Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Flight Simulator - nadnasi ta blbost, nefunguje

Zdar,

nova vyhypovana hra Microsoft Flight Simulator mela byt naprosta pecka, ale kamosovi to nefunguje online. Rikal, ze se mu to spusti, ale hlasi mu to, ze se to nemuze pripojit k siti. Pry ma Microsoft uz i reseni a staci vypnout Windows Firewall. Jim jeblo definitivne ne???

Jelikoz mam jeste necely mesic Xbox gamepass pro PC, tak jsem se rozhodl, ze to nainstaluju taky, protoze tomu, ze chce MS, aby lidi vypnuli firewall jsem neveril.

Tak se tech 150GB stahlo snad za 10 minut, coz teda bylo divny. Tak jsem koukal na disk a snizilo se volne misto jen o 8GB. No nic, jsem kliknul na HRAT a nacetla se hra az do momentu, kdy me to vyzvalo:

Prosim vlozte disk pro Microsoft Flight Simulator.

Nemam zadnej disk, chci to stahnout na Xbox gamepassu!

Jsem to vypnul, zapnul, vypnul, restartoval PC. Hlaska zmizela, ale po spusteni hry tam zustala nacitaci obrazovka s letadylkem a dal uz nic. Proste se nic dal nedelo. Tak jsem tu hru odinstaloval tech 8GB a je od toho klid.

Coze, ze jsou v Ubisoftu zoufalci? No potom jsou v Microsoftu tuplovany.

Proc vydavaji hru, kdyz ji nemaji zjevne dodelanou? Koukal jsem na google a dotazu na stejny problem je tam asi jeden milion. :-D

Řešení:

Kašlu na to. Už zase:

"Prosím vložte disk se hrou Microsoft Flight Simulator."

Uninstall.

Microsoft zase jednou dokázal, že hry fakt neumí a od dob Games for Windows se ani trochu nepoučil. Ikdyž nemám rád Sony kvůli exkluzivkám, tak jim fakt přeju, aby Microsoft porazili a Playstation 5 vyhrál na celé čáře. Microsoft si za svůj amatérismus nic jiného nezaslouží. Opravdu neschopnost největšího zrna!!!

Tak asi posledni poznamky ke hre Microsoft Flight Simulator:

Tohle neni beta verze hry, to je alfa v rannem stadiu vyvoje, opravdu toho mam tak akorat dost. Pokud tu hru za rok za dva dodelaji, pokud budou hodne aktivne podporovat komunitu, aby tam pridala zajimava mista v Evrope, pak se muzeme bavit. Ale ted teda ne.
Zvlast u nas, sice chapu, ze jsme nevyznamni, ale Jested a podobna mista by dost chtela dodelat. Na Snezce barak na pul zapustenej do kopce taky moc nedali. Ze auta obcas jezdi ve vzduchu, ze jezdi misto po silnici po poli vedle nebo i na vode a spousta dalsich chyb, to proste z dopravniho letadla nevidite. Takze jako simulator dopravniho letadla to mozna bude dobre, netusim.

Hodne boli nepritomnost nejake rozumne mapy. Jako simulace asi dobry, ale pokud si chci jenom tak litat a divat se na krajinu, tak bych dost potreboval vedet, na co se koukam a kde jsem.

V zakladni verzi hry jsou dve velka dopravni letadla, nevyzkousel jsem ani jedno. Pochybuju, ze bych s tim vzletl a ikdyby, nejsem fanousek litani tohoto smeru, nakonec sam jsem v realu nikdy nikam mimo male letadylko na prohlidkove trase neletel.
Je tam myslim i 6 takovych mensich letadel, nevim okolo 20 pasazeru, nektery mozna i vic a i min. Ty jsem zkousel, ale v podstate na tom nic nejak zajimaveho neshledavam.

Bavilo me 13 "akrobatickych" malych letadel (jeden dvouplostnik), jenze presne ty mi ve hre pripadaji jako esteticky doplnek bez moznosti realneho vyuziti. Akrobacii delat nemuzete, protoze staci jedna otocka a hra vam nahlasi crash. Nejlepsi bylo, ze jsem s jednim letadlem odstartoval a spletl si packu na gamepadu a jen tak tak jsem malem havaroval, ale na posledni chvili jsem to vybral. O 5s pozdeji, kdyz uz jsem byl ve vzduchu mi hra nahlasila crash a cerna obrazovka. Me to skoro prijde, ze to takhle extremne prisne nastavili naschval, aby si tam nejaky teroristi nemohli zkouset nejaky neplechy, to snad ani jinak neni mozny. Jenze beznymu neteroristovi to zcela kazi zazitek ze hry, pokud teda nelita ty dopravni letadla.

Apropo ovladanim gamepadem neni nejlepsi, asi by to chtelo i nejake profily co se tyce sensitivity a mrtveho rozsahu, takhle se to musi nastavovat rucne, coz trva, pri odezvach, co ta hra ma. Nevim, jak tohle pujde hrat na klavesnici. Ale kdyby to bylo dodelane a skvele, klidne bych si koupil joystick, jenze neni.

Takze zaverem uz se budu opakovat, hra ma velky potencial, ale je treba spoustu veci zmenit a dodelat, momentalne bych to doporucil opravdu jen a jen fanouskum litani na dopravnich letadlech, ikdyz jestli je to zpracovano realne, to nevim.

Dej vědět, zda je tam také nějaký režim vyloženě arkádového lítání. Tedy pouhé přidávání a ubírání plynu, doleva/doprava, stoupání/klesání - jako v normálních akčních PC hrách (GTA, Just Cause apod). Abych stál hodinu na letišti a nakonec stejně nevzlétl, to by mě opravdu nebavilo.

Zajímal by mě průlet nad (mně) známými lokacemi. Možná za pár let, na dalším PC, bych to i zkusil. Hlavně ale za jinou cenu (tím nemyslím ten MS gamepass či co to je).

Jo, a vyzkoušej, zda funguje možnost napálit letadlem do výškové budovy ]:)

Po útocích na WTC možnost rekontrukce byla z tehdejšího Flight Simulatoru odstraněna, https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Flight_Simulator_2002

Microsoft removed World Trade Center (1973–2001) scenery from the game shortly before release due to the September 11 attacks.

Různé hry to mají různě, např. https://www.youtube.com/watch?v=4o5N8jbvUKE

Tak to nepůjde, https://www.polygon.com/2020/8/3/21348000/microsoft-flight-simulator-crash-landings-breaking-laws

In the new version of Flight Simulator there is no crash animation to speak of. The screen simply fades to black, giving you a quick one-line message on what caused your plane to break up.

No jde to, ale hned se zobrazí "black screen", že jsi havaroval, ale dá se přistát s letadlem bez vysunutého podvozku, ale nějak divně se to letadlo bugovalo do země, takže nějaký poškození tu vlastně vůbec není.

Je to arkáda nebo aspoň se to dá tak nastavit, ale zatím lítám se zákl. letadly pro pár osob max., vzlítnou s Boeing 747 asi může být problém, protože musíš umět ovládat ten palubní počítač a v kokpitu jsou všechny tlačítka interaktivní a je jich tam mnohem víc než na klávesnici :-D.

Jinak hra je náročná jako prase, nad NY to jede tak 20 fps a prý je to OK i na top HW, hra jede v DX11 a dnešní CPU jsou docela dost bottleneck - ale spíš zastaralé API, a taky vysoká paměťová náročnost určitě potřeba těch 32GB RAM (dokonce jsem musel zapnout swap, protože hra padala na 0xc0000005, což se mi nestalo za X let u žádné hry, aby padala na málo RAM při 32GB :-D).

a taky vysoká paměťová náročnost určitě potřeba těch 32GB RAM

To se divim. S i5-9400F + GTX 1080 + 16Gb, nastaveni nema narocny 1080p stredni + vysi mi to pod 40FPS nejde, nekdy to spadne na 35 pri hodne hustych lokalitach, mapach . V letu 55 -60FPS ale stahoval jsem si ten posledni patch od Nvidia.
RAM vytizeni 6-12 GB pro hru s Windows 16GB . CPU : 25 az 39%. Ale asi to mas na Ultra.

Jinak tu je celej test z TECHSPOT + benchmarky a postrehy okolo hardwerove konfiguraci : https://www.techspot.com/article/2085-microsoft-flight-simulator-2020/

Tady se Microsoft opět ukázal v tom nejhorším světle, kdy mi instalace Flight Simulatoru evokovala obludně zpráskaný projekt Games for Windows – Live.

:-D To je naprosto presny.

Kupovat to nedava smysl. Ozkouset si to za tech 30 Kč na prvni mesic gamepassu, coz je ted v akci, neni ale spatne. Ja to mam nastesti uplne zadarmo diky gamepassu na 3 mesice k nakupu hardwaru, z cehoz jsem zatim vyuzil 10 dni na Forza Horizon nez to tahlo z PC pryc. Takze proc ten Flight Simulator neozkouset, platit za to by me nenapadlo. Akorat doufam, ze budu mit o vikendu cas, zatim jsem to jen nainstaloval.

Apropo Forza Horizon: jsem tu hru nepochopil, vubec mi to na volantu neslo a proste blbost. Ted to zkousel kamos, co jezdi rFactor a rika, ze paradni hra. Tak mu rikam, ze by me zajimalo, jak to teda tim jeho spickovym Thrustmasterem ovlada? Prej: Ses zblaznil ne, to preci neni hra na volant, to musis jezdit na gamepadu, abys z toho mel nejaky zazitek! Takze zjevne naproste nepochopeni na me strane. :-/

Nic horšího než GfWL mezi klienty neexistuje. Snad to uznají i hateři klienta EPICu (…bééé, to nemá ečívmenty a přátelé, to nepřežijůůůů…)

Pošlu ti pak do PM přesné "pokyny", kam zaletět a co vyfotit, pokud tedy budeš tak hodný :-)
Rád bych některá místa viděl, ale stahovat na mém 16/16 Mbps internetu 150GB jen kvůli tomu se mi moc nechce.

Kašlu na to. Už zase:

"Prosím vložte disk se hrou Microsoft Flight Simulator."

Uninstall.

Microsoft zase jednou dokázal, že hry fakt neumí a od dob Games for Windows se ani trochu nepoučil. Ikdyž nemám rád Sony kvůli exkluzivkám, tak jim fakt přeju, aby Microsoft porazili a Playstation 5 vyhrál na celé čáře. Microsoft si za svůj amatérismus nic jiného nezaslouží. Opravdu neschopnost největšího zrna!!!

Bohužel nedám odkaz, nemůžu to podruhé najít, ale četl jsem nějaký článek, že vývojáři přislíbili, že snad už příští týden vydají patch, který by měl řešit problémy s instalací a nemožností se připojit do hry.

Rozbehl jsem Flight Simulator. Sice nastaveni firewallu na nizkou uroven filtrovani, ale aspon nejak.

Obcas to pada, nevim proc, ale gamepad (Xbox S) mi jde neustale doprava, ikdyz nakalibrovany je. Ma to extremni mnozstvi nedodelku. Kdyz pominu mapy, ktere vubec neodpovidaji, tak treba jsem nebyl schopen pristat, hra si delala co chtela a bylo to silene. Letadlo bylo zcela neovladatelne a proste ta hra celkove nefunkcni. Pak jsem si vsimnul, ze mam zapnute asistence a hru mam na EASY. Prepnul jsem to na MEDIUM a nahle to beha mnohem lepe a uz dokazu i pristat.
Na MEDIUM je ale zase problem, ze hra nenecha cloveka s letadlem spadnout, to nejde nikdy ani na nejvyssi obtiznost HARD, ale v pripade "crashe", hodi cernou obrazovku a provede restart. Protoze je hra nastavena naprosto prehnane, tak mi to ovsem napise, ze moje letadlo je mym letem stresovano a ukonci se to. To je nesmysl.
Problemu je mnohem vic. Ovladani je postavene vyslovene pro klavesnici a na gamepadu je to obcas utrpeni, hlavne kdyz mi hra dava pokyny, co mam zmacknout na klavesnici. Jako kdyby to netusilo, ze hraju na gamepadu. Nakonec jsem musel vsechny notifikace hry vypnout, aby me to nerozcilovalo.
Ovladani letadel nevim, jak je realny, ale nic moc jinyho nez udajne nejlepsi letadlo na svete od Zlin Aviation (to zlute) neovladam, takze litam s nim.

Grafika je problem sama o sobe. Bazen v Podoli je na krivo. Voda v rekach je casto nad krajinou nebo ma neskutecne "vlny". Misto prehrady je proste zasek vody, spousta mostu je pod vodou. Chybi veskere historicke budovy, Americani to neznaji, kdyz sami zadny nemaj, tak to tam nedali. Chybi skaly, snad veskere skalni utvary jsou premodelovane do kopcu, vubec neco jako vrstevnice moc do enginu hry nezapracovali, takze je casto placka i tam, kde to vubec placaty neni. Prahu ochudili nejen o historicke budovy, ale chybi i panelaky. Vetsina domu ma klasickou strechu. (Ne)nasel jsem i domy kamosu, ktere chybi uplne. Vubec se v tom dost blbe orientuje. Nevim teda, ale nejde ta zakladni mapa, kde nic neni nejak prepnout na nejakou aspon trochu normalni? Kdyz letim nekam na nejake konkretni misto, tak furt prepinam na Seznam mapy, protoze najit neco na te zelene mape ze hry je teda orisek.

Na Xboxu Series X (Kurt)bude instantni loading a klidne muzete hrat dve hry a v realnem case se prepinat z jedne do druhe. Bude to uzasny, ale mezitim by Microsoft mohl udelat, aby se Flight Simulator nenacital 10 minut nez me pusti do hry a kdyz se naopak na PC ze hry prepnu pryc pomoci ALT-TAB, tak aby ta hra prestala vytezovat procesor a grafiku a aby prestala hrat hudba. Snad vyjma starsich portu z Playstationu (napriklad FF XIII) to umi vsechny dnesni hry.

Jako urcite to neni blba hra, to v zadnem pripade a je docela pravdepodobne, ze to bude dost dobra hra, akorat absolutne NENI dodelana. Tenhle paskvil si Microsoft mohl nechat pro sebe, jeste tak rok na hre pracovat a pak to vydat opravdu poradne naprogramovane!!!
To by me zajimalo, po tomhle propadaku, kdo jeste Microsoftu cokoli uveri z toho, co proklamuje smerem k novemu Xboxu. Ja kdybych byl konzolista, tak ted uz neverim Microsoftu ani nos mezi ocima a radeji bych zamiril ke konkurenci. Jestli tohle melo udelat Microsoftu v hernim svete reklamu, tak se to vazne nepovedlo.

Howgh.

(L-Core: video ti nenatocim, je to samo o sobe prilis narocne na vykon compu, ale jestli chces vytipat nejake obrazky, tak posli adresu do posty, jeste to mam 14 dni k dispozici, tak bych to mohl zvladnout.)

Nevim teda, ale nejde ta zakladni mapa, kde nic neni nejak prepnout na nejakou aspon trochu normalni? Kdyz letim nekam na nejake konkretni misto, tak furt prepinam na Seznam mapy, protoze najit neco na te zelene mape ze hry je teda orisek.

Nemáš vypnuté online načítání dat z internetu? Píše se o tom třeba tady: https://games.tiscali.cz/hardware/hw-test-microsoft-flight-simulatoru-2020-je-tady-novy-crysis-495408

MS se určitě soustředil hlavně na svoje města, ta velká jsou dělána poctivě (nechal jsem "prověřit" Pittsburgh a je to údajně naprosto dokonalé, https://www.youtube.com/watch?v=JJybuMRM6yc)

Problémem asi bude i mapový základ hry (Bing), v MS se jistě styděli, kdyby měli použít Google (a kdoví, kolik by je to stálo). Možná by stálo za vyzkoušení nainstalovat Google Earth (tedy ne jen otevřít stránku v prohlížeči), spustit ten build-in letecký simulátor a porovnat svět pod sebou.

Printscreeny jsem poslal, nasledne jsem zvladl jeste Vsetin a pak hra spadla. To je opravdu traga, 15 minut nacitani hry a pak to spadne.

Jinak teda byl jsem v Dolomitech, pomerne slusne, pak jsem zabrousil do Nice, to bylo o dost horsi jak Praha a nakonec Pariz, ze ktere teda take nejsem nijak odvazany. Opet mosty pod vodou, na vode jsou videt obtisky lodi, neni to odstraneno, atd.

Vadi mi taky nesmirne konzervativni nastaveni, pri kterem uz hra vyhodnoti crash, myslim, ze pulka situaci, kde jsem s letadlem crashnul, by pilot v realu v pohode vybral.

Ta hra je proste silne nedodelana, vubec nechapu, proc Microsoft nedal vyvojarum jeste aspon rok a misto toho vydal takovy nedodelek. Nebo se meli vykaslat na svet a nechat tam jen Ameriku.

Tak asi posledni poznamky ke hre Microsoft Flight Simulator:

Tohle neni beta verze hry, to je alfa v rannem stadiu vyvoje, opravdu toho mam tak akorat dost. Pokud tu hru za rok za dva dodelaji, pokud budou hodne aktivne podporovat komunitu, aby tam pridala zajimava mista v Evrope, pak se muzeme bavit. Ale ted teda ne.
Zvlast u nas, sice chapu, ze jsme nevyznamni, ale Jested a podobna mista by dost chtela dodelat. Na Snezce barak na pul zapustenej do kopce taky moc nedali. Ze auta obcas jezdi ve vzduchu, ze jezdi misto po silnici po poli vedle nebo i na vode a spousta dalsich chyb, to proste z dopravniho letadla nevidite. Takze jako simulator dopravniho letadla to mozna bude dobre, netusim.

Hodne boli nepritomnost nejake rozumne mapy. Jako simulace asi dobry, ale pokud si chci jenom tak litat a divat se na krajinu, tak bych dost potreboval vedet, na co se koukam a kde jsem.

V zakladni verzi hry jsou dve velka dopravni letadla, nevyzkousel jsem ani jedno. Pochybuju, ze bych s tim vzletl a ikdyby, nejsem fanousek litani tohoto smeru, nakonec sam jsem v realu nikdy nikam mimo male letadylko na prohlidkove trase neletel.
Je tam myslim i 6 takovych mensich letadel, nevim okolo 20 pasazeru, nektery mozna i vic a i min. Ty jsem zkousel, ale v podstate na tom nic nejak zajimaveho neshledavam.

Bavilo me 13 "akrobatickych" malych letadel (jeden dvouplostnik), jenze presne ty mi ve hre pripadaji jako esteticky doplnek bez moznosti realneho vyuziti. Akrobacii delat nemuzete, protoze staci jedna otocka a hra vam nahlasi crash. Nejlepsi bylo, ze jsem s jednim letadlem odstartoval a spletl si packu na gamepadu a jen tak tak jsem malem havaroval, ale na posledni chvili jsem to vybral. O 5s pozdeji, kdyz uz jsem byl ve vzduchu mi hra nahlasila crash a cerna obrazovka. Me to skoro prijde, ze to takhle extremne prisne nastavili naschval, aby si tam nejaky teroristi nemohli zkouset nejaky neplechy, to snad ani jinak neni mozny. Jenze beznymu neteroristovi to zcela kazi zazitek ze hry, pokud teda nelita ty dopravni letadla.

Apropo ovladanim gamepadem neni nejlepsi, asi by to chtelo i nejake profily co se tyce sensitivity a mrtveho rozsahu, takhle se to musi nastavovat rucne, coz trva, pri odezvach, co ta hra ma. Nevim, jak tohle pujde hrat na klavesnici. Ale kdyby to bylo dodelane a skvele, klidne bych si koupil joystick, jenze neni.

Takze zaverem uz se budu opakovat, hra ma velky potencial, ale je treba spoustu veci zmenit a dodelat, momentalne bych to doporucil opravdu jen a jen fanouskum litani na dopravnich letadlech, ikdyz jestli je to zpracovano realne, to nevim.

Sice jsem MFS nehrál, ale občas hraju DCS 2, což je docela dost realistický simulátor vojenských letadel (původně byl vytvořen jako simulátor pro piloty amerického letectva). Jak čtu tvůj komentář, tak mě napadá hned několik postřehů. Pokud jde všeobecně o letecké simulátory, tak na čemkoli jiném než na joysticku si toho moc nezahraješ. Na což jsi nakonec přišel sám. Odhaduji, že s tím souvisí i to tvé "nevysvětlitelné" umírání. Tím, že v ovládání nemáš cit, tak ti při nějaké otočce nebo prudším strhnutí šíleně vyletí přetížení, které nezvládne buď letadlo nebo pilot :-) Hlavně si musíš dávat velký pozor na záporná přetížení.
A pokud jde o hru, která obsahuje celou naši planetu (pokud jsem to pochopil správně), tak nemůžeš počítat s kdejakým lokálním unikátem a přesně vymodelovanými detaily. I když teda auta mimo silnici mohli odladit.

jj.

To co kritizuju nejvic je snaha MS priblizit to i pro uzivatele, kteri chteji arkadu. Ve vysledku ty jakozto profik na simulaci to budes chtit hrat na HARD a cetl jsem nazory, ze ani na nejvyssi obtiznost se to v simulaci nevyrovna jinym leteckym simulatorum.

Ja to jako arkadovy hrac chtel hrat na EASY a neslo to, ta hra mi nedovolila vubec nic. A ani ta hra na MEDIUM neni moc lepsi. Proste muj nazor je, ze Microsoft mel bud delat letecky simulator dopravnich letadel a ohromit komunitu a nebo mel udelat arkadovku, ale to rozkroceni nekde uprostred se nepovedlo.

To je prave ten uhel pohledu, o kterem tu mluvim.

Pilotovani dopravnich letadel je v novem Flight Simulatoru na vysoke urovni vcetne vysledne grafiky. Jenze ve chvili, kdy ke hre pristupuji jako arkadovy hrac a vezmu si nejake akrobaticke letadlo, kterych je navic ve hre prevaha, tak nahle to v grafice s realitou nema nic spolecneho. Microsoft se ve snaze zaujmout co nejvic lidi, rozkrocil a nedokazal to dotahnout do uspesneho konce.

Mimochodem, dneska pry probehl ve hre update 25GB vylepsujici predevsim aerodynamiku a ovladani letadel, kamos to stahoval skoro 2 hodiny. Ja tim padem se hrou koncim, protoze do soboty bych to zvladl akorat tak stahnout a uz bych si stejne nestihl zahrat. Za rok dva bych se k teto hre rad vratil bud skrz gamepass nebo i koupi v nejake sleve, takze jen at Microsoft updatuje a hru vylepsuje, doufejme, ze to nakonec dokaze dotahnout do toho zmineneho uspesneho konce. :-)

Presne tak, i tech 100 m ve vzduchu grafice pomuze, jenze nizke prelety jsou problem.

Mimochodem, ten patch co vysel vcera odstranuje budovy, ktere kolidovaly z terenem. Proste nez by to vyvojari opravili, tak to doufejme jen docasne ze hry radeji odstranili.

Psal jsem, ze uz naposledy, ale dovolte mi udelat jeste definitivni tecku za hrou Microsoft Flight Simulator.

Prezil jsem 20GB update hry a hra se vazne zmenila:

vytizeni grafiky 50%
vytizeni procesoru 50%
graficka pamet 5GB z 8GB
RAM 10GB z 16GB

Omezeni teda hra nema, presto me FPS spadly z 30FPS na 15FPS. Ac je hra na FPS nenarocna a na 30FPS je to v pohode hratelne, tak na 15FPS se to fakt hrat neda, sekanou si dam maximalne k obedu, ve hre ji nepotrebuji.

Predplatne vyprselo, takze to bylo z me strany definitivni rozlouceni s touto naprosto nedodelanou a predcasne vydanou hrou.