili nejaky tym lidi musi okopirovat vsechny mechanismy (coz jde blbe vzhledem k tomu ze nektere mechanismy nejsou verejne, hlavne RNG a pravdepodobnosti) a cele to nakodovat. Pochybuji ze sfgame zvladne skoro kazdy, a ty s takovymi dotazy urcite ne.