Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minecraft dnes…

Po delší době jsem si dnes pustil svůj MC svět, který držím ve verzi 1.10.2, kvůli modifikacím. Koukám, že poslední verze je 1.15.2 a velmi brzy vyjde 1.16, která výrazně změní/rozšíří Nether. Předtím jsem hrál 1.8.1, na 1.10.2 jsem přešel kvůli novým strukturám v Endu.

Moje poznatky:

- řada modifikací, které jsem používal (hlavně ty s novými dekorativními bloky), nejsou potřeba, jsou ve vanilla hře
- Liteloader modifikace skončily. Škoda, pár jsem jich používal, hlavně minimapu a mapu, vizualizaci chunků, občas hodně rychlý běh a lítání
- už není jen Forge, ale i Fabric. Bohužel spolu nekompatibilní. Některé modifikace jsou jen v jedné platformě

Právě to poslední bude pro mě dilema. Používal jsem Forge modifikaci na výrobu (recepty) vlastních bloků (https://hry.poradna.net/articles/2540189-minecraft-udelej-si-sam-i). To mohu relativně snadno nahradit tím, že si vyrobím modifikaci v MCreatoru. Jenže používal jsem třeba i vertikální redstonové vedení, to je jen pro Fabric.

Kromě toho používám vlastní 128x resource/texture pack. Jako základ beru jeden známý 128px, ten ale podle licenčních ujednání nesmím modifikovat, tak prostě přidávám do hry ještě svůj, který se načítá po něm a kde některé jeho bloky a itemy přepisuji svými (většinou vlastní tvorba ve Filter Forge (https://www.filterforge.com/). Od dob 1.10.2 se toho hodně změnilo/přibylo, budu muset svůj pack aktualizovat.

Pravděpodobně počkám, až vyleze ven ta 1.16.x, na ní Optifine a MCreator a pak se rozhodnu. Počítám, že vyhraje ale Forge.

Pochopitelně bych mohl pokračovat v 1.10.2, ale lákají mě nové možnosti, nové farmy atd. A to, co jsem před léty postavil, se mi už tak moc nelíbí ;-)

Hrajete to ještě někdo?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jen taková chuťovka: https://youtu.be/HzwxNYUVqNQ?t=316 Vyzkoušeno, funguje (sodium + phosphor). S…
BrB 01.08.2020 19:22
BrB
Mě by zajímalo co za vožrali tu hru dělaj, když si musíš stahovat mody (tajten zrovna nezasahuje gra… poslední
Sempron 01.08.2020 21:35
Sempron

Mě by zajímalo co za vožrali tu hru dělaj, když si musíš stahovat mody (tajten zrovna nezasahuje grafiku, proste optimalizace) na hru co se vyvijí přes 10 let aby jsi rozjel rozmodovanej minecraft ¨Ten mod je peknej taky jsem ho chtel zkusit, no neuspesne protoze podporuje myslim 2-3 verze mc.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru