Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mafia Definitive edition

Ahoj, jak vam bezi Mafie?

Ja mam problem s vykonem, resp, hra bezi plynule ale jsou viditelne zaseky zejmena pri jizde autem, fps klesne jen asi o 3 snimky, coz by nemel byt hlavni problem. Co jsem videl na videich tak to lidem dela take.
Hw mam dostatecnej, monitor s g-sync, jakekoliv snizeni detailu, rozliseni, zmena na windowed mode apod. bez efektu. Ovladace aktualni. V-sync on/off bez rozdilu, lock monitoru ze 144 hz na 60hz take nepomohlo. Vypnout v nastaveni .exe optimalizace pro fullscreen take ne.

Kamarad na optimalizaci nadava taky, ostatni dva rikaji jak jim to jede jak vino.

Jak jste na tom vy?

Řešení:

Kdyz to dam bez v-sync, tak to drzi stabilne 65 fps, pri tech zasecich neni ani videt pokles, napr. pouze na 62. V nekterych lokacich mivam i 90. Proste se to poškubává, je to vidět třeba při zatáčení. Už mě nenapadá co s tím, vidim to i ve videich a u streameru ikdyz mi to nepripada tak hrozny.. asi mam moc citlive oci..

Jinak hraju 2560x1440, zmena na fullHD bez rozdilu, mimalni vs maximalni detaily opet bez rozdilu..
Jine a narocnejsi hry bez problemu. I ten rozbitej kingdomcome jede lip :-/

Kamarad na optimalizaci nadava taky, ostatni dva rikaji jak jim to jede jak vino.

Nemuzes k tem kamaradum zajit a zkouknout to u nich? Podle me jsi proste moc narocny (mas citlive oko) a nejspis by jsi u nich videl tentyz problem, zatimco oni vidi, jak jim to jede jak vino. ;-)

Uprimne, to si take myslim ze to uvidim i u nich. Paradoxni je, ze ti, co rikaj jak jim to jede jak vino, maj slabsi hw, zejmena gpu a kamarad, co si taky stezuje ma 2070 a ja mam 2070 super :-D je to nefér. Kazdopadne, u ty hry mi jde o pribeh, neni zas tak dlouha, takze to prekousnu a pak uz se k tomu stejne nevratim.. nic jineho asi stejne nezbyva..

Hrál jsem to v den vydání + 2 dny, na sestavě: i5-8500, GTX 1060 6GB, 16GB RAM, 1920x1080 60Hz

Ovladače neaktualizuju pokud vše funguje (poslední aktualizace někdy snad minulej rok kvůli CoD MW 2019) a žádný lagy jsem neviděl, celá hra běžela bez problemu na 55-60 FPS, jediný lagy co jsem za celou hru měl, tak byly když jsem doběhl do Salieriho baru v Uprchlikovi a byl tam záběr na výlohu baru, tam mně to trhalo, jinak pak bez problémů.

Problem bude ve hre jako takove, resp. stejny problem jako mela Mafie 3. Hra neumi dobre pracovat s monitory nad 60 hz. Kdyz dam lock monitoru na 60hz a vynutim vsync v ovladacich, tak hra bezi o poznani lepe. Ne, ze by to byla nejaka hitparada ale nerusi to tak pri hrani. To je asi cely co jsem s tim mohl udelat.